Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik Budapest legrosszabb...

Melyik Budapest legrosszabb hírű kórháza?

Figyelt kérdés

2016. jan. 22. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más az ott elszenvedett testi/lelki traumák, ártalmak, visszaélések, hozzáállások, műhibák, ételek mennyisége/minősége stb miatt. Mindegyik kórházra lesz példa és ellenpélda is, attól függ, ki, hol és milyen traumát szenvedett ott el.
2016. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyerek vagy felnőtt részen? Gyerek részen szerintem a Heim Pál tragédia, felnőtt részen a Dél pesti és a Honvéd a legrosszabb hírű. De ez valahol egyéni szimpátia és tapasztalat kérdése is.
2016. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nyáradi Boldizsár válasza:
100%

Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézet


Korányi kórház!!!Aki ide bekerül meneküljön!Vagy ha a hozzátartozóját ide utalják be,vitesse másik kórházba!

Kosz és bűz szinte az egész intézmény területén.


Anyámat is itt tették el "láb alól".


És íme az interneten megtalálható korányi korház értékeléseiből:


Szia "DROGBA",és bárki aki ezt az oldalt olvassa!Remélem még nem késő,hogy megírjam:NEHOGY A KORÁNYIBA VIDD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a férjedet!!!!Tavaly ott halt meg az Édesapám,és ahogy már leírtam akkor is,100%-ban az orvosokat,nővéreket hibáztatom!!!Ami ott van,számomra hihetetlen volt..jártam már sok kórházban,de ilyen "brigáddal"még nem találkoztam.Remélem még nem késő....Jobbulást kívánok Nektek.



Mostanában elég sokszor látogattam ezt az oldalt.Többségben van a pozitív hozzászólás,és csak irigykedni tudok,hogy emberek egyáltalán kijutottak innen...Az én édesapám NEM!!!És 100%-ban orvosi,és elsősorban nővéri mulasztások sorozata miatt.És legszívesebben a bíróságig is elvinném ezt az ügyet,de nem sokra mennék vele,csak évekig tartó hazugságokat kellene hallgatnom.Mert ők sosem hibáznak...Édesapám,aki az életet jelentette nekem 1 hónapja hunyt el a mellkassebészet intenzív osztályán.(Korányi)63 éves volt,és olyan betegségeket élt túl,aminek más a negyedébe belehalt volna.20 éve betegeskedett,és túlélt egy aorta repedést,és vagy 15-20 műtétet.És mindegyikből felépült,amíg be nem került erre a szörnyű helyre,és elnézést,de nem tudom másnak nevezni,mert az elfogadhatatlan,hogy egy intenzív osztályon az orvosok és a nővérek CIVIL ruhában,és UTCAI CIPŐBEN közlekednek.Én ezt a saját szememmel láttam,és nem akartam elhinni,hogy ilyen létezik.Pedig van,és az is biztos,hogy csak a Korányiba!!! Apukám egy tüdőműtétre ment,és úgy búcsúzott el tőlünk,hogy egy hét múlva ezen is túl lesz,ahogy eddig oly sok mindenen.Ez így is lett volna,ha nem felejtenek el műtét után folyadékot pótolni,ami nem vezet embóliához,arról nem beszélve,hogy első napon szeptikus-sokkot kapott,ami a szepszis következménye.Ami pedig a higienia teljes hiánya miatt alakul ki.Hát látva az UTCAI CIPŐT,egy percig sem csodálkozom.És az,hogy nem látogathattuk,hanem csak telefonon érdeklődhettünk,és minden egyes válasz úgy hangzott arrogáns,flegma,és gusztustalan módon,hogy-Köszöni szépen jól van.Vagy,hogy-Változatlan az állapota..FELHÁBORÍTÓ!!!!!És az én drága Papikám 2 hétig küzdött az életéért,mire feladta a harcot...Én pedig biztos vagyok benne,hogy egy másik kórházba mindezt túlélte volna.Az,hogy az ország egyik legnagyobb TBC-s,és hajléktalanokat kezelő kórházában ilyen körülmények között gyógyítsanak,ez iszonyat.Arról nem beszélve,hogy semmiféle emberséget nem tapasztaltam a nővérek részéről.Darab-darab.Felháborít,és elkeserít,hogy az én édesapukám volt az egyik a sok közül,akivel szemben ezt a bánásmódot alkalmazták.Én elég sok kórházat megjártam az apukámmal,de ide nagyon nem kellett volna engedni.Utólag már semmit nem változtat a helyzeten,és senki nem adja nekem vissza Őt,de azért tanulságul,hogy bár sehova ne kelljen menni,ha kórházról van szó,de ODA NE!!!!!!!Szebb jövőt mindenkinek!



