Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki leirná nekem a vérnyomá...

Valaki leirná nekem a vérnyomáscsökkentőt hogy hogyan dolgozik fizikálisan a szervezetben?

Figyelt kérdés

#vérnyomáscsökkentő #fizikális működés
2016. márc. 3. 07:36
 1/8 A kérdező kommentje:

enyhe köhögés fogott el beszéd közben mivel stresszes vagyok 80mg-nyi Valsartan Sandoz bevétele után.

Kiváncsi lennék, hogy a vérnyomáscsökkentő hogyan dolgozik a szervezetben és, hogy veszélyes e ha stresszes állapot áll fenn és vérnyomáscsökkentőt szedek

2016. márc. 3. 07:38
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát ha beveszem a vérnyomáscsökkentőt az mit csinál a szervezetemmel konkrétan?
2016. márc. 3. 07:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Ott van a tájékoztatójában:


"Az angiotenzin-II a szervezetben előforduló anyag, mely az ereket szűkíti, ezzel emeli a vérnyomást. A Valsartan Sandoz filmtabletta az angiotenzin-II ezen hatását gátolja. Ennek eredményeképpen az erek elernyednek és a vérnyomás csökken."


Én is ezt szedem évek óta, 160 mg-osat, de nekem nem okoz köhögést, pedig én is elég stresszes vagyok sokszor.

Ha neked gondot okoz, akkor mondd meg a kezelőorvosnak és ír fel másik vérnyomáscsökkentőt.

2016. márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem csak felidegesitettem magam aztán hirtelen spontán köhögés tört rám és mintha a mellkasomba nyilalt volna egy pillanatra valami, azóta a torkom is fáj de csak a jobb oldalt kissé

Stressz + vérnyomáscsökkentő nem túl jó egszerre

2016. márc. 3. 08:14
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ ez lemaradt
2016. márc. 3. 08:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy a stressz meg a kiabálás összeütközésbe fog kerülni a vérnyomáscsökkentővel
2016. márc. 3. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a torkod is fáj, akkor lehet hűléses dolog is.
2016. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem ez a mellkasi szúrás után egyből jelentkezett de szivproblémát nem észlelek magamon (legalábbis egyenlőre)
2016. márc. 3. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!