Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szükséges a háziorvostól...

Szükséges a háziorvostól pszichiátriai beutaló?

Figyelt kérdés
Először is leszögezném, hogy tudom, az önanalízis nem megbízható. Ennek ellenére ferdítések és belemagyarázások nélkül is úgy találtam hogy bizonyos viselkedési mintáim pszichológiai rendellenességekre vezethetők vissza amik gátolnak számos dologban a mindennapi életben. Pszichológusra nem igazán lenne sem pénzem sem időm egyelőre, viszont a háziorvoshoz beállítani azzal, hogy utaljon be a pszichiátriára kivizsgálásra, kicsit erős kezdésnek tűnik. Várjak egy kicsit amíg pszichológushoz nem tudok fordulni és majd ő eldönti kell -e komolyabb segítség vagy kérjem a kivizsgálást a háziorvoson keresztül?

2016. febr. 15. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A háziorvos azt dönti el, hogy a panaszaid lelki eredetűek e, vagy netán valamilyen testi betegség áll a panasz mögött. Nevezetesen kivizsgáltat az alapvizsgálatokkal és ez idő alatt ellát némi nyugtatóval is, hogy ne szenvedjél. Ha a vizsgálatok nem hoznak eredményt ( vagyis nincsen testi eltérés), és te továbbra is panaszkodsz, beutal pszichiáterhez. A háziorvosi kivizsgálás, ill. beutalás nem kötelező, enélkül is mehetsz a pszichiátriára. De ott már úgy kezelnek, mint kivizsgált beteget, vagyis le se szarják ( nem is dolguk!)a testi betegségedet. Sokan erre mondják, hogy az orvos ripsz ropsz csak felírj a gyógyszert, és nem foglalkozik a betegségeddel ( csak a lelkeddel!) de ez a dolga...
2016. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Öhm... köszönöm, de nem igazán tiszta hogy miért kezelnek kivizsgált betegként ha oda megyek magamtól... Mármint nem kell kivizsgálás hogy kitalálják mondjuk hogy borderline, depresszió vagy tudom is én mi?
2016. febr. 16. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nem értetted meg, amit írtam. Kár.
2016. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván, mert érthetetlen amit írtál. A pszichiátria nem "lelki" panaszokkal foglalkozik hanem mentális rendellenességekkel. Egyértelmű, hogy sima orvosi problémákkal nem foglalkoznak ott és értem, hogyha a háziorvos utal be miután nem ő talált semmit, akkor "kivizsgált" betegként fognak kezelni, de nem értem hogy miért, ugyanis a háziorvos nem szakorvos és nem arra van specializálódva, hogy mentális zavarokat kutasson föl. Emellett egy random hormonális problémát pl. nem fog sima kivizsgálásokkal észrevenni, mert túl specifikus hozzá és egy pszichiáter általi diagnózis után kerül át ilyennel pl. az ember az endokrinológiára valószínűleg.
2016. febr. 17. 21:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked nem szükséges. Elég, ha vitatkozol az orvossal. Ebből mát tudni fogja, hogy állsz...
2016. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell beutaló szerintem.
2016. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!