Sajnos én nem vagyok jó véleménnyel a korházról.Ez év augusztusában vittem fel a pulmonológiai osztályra az édesapámat.Eleinte nagyon kedvesek voltak vele, ugyan is kiderűlt, hogy rosszindulatú tüdődaganata van.Csak elfelejtették közölni velünk hozzátartozókkal ,hogy milyen súlyos az állapota és ennek ellenére még meg is kínozták jó pár vizsgálattal.Átadták egy fiatal tapasztalatlan doktor nőnek ő pedig két hét után átadta egy másik orvosnak.Két hétig feküdt bennt elsőként utánna két hétre hazaengedték.Augusztus 29.-én hétfőn vittük vissza kezelésre és ekkor láttuk utoljára.Mivel vidéken lakunk és csak szombaton tudtuk volna meglátogatni,de erre már nem került sor.Augusztus 31.-én éjjel meghalt.A halál hírt csak pénteken délután közölték velünk,flegmán és fennhangon.Mikor bementünk a korházba számonkérni, hogy mi történt az orvos menet közbe félválról annyit közölt kérjünk róla zárójelentést és ott hagyott.A holmiai közül sok minden hiányzott amit nem kaptunk vissza.A ruhái közé volt bedobálva a megromlott étel csomagolásnélkül, a műfogsora ugyszintén rádobva a ruhái tetejére.Szoval ennyit a Korányi orvosairól és a hozzáállásukról A NŐVÉREK ELÖTT VISZONT LE A KALAPPAL.ÜDVÖZLETTEL : EGY GYÁSZOLÓ LÁNY AKINEK MINDENE AZ APUKÁJA VOLT.



Pozitívum: Nincs

Negatívum: Helyesbíteni szeretném a 2012.ápr.23-án írt értékelésemben az osztály megnevezését. A helyes név: VI-os Belosztály, főorvosnő dr. F.A. volt. Kerüljék el!



Pozitívum: Egyáltalán nincs semmi pozitívum

Negatívum: Szívtelen orvosok a VI. Belgyógyászaton (dr. F.A.főorvosnő), ugyanilyen ápolók eg-két kivétellel, kosz, bűz, nemtörődömség,a pénzt felnyalják, a beteget leszarják. Itt csak megdögleni lehet, aki teheti meneküljön innen.



Pozitívum: nincs

Negatívum: a személyzet nyeglén beszél a betegekkel, fogalmuk nincs a higiéniáról,mikor elmegy egy beteg,nincs ágyfertőtlenités,és lemosás,csak áthuzzák az ágyat és jöhet az új beteg!A kezelőorvossal a bent töltött 1 hetem alatt a másodperceket is beleszámitva 10 percet beszéltem.Tényleg én is azt tapasztaltam,hogy teljes mértékben lélektelenek!! Nekem ijesztő laboreredményeim voltak,és nagyon nagy fájdalmam,de egyetlen gyógyszert nem adtak az 1 hét alatt!!! Meg is mondtam a "kezelőorvosomnak",mikor már 6 órás várakozás után végre kezemben volt a zárójelentés,hogy feltetlenül ki kell cseréltetni a kapunál a táblát,mert ez nem korányi korház,hanem egy meghalató intézet! Azonkivül nagyon fontos lenne a leendő orvosokat emberségól is levizsgáztatni,különösen itt Magyarországon,ahol most már pénzért sem dolgoznak az orvosok,odaadhatom az egész nyugdijamat,másnap meg sem ismer. Szakmai szempontból pedig csak annyit, hogy egy 101-es CRP-t nem felismerni,ez olyan alapvető és egetverő hiba, amit egy kezdő nővérnek sem néznek el máshol. Ez mind igaz,velem történt meg.



