Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezért tenyleg fizetni kell?

Ezért tenyleg fizetni kell?

Figyelt kérdés
Kulfoldon tanulas miatt ki kell tolteni egy hosszu jelentkezesi lapot, akimek az egyik reszet a haziorvos tolti ki. El is vittem hozza, kitoltotte es utanna kozolte velem hogy ez penzbe kerul. 6500 forintba. Ezert tenyleg fizetni kell, vagy atvagott? Az egyik ismerosomtol, akinek szinten ki kellett toltenie, nem kertek penzt. Hogy lehet ez??
2016. márc. 12. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem betegellátás volt, hanem egyéb szolgáltatás, amelyet a TB nem támogat.

Fizetni kell. Hogy az árképzés korrekt volt-e azt nem tudom.

2016. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A számlát, amit kaptál a dokitól, mi volt rajta?

Betegjogi képviselőt megkérdezhetsz erről. A váróban ki van írva a neve, elérhetősége.

2016. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tartozik az OEP finanszírozott tételek közé, de a díjtétel sincs jogszabályilag meghatározva, az orvos állapítja meg.

A váróban valahol ki van függesztve elvileg. De gondolom azon sem lepődsz meg, ha a jogosítványhoz szükséges vizsgálatért pénzt kérnek, na ez pont olyan.

2016. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem adott számlát...ezért is van olyan erzesem hogy zsebbe ment
2016. márc. 14. 00:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem adott számlát, akkor érdemes tájékoztatást kérni az Országos Alapellátási Intézettől ( [link] vagy mint írtam, a rendelőben ki van függesztve a betegjogi képviselő elérhetősége és tőle. Egy telefont megér szerintem.
2016. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!