Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy kötéscsere?

Anyajegy kötéscsere?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vettek le a hátamról 2 anyajegyet, de nem tudom hogyan kell cserélni a kötést. Legyen végig rajtam a varratszedésig, amikor átázik cseréljem le, vagy pár nap után hagyjam levegőzni? Ki mit tud erről?
2010. ápr. 2. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Most azonnal csereld le, mert biztos veres. Alkohollal fertotlenitsd, es ezt minden nap egesz addig csinald amig meg nem lesz a normalis vastagsagu seb, ami mar mozdulatkor nem lesz ujra veres. Ha megvan a seb, utana, ha nem zavar a kilogo cerna, levegoztetheted. Engem zavart es birizgalt, ugyhogy vegig kotozgettem.


A gyogyszertarban sebkotozesre kerj steril kotozot, valami "por" van a szoban de mar nem emlekszem. 10x10 es ragados szelu lapok.

2010. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ :)

és az nagy baj, ha csak holnap reggel cserélem le? mert gyógyszertárba nem volt alkalmam eljutni azóta

2010. ápr. 2. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Na remélem itt vagy még, és nem hallgatsz ilyen hülyeségekre hogy alkohollal fertötlenitsd.

Elöször is ha ma vették le, el kellett h mondják hogy kell kötést cserélni, ( nálunk igy szokták )

semmi képpen nem alkohollal !!! általában visszahivnak normális helyeken és kicserélik a kötést, varratszedés is lesz, nem mondták ??? Mert akkor meglátják h te alkohollal borogatod :P na mindegy, semmi képpp ne legyen rajtad végig, ha nem mondták, akkor 2 naponta kell cserélni, csak egy mull lapot veszel gyogyszertárba és cseréled, semmi alkohol, az nem tesz jot neki, ö nem " ünnnepel husvétot "

Egy klinikai dolgozo ( börgyogy)

2010. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de, mondták, kedden megyek varratszedésre, csak nem akartam h addog bepáljon vagy vmi... és ha sima ragtapaszt teszek rá az nem jó?
2010. ápr. 2. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell cserélni a kötést. Miért ázna át? Nekem azt mondták, hogy víz ne érje a kötést, tehát varratszedésig így volt.
2010. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!