Pozitívum: Egyáltalán nincs pozitív tapasztalatom.

Negatívum: > Szeretném, hogy jelenjen meg az alábbi tapasztalat az oldalukon, hogy az érintettek, betegtársak okuljanak belőle:

> Nekem sajnos nagyon rossz tapasztalatom van a Korányi Kórházzal kapcsolatban. Apámat a Sebészeti Osztályra vitték be, ahol két hét bent tartózkodás után meghalt.(Egyébként az egész épület komplexum borzalmasan lepusztult, lélekölő hely, leszámítva a csodálatos parkot, de ez más téma).

> A kórházba kerülése előtt átesett négy tüdőröntgenen, egy mellkasröntgenen, egy gégeröntgenen, és több más vizsgálaton, mivel három hónapja köhögött. Az eredmény minden esetben negatív volt. A kórházba kerülésekor kulcscsont biopsziát csináltak nála. Ennek az eredménye rákos sejteket mutatott ki. Az addig szinte észrevehetetlen duzzanat, ezután a beavatkozás után dió nagyságúra dagadt. Ezután csináltak egy tüdőröntgent (eddig összesen az ötödiket!), ezt akkor negatívnak értékelték. Másnap csináltak neki egy CT-t és az rosszindulatú tüdődaganatot mutatott ki, áttéttel.Ezután csináltak még hasi ultrahangot, vérvételt, elmondásuk szerint (mivel leleteket nem mutattak soha) rossz eredményekkel. A kezelőorvosnő és a főorvosnő is tökéletesen közömbös volt irányában, elkönyvelték, hogy menthetetlen. A kezelőorvos rettentően sietett elújságolni neki a rossz hírt, mindezt egy esti elesés, ájulás után feltétlenül szükségesnek tartotta elmondani. Közölték, hogy nála már semmilyen terápiát nem alkalmaznak, a fájdalomcsillapításon és a vízelhajtáson, agyi dehidratáláson kívül. Pedig, ettől függetlenül a körülményekhez képest elég jól volt: még önállóan evett, fürdött, sétált, kedélyállapota jó volt, még viccelődött is, bizakodott a gyógyulásban, a hazatérésben. (Fizikailag is elég stramm volt: 180 cm magas, 76 kg.)

