Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrpolip műtét, nagyon vészes?...

Orrpolip műtét, nagyon vészes? Borzasztóan félek.

Figyelt kérdés

Könyörgöm valaki mesélje el részletesen, hogy hogyan élte meg az orrpolip műtétét.

Ma derült ki, hogy orrpolipom van, és azonnal kaptam időpontot is, szóval elég félelmetes. Altatást kértem, mert elég pánikolós vagyok, milyen lesz utána? Orrtamponok, fájdalom, hányás? Minden érdekel.


Tényleg bugyiban kell felfeküdnöm a gurulós ágyra...? Valami ilyesmi rémlik kiskoromból. Főleg, hogy a várón át tolnak majd egy kis lepellel. Rákérdeztem, mert rengeteg embert toltak be a várakozók szeme láttára, és nem nyugtattak meg...


Szóval sok minden nagyon zavar...

26/L


2016. jan. 28. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Ne parázz ennyire, teljesen biztos, hogy túl fogod élni, ráadásul ha altatnak is, akkor semmit nem fogsz az egészből érzékelni, csak alszol egy jót és kész, a többi miatt meg ne idegesítsd magad. Fogalmam sincs milyen az orrpolip műtét, de nem tűnik valami veszedelmes dolognak. Nekem eddig összesen 23 különböző műtétem volt, mindegyiket túléltem és ezek között voltak komoly, nagy műtétek is. Pont a múlthétem műtötték ki öt fogamat ciszták miatt, de annyit sem éreztem belőle, hogy ukk vagy fukk, semmit nem éreztem egyáltalán. Pedig nem is orvos operált, hanem gyakornok egy egyetemi klinikán. Szóval ne aggódj, gyerekkorod óta az orvostudomány rengeteget fejlődött, ne a régi rossz emlékeidre hagyatkozz. Ma már sok mindent teljesen máshogy van, sokkal jobban értenek mindenhez. Olyan jól tudnak érzésteleníteni és altatni, hogy azt el sem hiszed. Ne aggódj, biztos nagyon jó kezekben leszel. Egyedül mész vagy lesz valaki, aki elkisér? Nem árt ha van veled valaki, aki meg tud nyugtatni. De ha nagyon félsz kérj előtte egy nyugtató injekciót, biztosan tudnak adni és segíteni fog.
2016. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, legyél bátor és akkor biztosan nem lesz semmi gond! :-)
2016. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

nem vészes dolog


- műtét előtt adnak 2 injekciót derékba, ha ügyes a nővér semmit nem érzel

- ugye előtte már nincs evés

- nem kell levetkőzni, amit adnak kórházi ruhát, azt kell felvenni és abban fognak a műtőbe vinni

- bent beadják az altatót és pár óra múlva felébredsz

- a műtét utáni éjszaka elég kellemetlen lesz, mert egy hosszú vatta izét dugnak az orrba, ami nyomni, feszíteni fog, de szerencsére másnap már veszik is ki

kb így összességen ennyi, nem fáj semmi, a vatta kivétele se, de azért nem kellemes érzés, szerencsére 2 másodperc


sajnos az orrpolippal az a baj hogy kiújul, nekem 2-3 éve volt műtve először de lassan már megint muszáj lesz

2016. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem is mondták, hogy visszanőhet. Kaptál valamilyen utókezelést? Nekem azt mondták, hogy szteroidos orrsprayt írnak majd fel.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2016. jan. 30. 13:20
 5/12 anonim válasza:
nem írtak fel semmit, annyit mondtak hogy vazelinnel kenjem naponta amíg gyógyul
2016. febr. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt 2 db fess (kétoldali orrpolip) műtétem 21 éves koromban fél év eltéréssel. 22 éves koromban 1X volt fess műtétem, fél év múlva 1X volt orrkagyló kisebbítő műtétem.

Időközben kisebb ambuláns beavatkozásaim voltak, mert rosszul forrt a seb, és át kellett helyezni, h máshova forrjon. Aztán 23 éves koromban volt fess műtétem, és 24 éves koromban is volt fess műtétem. Csak az utolsót csinálták altatással, a többit érzéstelenítéssel. Mindig sok vért veszítettem, soha nem engedtek haza a kiírt időponton a kórházból. 25 éves koromban előjegyeztek egy dupla műtétre. Először orrsövény műtét lett volna, hogy kiszélesítsék a helyet a műtéti eszközöknek, majd pár nap múlva újabb fess. Megvolt az időpont, vérvétel, ct, ekg. Az aneszteziológiai vizsgálat volt már csak hátra. Az orvos azt mondta, h vérzékeny vagyok, nem engedi a műtétet. Járnom kellett hematológiára, hogy helyrehozzák a véremet. Havonta lett meg 1-1 összesítő eredmény. Teltek-múltak a hónapok, és amikorra elkészült a cucc, amit műtét során beadhatnak, ha túl sok vért vesztek.

