Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laparoszkópos epehólyag...

Laparoszkópos epehólyag eltávolítás. Mithogymerre?

Figyelt kérdés

Tudom, sokszor volt már ez téma, de hátha azóta van valakinek friss élménye ezzel kapcsolatban.

Februárban műtenek, és kegyetlenül be vagyok parázva.

Érdekelne az egésznek a menete. MINDEN. A bekerüléstől a hazamenetelig minden mozzanat :)

Milyen ruhát érdemes vinnem és mennyit? Hálóing vagy pizsama? Ébredés után ha pisilnem kell kimehetek, vagy katétereznek, vagy ágytálba kell csinálnom a dolgom?

Képes leszek egyeltalán felöltözni egyedül,hogy kimenjek wcre?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2016. jan. 9. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden jól megy 3 nap kórház (nálunk). Sok függ Tőled, mennyire vagy "összeszedett", mennyire hagyod el magad. Ha minden jól megy, néhány óra múlva már fel tudsz kelni, nem kell katéter, ágytál. Én már vacsoráztam is és gyalog sétáltam két emeletet. Második naptól elvoltam Algopyrin tablettával. Két nap múlva vezettem, bevásároltam (nem emeltem nehezet!). Két hét múlva mentem volna dolgozmi (nem fizikai munka), alig tudtam lebeszélni az orvosom, hogy táppénzen tartson 6 hétig.
2016. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem szeptemberben műtöttek a ceglédi kórházban, szóval még friss a tapasztalatom. Abszolút nincs értelme e miatt nyugtalankodni, semmi extra nincs benne.

Műtéttől számított 2 napon belül hazaengednek, engem pl. szerdán műtöttek és pénteken már mehettem is haza. Persze ez függ attól is hogy nem lép e fel valamilyen komplikáció, de ennek az esélye igen csekély. Alapvetően nincs értelme sok ruhát bepakolnod, mivel nem tudni, hogy mennyire fűtött a kórterem így biztos, ami biztos pizsamát tegyél be, zoknit, meg néhány alsógatyát. Műtét után úgysem szabad, hogy víz érje, a műtéti sebet szóval csak mosakodni fogsz tudni, érdemes bevinned egy fürdőszivacsot. Katéterezést nálunk senki nem kapott műtét előtt érdemes gyorsan elmenni még egyet wc-zni. Ha altatás lesz, akkor a műtét napján már felkelhetsz, ha viszont érzéstelenítés, akkor estig feküdnöd kell. Fogsz tudni öltözködni, de nekem pl. 1 hétig sugárzó fájdalmam volt a vállamban, állítólag normális ugyanis feltöltenek valamilyen gázzal.

Remélem tudtam segíteni. Ha bármi egyéb kérdésed merülne fel nyugodtan írj nyugodtan.

2016. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem mondja el, de én leírom. Késeléshez hasonló fájdalomban lesz részed.
2022. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!