Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincsen TB-m akkor kell...

Ha nincsen TB-m akkor kell fizetni a fogtömésért a körzeti fogorvosnál? És ha igen akkor mennyit?

Figyelt kérdés

#fog #fájdalom #TB #doki #maj be szarok
2016. febr. 7. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, ekkor kell fizetni. A rendelőben ki van függesztve, hogy ilyenkor mi és mennyibe kerül. De telefonon is megkérdezheted őket.


Itt a gyakori k.-ban kérdezz rá az üzlet és pénzügyek / adózás részben, ha most befizeted az eü. szolgáltatás járulékot, 7050Ft / hó, akkor mikortól leszel biztosított és lehetsz-e, meg hogyan.. Illetve, ha csak 1 hónapig szeretnéd mondjuk, erre is van-e lehetőség?

Ha lehet, szerintem sokkal jobban járnál ezzel, mint kifizetni az összes fogászati kezelést.

2016. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak a fogászaton, hanem a NAV-nak is fizetned kell majd visszamenőlegesen is az elmaradt havi egészségügyi hozzájárulást, behajtják rajtad, jó lenne ha mielőbb elintéznéd.
2016. febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Èrtem ès köszi. Egyèbkènt tudomnhogy fizetni kell a tb-t ha nem dolgozom vagy tanulok... De èn most másodszakmán vagyok ès azthittem hogy a sulinintèzte a dolgot de mint kiderült az osztályomban senkinek sincs jelenleg tb-je így most a suli hibályából szaladgálhatunk meg fizethetünk.... Ráadásnak jelenleg beszèlni aligbirok a fogamtól nyitom a szám ès a fájdalomcsillapító ellenère is maj megőrülök.
2016. febr. 8. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:
A helyedben csak magándokihoz mennék. A körzeti fogdoki mészáros!
2016. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy ebből csak sima fogtömés lesz! 18 év felett mindenkinek fizetni kell a fogorvosnál, ha nem foghúzásról van szó. Nem tudom, hány éves vagy! De 18 év alatt ill. általános iskolás, középiskolás korú, akkor alanyi jogon jár a tb.
2016. febr. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés: 18 év felett is biztosított az ember, ha olyan suliba jár, ahol fizetve van a tb-je; akkor is biztosított az ember, ha a munkáltatója vagy saját maga fizeti a tb-jét.

Ezek azt jelentik, hogy tb ellátású helyen - egy kivétellel - nem kell fizetni semmiért, sem a húzásért, sem a tömésért, sem gyökérkezelésért, sem rtg-ért, sem fogkő-eltávolításért, sem ha kis rész letörik és azt kell kiegészíteni stb. stb.

Kivétel: kivehető vagy végleges pótlás.

2016. febr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Voltam vogászaton de aztmondták hogy így fizetős amíg nincs rendezve a tb... Amm aztvèrtem hogy elvileg alanyi jogon jár a tb de a sulinál valqmit elbasztak.....
2016. febr. 10. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen! Csak érvényes tb-re ingyenes minden, kivéve a pótlás.

Mielőbb érdemes lenne ezt rendezni, mert ha ne adj isten baleset érne, akkor brutál összeget számolnak fel az ellátásért. Sok sikert és persze fájdalommentességet.

2016. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!