> Ezután egy sor furcsa dolog történt: minden nap más-más gyógyszert kapott marékszámra, kísérleteztek vele, melyikre hogy reagál. Többször találtunk a fiókjában előző napról megmaradt gyógyszereket, senkit nem érdekelt a kórházi személyzet közül, hogy nem vette be. Egyszer találtunk nála egy fiolában folyadékot, erre az egyik nővér azt mondta, hogy szájfertőtlenítő, a másik, hogy hashajtó.Amikor fájdalomcsillapítót kért, gyengét és hatástalant adtak neki. Később az utolsó napokban már az odatett, megszáradt kenyeret nem tudta megenni és a májkrém konzervet nem tudta kinyitni, így természetesen nem tudott reggelizni még délelőtt 11 órakor sem és a gyógyszereit sem tudta lenyelni. Senki nem segített neki! (Annak ellenére, hogy mindenki honorálva volt). Csináltak neki egy tüdőtükrözést . Ez elmondásuk szerint nagyon rossz állapotot mutatott: teljes áttétet mellmagasságtól fölfelé mindenhol. A kegyetlen kezelőorvosnő ezt is sürgős kötelességének érezte még aznap este közölni vele, ami meg is tette a hatását. Másnap, két nappal a halála előtt feladta a küzdelmet, elvesztette életkedvét. Állapota rohamosan romlott, nem evett, nem kelt fel, alig beszélt. Szteroid tartalmú gyógyszereket adtak neki, amitől rettenetes fájdalmai lettek a csontjaiban és az ízületeiben. A fájdalomcsillapítás vacak és hatástalan volt. Nem érdekelte őket a szenvedése. A teste, lába elkezdett dagadni a víztől, erre az utolsó nap a maréknyi gyógyszerek között három hatalmas kálium tablettát adtak be neki(!), ami az amúgy is megemelkedett káliumszintet tovább emelte, és a szívet annyira megterhelte, hogy egy kivégzéssel volt egyenértékű. Sajnos ezt akkor még nem tudtam, mert akkor nem engedtem volna beadni.Ezután adtak neki egy injekciót, amitől fél óra múlva teljesen elvesztette az öntudatát, kiütötték. Még öt órán át agonizált, haldoklott, végül meghalt. Mikor kértem, hogy élesszék újra, a válasz az volt: " daganatos beteget nem élesztünk újra. " A halál megállapítása után a nővér megjelent egy hatalmas injekciós tűvel a kezében, benne sárga színű folyadékkal, minket pedig kiküldött a kórteremből... Sajnos lelketlen orvosokhoz került, rossz kezekbe. Spóroltak rajta, megelégelték, hogy "viszi" a kórház pénzét. Minek költsenek rá, hiszen szerintük úgyis meg fog halni, hiszen ő is csak egy "csotrogány" volt a többi darab-darab között. Ezt egy orvosi beszélgetésnél hallottam meg. Pedig 45 éven át fizette az egészségügyi hozzájárulást, ezek szerint teljesen fölöslegesen. Azt ajánlom, mindenki, gondolkozzon el a fenti igaz történeten és próbáljon meg jó, emberséges orvost találni, keresni a betegnek. Mert vannak jó orvosok és jó emberek is, nemcsak ilyenek. Egyébként hiszem, hogy Isten mindenkinek meg fog fizetni, tettei után,érdemei szerint., nekik is.



Pozitívum: Pozitívum, hogy időben elhoztuk onnan 92-ik éveében járó anyósomat, miután kapcsoltunk, amikor a főorvos többször azt mondta, hogy "ha a néni megéri a hétvégét", és valóban rohamosan hanyatlott az állapota. Otthon nagyon lassan, sokára javulni kezdett. Néhány nap alatt lerombolták.

Negatívum: Se az o9rvos nem tudta, mit kell(ene) tennie, a részeges nővér még az utolsó pillanatba is beadott gyorsan egy injekciót, nem kapta meg az otthon szedett gyógyszereit, amit kapott, ártott neki. Hónapok után kezdett csak jobban lenni. Egy kórháznak mégsem kellene a nyugdíjasgyilkos kormányt ilyen buzgón kiszolgálnia. Miután a jehovatanú jóságos nővér a feleségemtől megkapta a hála- vagy halálpénzt, tovább nem törődött a beteggel. Megbízható forrásból tudom, miféle egészségügy van itt. Mivel a kormány minősítése itt nem feladatom, számomra éppen elég az, hogy az egyik nővér piál munka közben, a másik csak ritkán érhető el, az orvos pedig nem gyógyít.



Pozitívum: nincs

Negatívum: Édesanyám 19 napot feküdt az intenzív osztályon tüdőgyulladással.A nővérek és egyes orvosok stílusa embertelen és megengedhetetlen.1 hetes széklettel és elég komoly decubitussal adták ki édesanyámat és ráadásul utóbbi a zárójelentésben sem szerepelt.Minden erőmmel azon leszek,hogy felelőst találjak és a megfelelő számonkérést megtehessem.