Elhatároztam, h nekem ebből elég, nem lesz több műtétem. Megtanultam kezelni a dolgot. És nem mentem vissza azóta sem. Jelenleg 26 éves lány vagyok én is, akár csak te. Rengeteget kell foglalkozni vele, meg kell ismerni a polipok működését, de megéri. Már hányszor műtöttek volna azóta. Nem tesz jót a szervezetnek a félévenkénti műtét. Egyébként minden egyes műtét után 1 hónap múlva tűntek el a pörkök (varak), és egyből polipózus volt bent minden, meg nyeles polipok. Egy pillanatig sem voltam gyógyult, megkönnyebbült. Értelmetlen volt minden műtéti szenvedés.

Pizsamában műtöttek az érzéstelenítéses műtéteknél, bugyiban az altatásos műtétnél. Persze le voltam takarva nyaktól lefelé.

Fájdalom volt, de nem az a legrosszabb, amit az arcüregemben éreztem, hanem az a szétfeszítő nyomás a tamponoktól, és a nehézkes szájlégzés, mert a lélegeztetőcső feltörte a torkom és aftás is lettem tőle, és ki volt száradva, összetapadt, de erőltetni kellett. Az első 2 tamponos éjszaka volt a legrosszabb. Hányásból csak vizes, mert nem igazán volt mit, de az oxigénhiány okozta az öklendezést.

Az orrtampon kivétel bitang volt mindig. Sok méter hosszú gézlapot begyűrtek mindkét orrfelembe, és kivételkor nagyon megindult a vérzés mindig. Még 1-et bent kellett aludnom mindig a kórházba. 2-3 éjszakát kellett ott aludni alkalmanként. 3-at az altatásos után. De alapesetben 1 ill. 2 éjszaka lett volna.

Az elsőt nagyon jól viseltem, a másodikat is, a harmadikat is, aztán egyre nehezebben. Belefáradtam a műtögetős körforgásba. Ki akartam már szállni, és elintézni saját magamnak.

Nekem 13 éves koromban kezdődött a véget nem érő arcüreggyulladás, és 21 éves koromig időnként 6 féle gyógyszert is írtak fel rá. De a háziorvosom nem engedte tovább, nem akart fogadni, amíg nem megyek el a műtétre. Nem mentem, aztán a fül-orr-gégészeim sem sokáig kezeltek ezután, amíg nem egyeztem bele a műtétbe. Gyenge pillanatomban beleegyeztem, és így kezdődött minden. Nem volt megállás. Ha akk engedi az aneszteziológus, még midig benne lennék. Vannak tippjeim, trükkjeim, ha érdekel vkit megosztom őket.

2016. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én kíváncsi lennék rá, feltéve ha nem ilyen agykontrollos maszlag. Kérlek írd le.
2016. febr. 9. 20:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, h írtak-e fel neked szteroidos orrsprayt. Én vigigpróbáltam az összeset, és az Avamys vált be a leginkább. Kevésbé bántja az orrnyálkahártyát, ritkábban vérzik az orr. Sajnos nem elhanyagolható a napi 2X-i használat. Ha rosszabb a helyzet, akk Elocom krémet juttatok fültisztító pálcikával fel, ameddig csak tudok. Ha már az elején megakad a kis hely miatt, ezzel masszírozom, h lohadjon, és feljebb engedjen az orromban. Ez is szteroidos krém, ekcémára szokták felírni, de használják a f-o-g-en is vizsgálati célra, hogy az endoszkóp beférjen. Szóval a reggel-esti Avamys között ilyet használok. Ha pedig az orrspray-től pihentetem az orrom akk is ezt használom. Közben folyamatosan tüsszögök, és mennek össze a polipok. Ezeket a szereket utálom, de szükség van rájuk, hogy utat csináljak, az orrmosásnak. Szükség van egy orrmosó kancsóra. 1 dl testhőmérsékletű (forrás)víz kell bele + 1g só elkeverve. Napi 2 használat minimum kell, de napi 10X is használhatom. Én kb. 4X szoktam átlagosan. Erőltetni kell, ha egyáltalán nem folyik át. Lehet, h napokba telik, h el kezd szivárogni egy kicsit. Találsz róla videókat, ha nem tudod használni. (neti kancsó / neti kanna használata) Nekem jóga-neti kancsóm van, hozzá való kézikönyvet is olvastam, és utána kezdtem el használni.

Heti 1X arcszaunázok eukaliptusz illóolajos vízzel. Infra lámpa is hatékony, heveny gyulladásnál. Orrszívó porszívó használat. Durva polipoknál a 2000W-os porszívó is lefullad. A kórházi szívók sem bírják. De ott a túl vékony csővel van a baj, nem az erősséggel. Ha elviselhetetlen a helyzet, akk Medrol kúra. A Medrol egy szteroid gyógyszer. Műtétek előkészítésére használják kúraként, hogy lelohadjanak a polipok, és műtétnél legyen hely. A 4 mg-osból negyedet reggel, és este. Ezt 3 napig. Ha nem javul, akk napi 3-4X 1mg. Néha megemelem a 2. napon 2 mg-ra, majd a 3. napon ismét 1-1 mg. Ha esetleg több napig csinálom, kis adagról nagyobb adag, majd levezetem kis adaggal. Veszedelmes szer. Sajtba tekerve nyelem le, mert kiégeti a számat, főleg, h nincs bevonata, a sok vágástól még inkább porlad. Kis adag patkányméreg. Vmikor 16 mg-osat írtak fel. Azt nehéz szétosztani 2 mg-os kicsikre. Akkor nagyobb adagokat használok, de semmiképpen nem orvosi ajánlás szerinti mértéket, mert nem műtétre készülök. Szomorú vagyok a szteroidok miatt, de nagyon beteg vagyok nélkülük. Sima hagyományos orrspray-ből a Nasopaxot használom jelenleg. Rhinofluimucilt is sokáig használtam, meg a Vibrocilt is. De végigpróbáltam az összeset, hogy kiválasszam a nekem leginkább megfelelőt. Időnként érdemes váltani, ha már úgy érzed, nem hat annyira.

