Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegyet arcról érdemes...

Anyajegyet arcról érdemes eltávolíttatni?

Figyelt kérdés
Van egy kb.fél centis világosbarna, épphogy kidomborulo anyajegy az arcomon.Félek vele napozni, 2-3szörszál is nő már belőle. Ha levetetném nagyon csúnya heg maradna utána?Időben, pénzben hogyan nézne ki a dolog? 24/l
2010. márc. 26. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a problémádat inkább bőrgyógyásszal beszéld meg, ez komoly kérdés.
2010. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem pont egy hete vágták ki a 8mm-es anyajegyemet az arcomról. Még benne van a varrat, hétfőn veszik ki. Egyébként vannak műtéti sebek hegesedését megakadályozó krémek is, már vettem is. Nekem is olyan volt, mint a tied, csak még nagyobb, a műtét kábé 7 perc volt, és tényleg elég rossz helyen van az arcon, tényleg nem szabad nagyon napnak kitenni, az a tiszta, ha kimetszik, nem lesz vele több baj. Nekem ingyenes volt, a sebészeti ambulancián adtak időpontot a műtétre. Különben a sebészen nagyon sok múlik, hogy ő hogyan varrja össze a sebet. Csak rá kell szánnod magad és túl is leszel rajta.
2010. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, az a baj, hogy nem kérdezhetek ra az orvostól, hogy mondja csak,szépen fogja varrni, vagy csak úgy ahogy sikerül? :D :S Vagy úgy gondoltad, hogy érdemes "fizetős" orvoshoz menni? Neked esztétikai okokból vették le, vagy problémás volt ha megkérdezhetem?
2010. márc. 26. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Persze, hogy ne neki mondd:D Mondd a bőrgyógyásznak, hogy ajánljon neked sebészt, mivel először bőrgyógyászhoz menj el, ő fog elküldeni a sebészetre, anyajegy-eltávolítással felesleges plasztikai sebészhez menni. Nekem speciel azt mondta a bőrdoki, hogy egészségügyileg bár nem indokolt az eltávolítás, de ha panaszom van, akkor nyugodtan vágassam ki. Volt, hogy belenőtt egy pattanás, meg esztétikailag zavart, bár sokan mondták, hogy a szexepilem :D De tényleg nagy volt nekem, és úgy döntöttem, eltávolíttatom. A házi orvos is mondta, hogy az arcot sok napfény éri, és tényleg jobb, ha levetetem. Meg nekem is nőtt benne pár szőrszál, és már nagyon utáltam, de nagyon bízom ebben a hegképződés elleni krémben is, amint hétfőn kiveszik a varratokat, vadul elkezdem kenni vele :)

Amúgy nem nagy ügy ám egy ilyen ambuláns műtét, bármelyik sebész megcsinálja, ezért aztán nem kell fizetőshöz menned. :)

26/L

2010. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!