Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tappenz alatt a munkaltatom...

Tappenz alatt a munkaltatom mondhatja nekem, hogy menjek be dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem tudom jo helyre irtam e be, de olyan problemam van, hogy a heten kedden tappenzre kenyszerultem jonni, egyensulyzavar szedelges + megfazas. Kozepfulgyulladasra gyanakodtak, de azert kaptam egy doboz Frontint is a szedelgesre, es az hasznal, hetfon kell mennem a pszichiatria ambulanciara, higy vmi normalis gyogyszert adjanak. Felhivtam a fonokomet, hogy hat az van, hogy hetfon dilidoki, utana haziorvos, aki majd eldonti, hogy mikor mehetek dolgozni, de ne szamitson ram sztem jovo heten egyaltalan. O nemes egyszeruseggel kozolte velem, hogy hetfon muszaj bemennem dolgozni a pszichiater utan mert nem tudja megoldani. 25 eves vagyok es anyukam koztisztviselo, tehat tisztaban van az ide vonatkozo jogszabalyokkal eleg jol, viszont azt sem akarom, hogy kirugjanak ezmiatt. Amde ketlem, hogy ha a pszichiater ad ra gyogyszert akkor azt fogja mondani, hogy o hat masnap mehetek dolgozni, plane mivel allatkorhazban dolgozom, es ez siman lehet a munkahelyi stressz is. Milyen megoldas letezik erre? Tudtok valamit javasolni? Nagyon megkoszonnem!

2016. febr. 19. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd, elvileg nem mondhatja, de azt nehéz megakadályozni, hogy később majd valami álindokkal kitegyenek. Megoldást nem tudok, kivéve ha van annyi tartalékod, hogy az elbocsátás veszélye nem olyan nagy baj.
2016. febr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha kitesznek azzal semmi gond, a munkaugyi birosagon elbeszelgetunk majd rola mert reggel 8-21.00ig szol a munkaido , es nem fizetnek 12 oran feluli tulorat meg a 8 oran felulit sem, es a 13 ora a standard munkaido tovabba a tappenzt lenyelik tehat most, h en itthon vagyok az olyan mintha fizetetlen szabin lennek, es szabadsagot sem fizetnek....
2016. febr. 19. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt nem rendelhet be a munkáltatód, de ha nem iratod ki magad hétfőre és nem mész be, akkor ne sok jóra számíts a főnöködtől.
2016. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem irathatom ki magam, egyaltalan reggel 7re megyek a dilidokihoz...az a masik fele, hogy az egesz panikbetegseg sztori a metronal indult, 3 meterre alltam a godortol es fogtam a falat, h nehogy beleszeduljek. Kerdem en vallalja a felelosseget? Barki, ha tortenik vmi??? :(
2016. febr. 19. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!