Aztán a sóbarlang nagyon bejött. Meglepő módon nem a nedves, hanem a száraz sóbarlang hat erőteljesebben a polipkáimra. Otthon óriási sólámpák, levegőtisztító növények. Igazából a polip is én vagyok. Fáj, ha véletlenül megszúrom a fültisztítóval. Vérzik. Meg kell tanulni együtt élni. Ha jól bánok magammal, ők is jól vannak. Egyszer egy orvos azt mondta, h lehet, h csak a 15. műtét után sikerül minden polipot eltávolítani, vagy még később. De általában gyógyíthatatlannak mondják. És belegondoltam, h abban az életmódban mi vár rám. Fölösleges műtétekkel szórakozni, mert egyszer megelégeli a szervezet. Mindenki jobban ismeri a saját szervezetét, mint az orvosok. Rájön mikor-mitől gyulladnak be, és elkerüli azokat a helyzeteket, és kialakítja a saját gyógymódját. Jót tesz a környezetváltozás. Ha gyakran vagy szomorú, akk az meg is látszik a polipokon. Ha fáradt vagy rendszeresen, szintúgy, stb. Nézz szét a környezetedben, hogy mi, ki zavar, mire vagy allergiás.

2016. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ott, ahol azt írtad, hogy a polip is te vagy, elvesztettem a fonalat. Nem kéne kontárkodnod, rengeteg durva dolgot csinálsz orvosi felügyelet nélkül...
2016. febr. 11. 00:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Az idegesség is árt tapasztalataim szerint. Dr. Neurwirth Tamással beszélgettem egy himalája sóbarlangban a himalája sós orrmosásról. És ő még ajánlotta a mindennapos köptető fogyasztást. Ő ACC 600-at iszik naponta, de azt hiszem, h az mesterséges édesítős, érzékeny vagyok rá, és inkább kakukkfű köptetők iszok naponta többször, kis adagot. Nemcsak a torokban oldják a cuccot, hanem az orr-arc-és homloküregekben is.

Szóval ő nem olyan orvos.

Van egy másik orvos, Dr. Hirschberg Andor, ő is ellenzi a véget nem érő műtéteket. Lesokkolta, h olyan fiatalon pár havonta kaszaboltak. És nem is tetszett neki, az a technika. Ő polipdarálót is használ.

Dr. Lenkei Gábor pedig nem titkolja el a vitaminok gyógyító erejét.

Am vannak tényleg durvább természetes dolgok:

https://www.youtube.com/watch?v=7EhMAe306NI

https://www.youtube.com/watch?v=q-Ebs8RGHvU

Vki pedig vizelettel mossa át az orrát. A vizeletének a közepével. Olyan, mint egy kígyó. Az eleje mérgező, de a vége, az utolsó cseppek is rossz dolgokat tartalmaznak.

A fonalasat, és a vizeleteset nem csinálom egyébként.

És am rájöttem, h a mesterséges illatanyagoktól is begyulladnak a polipok. Pl. Illatgyertyáktól kész vagyok, parfümöktől, drogériákban meg... Kizárólag 100%-os illóolajokkal illatosítok. Általában érzékenyen reagál a bőröm rájuk, de meg lehet találni, amelyikre beválik. A szaglásom, ízérzékelésem még 13 éves koromban elment, megtanultam a felemmel érezni. Évente van pár pillanat, esetleg napok, amikor visszajön. Nem nagyon tudok vele mit kezdeni. Rosszul vagyok tőlük, mert a semmi után hirtelen nagyon erős, szédítő minden. Bár volt kellemes egy csésze erdeigyümölcs tea. Nem mindent tudok azonosítani, de összekapcsolom, h ezt óvodában éreztem anno, ami nem volt durva.

A kortikoszteroidokat én is durvának tartom, de már biztonsággal tudom használni, megtanultam vizsgálatok során. És nem az a lényeg. Csak felszabadítok velük helyet, h a polipjaim reagálhassanak a személyes gyógymódjaimra.

Gondolj bele, ha félévente ezentúl téged is műtenének, és tapasztalnád, h rosszabb a helyzet, a gyógyulási idő miatt, mint műtét nélkül. Beletörődnél, vagy tennél valamit, h megváltoztasd. Te döntesz.

2016. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!