Pozitívum: Nem tudok jelezni.

Negatívum: Lerobbant, zsúfolt kórtermek. Piszkos folyósok.



Pozitívum: nem tapasztaltam

Negatívum: a beteg emberi méltóságának megalázása, de ezt magasfokon űzik



Pozitívum: Szép környezet.

Negatívum: Borzasztó lepusztult környezet, még borzalmasabb, emberileg nulla orvosokkal.Egyszerűen lesír az orvosok arcáról, hogy ez minek van itt? Vizsgálás nélkül, pofavizit alapon, mond éppen valamit....A gyógyszerezést saját bevítt gyógyszerből a beteg maga intézi, ezt senki nem ellenőrzi. A ,zárójelentésre olyat is ráírnak, amit nem is csináltak.Egyedül az ápolók emberi magatartása enyhíti az ott létet.Lehet, hogy van jó orvos, vagy csak a régi világban létezett, de itt nem lehet észre venni.



Pozitívum: szép környezet

Negatívum: III. belgyógyászat rideg, embertelen osztályvezető főorvosnő. Elakadt ott, ahol a betegnek nincs joga semmihez (a gyógyuláshoz sem). Nála embertelenebb, közömbösebb orvossal még nem találkoztam. Biztos ért valamihez, de ez a mi esetünkben nem jött be, de ijesztgetni fantasztikusan tud. Isten mentsen meg tőle minden olyan beteget aki hajlamos a kétségbeesésre. 24 óra elteltével a nővérnek a beteget meglátva eszébe jutott, hogy nem vitt takarót. Szerencsére megürült egy ágy, ott áthúzták az ágyneműt, és este!!!! el kellett venni onnan a paplant! Mi lett volna ha behoznak éjszaka még egy beteget???

2016. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Atyaisten! ......most csak ennyit tudok erre a levélre írni, meg azt, bízom benne, ezt az illetékesek is olvassák.
2016. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Jahn Ferenc,János,István...Kinek melyik. De a Bajcsy Kórház is borzalmas. Édes anyám ott halt meg.
2016. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Na meg a Flór Ferenc Kórház! Főleg a VI-os belgyógyászat. :P
2016. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Uzsoki neurológiai osztálya átlagon aluli és csak általánosítani lehet.

Nem törődnek a betegekkel.

A betegnek pisilnie kell, de a nővér még 47 perc múlva sem megy a beteghez, de közben 3X jelezve van, hogy pisilnie kell.

Pelenka vagy saját lábon kimenés a wc-re közül lehet választani, mert ágytálat nem visznek. Szegény idősek meg egész éjszaka tocsognak a pisiben, mert csak reggel cserélik le.

Borzasztó a nővérek és az orvosok (összes, akivel találkoztam) hozzáállása, törődése, lelkiismeretessége, szakmaiságuk.

A fekvőkkel sem foglalkoznak. Az etetés 2 perc alatt megvan, de nem mindenkinél.

3 nap alatt 5 percet, ha beszéltem az orvossal, mert magasról lesz*ják az embert.

A zárójelentés is egy hazugságokkal teli dokumentáció. Leírják, hogy az embert megvizsgálták belszervileg, neurológiailag, reflexileg és másképpen is. Ebből két db. vizsgálat van meg: kérdeznek 1 percben és egy db. reflexet néznek meg 5 sec. alatt.

Tisztességtelenek, kiégettek, hazudnak, nem törődnek az emberrel és senki nem ellenőrzi őket, hogy a munkájuk megfelelő-e

Mindenhova máshová menjen az ember, csak ne oda.

Minősítés a kórteremben lévő összes beteg és hozzátartozóik szerint 0 !

2016. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!