Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek nincs fizetve a...

Ha valakinek nincs fizetve a TB-je és elmegy orvoshoz, akkor úgy hallottam, hogy azt adótartozásként fogják behajtani? (A többi lent. )

Figyelt kérdés
Nemrég léptem ki a munkahelyemről,egészségügyi problémák miatt,és akkor szembesítettek a tényekkel.Csak azt nem tudom,hogy ilyenkor mennyit számolnak fel?Köze van ahhoz,amit a lap alján (amit a vizsgálat után kapok)feltüntetnek,mint pontszám?Ha igen,akkor 1000 pont az kb. hány Ft.?
2016. márc. 12. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45 nappal ezelőtt szűnt meg a bejelentett munkahelyed vagy 45 napon belül?
2016. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Szia, azt akkor is adótartozásként hajtják be, ha nem mész orvoshoz, mert az adó, mindenkinek be kell fizetnie, aki lakhellyel rendelkezik Magyarországon.

A vizsgálat díja arra vonatkozik, aki nincsen biztosítva, de Te alapból a biztosítást kéne pótold, ha itthon laksz.

Az elévülés szabályait is érdemes megtudni, mert ha X évig nem kéri a behajtást az, akinek tartozol, a tartozás elévül. Ha nincs jövedelmed, akkor szerintem pártfogó ügyvédet tudsz kérni az önkormányzattól, aki ezt (elévülést) segít Neked érvényre juttatni.

2016. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Jaigen, amit az első írt, ahhoz: Rengeteg jogon jár a TB, 45 napig az állás megszünése után, aztán regisztrálni kell munkakeresőként, stb. Ilyenkor fizetik Utánad automatikusan.
2016. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezt kell pótolni azokra az időszakokra, amikor nem voltál semmiylen jogon biztosított:

[link]

2016. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Most nézem és már 60 nap telt el azóta,hogy kiléptem.Ha most beregisztrálok munkanélküliként,akkor visszamenőleg kifizetik nekem a vizsgálatokat?

A kettes hozzászólónak:Igen,pont az a lényeg,hogy amióta kiléptem azóta nem vagyok biztosítva.Csak azt nem tudom,hogy ez mennyi lesz.

2016. márc. 12. 21:04
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem, hanem TB-tartozásod van már 15 napja.

Most jövő héten tudsz már csak regisztrálni, tehát kb. 18-20 napnyi TB-t be kell majd fizetned.

2016. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Visszamenőleg nem fizetik ki az eü. ellátásodat, amit igénybe vettél, ami kilépés után 45 nap és 60 nap között történt.

Igen, adótartozásnak számít és behajthatják és be is szokták hajtani ált.

Ezen kívül, ha valakinek nincs fizetve a tb-je (munkáltató -, munkaügyi központ -, Önkormányzat - vagy saját maga által), akkor azt teljes egészében be szokták hajtani, az eü. ellátás mellett.

Amit én tennék a helyedben: Sürgősen regisztráltasd magad a munkaügyi központban. Ott majd elmondják, mire és meddig vagy jogosult. Ha nem vagy jogosult álláskeresői segélyre, akkor nem ők fogják fizetni a tb-t, hanem az önkormányzaton regisztráltatod magad aktívkorú ellátottként. De ehhez is először a munkaügyibe kell menned, mert ott kapsz igazolást, amit majd az önkormányzathoz viszel, ha csak aktívkorúakat kaphatsz. Ha regisztrálnak aktívkorú ellátottként, akkor az önk. fizeti a tb-det.

Ha nem akarsz se a munkaügyibe menni, sem az önk-ra, akkor magad is fizetheted a tb-t, ami kötelező amúgy és 7050 Ft/hó.

Ezek után bemennék a NAV-hoz és megkérdezném, mennyi az adótartozásom, mert tb nélkül vettem igénybe szolgáltatást. Egyébként ki szokták küldeni levélben és csekket is, de ezt nem érdemes megvárni, mert a levél elveszhet itt-ott, elfelejtődhet és nagyobb bajba is kerülhetsz a tartozásod nemfizetése miatt.

2016. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igaz, 45-60 (vagy hatvan X nap) között nem csak az eü ellátásodért kell fizetni, ha volt ilyen, hanem tb-tartozásod is van.
2016. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha az önkormányzaton regisztrálok aktív korú ellátottként,de csak 8 hónap munkaviszonyom van,akkor is megkapom a 22.800 Ft.-ot?Mert tudom,hogy munkanélkülit csak 1 év munkaviszony után lehet kapni.
2016. márc. 12. 21:36
 10/14 A kérdező kommentje:
A TB tartozást,mennyi időn belül hajtják be?
2016. márc. 12. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!