Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezzel mire számíthatok ha nem...

Ezzel mire számíthatok ha nem adnak rokkantsági járadékot?

Figyelt kérdés

még nem küldtek róla papírt de elöttem beszélték meg az orvosok szóval hallottam...43% és nem adnak járadékot mert ahhoz 80% kell.most ilyenkor mi van? fizikai munkát nem tudok végezni szellemihez nincs képesítésem.nem adnak semmit én meg mehetek a nyílt munkaerőpiacra visza?ahol esélyem sincs.másodfokra sem érdemes menni mert nincs az az orvos aki megduplázza a százalékomat.

mi lesz?átképzés?másféle ellátás? vagy mehetek pereskedni az emberi jogok bíróságára?


2016. jan. 4. 15:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Inkább szerezz valamilyen képesítést! Az nem jut eszedbe, hogy megtanulnál valamit, csak a pereskedés?
2016. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

persze.adhatom a számlaszámot amire utalod a kemény százezreket amibe ez kerül? ráadásul érettségi nélkül alig van végezhető okj képzés amivel szellemi munkát végezhetek. mert egészségügyi okokból a fizikai munka még a könnyü is ki van zárva.

fejezd be az okoskodást.én nem élősködő vagyok csak a későbbi éhhalált szeretném elkerülni.

2016. jan. 4. 16:02
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem okoskodok, álljon meg a menetet! Te vagy az aki munka nélkül szeretne jövedelemhez jutni. Miért nincs még egy érettségid sem? Azt megszerezni nem megerőltető fizikai munka.
2016. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
harmadszorra sikerült matekból kettessel átmennem tizedik osztályban.igen 3év alatt.szerinted le tudnék érettségizni belőle?esetleg 10-15év alatt.és addig?
2016. jan. 4. 16:06
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Magyarul, sem fizikai sem szellemi munkát nem tudsz vállalni. Akkor mit szeretnél? Ja, segélyt. Akkor miért vagy felháborodva, hogy ezt leírom?
2016. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
+1
2016. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Andizsuzsi ***** válasza:

Valamit nagyon nem jól hallottál, mert a 80% rosszabb, mint a 43, és 80%o-os kategória nincs.


Az ellátás attól függ, hogy rehabilitálhatónak nyilvánítanak-e, vagy sem. Ha nem, akkor rokkantsági ellátásra leszel jogosult, C2-es kategóriában, havi jövedelmed 60%-ért.


Ha rehabilitálható vagy, akkor rehabilitációs ellátást kapsz, ami a te esetedben C1 kategória, a jövedelem 45%-a, de max. azt hiszem valahol 45.000 forint körül.

2016. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

erre találták ki a szociális hálót.ja tudom szerinted haljak éhen.viszont kívánom.nem az én hibám hogy amit tudnék azt nem engedik végzettség hiányában.

szerintem van még több százezer másik rokkant és milliós nagyságrendű nyugdíjas.tőlük is sajnálod?

2016. jan. 4. 16:13
 9/21 A kérdező kommentje:
16:11 köszi végre egy értelmes válasz.de 5éve nincs jövedelmem.ilyenkor mi van?sajnos a szüleim terhére vagyok de rájuk nem támaszkodhatom örökre.
2016. jan. 4. 16:15
 10/21 anonim ***** válasza:
"nem az én hibám hogy amit tudnék azt nem engedik végzettség hiányában." Az mi? Hány éves vagy?
2016. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!