Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van itthon taposógépünk. és...

Van itthon taposógépünk. és ha ráállok és taposok 2 percet, utána már alig birom, és lekell ülnöm, megmérem a pulzusom, és 140. Az normális? Két perc taposástól 140 a pulzusom? Nem lesz semmi bajom?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 12:16
 1/4 anonim válasza:
Az intenzitástól függ, kényelmesen vagy gyorsan szoktad taposni? Mindig annyit csinálj amennyit bírsz, ne erőltesd meg magad. Ha egészséges vagy, akkor egy idő után úgy is hozzászoksz, csináld rendszeresen, és mindig egy picivel többet fogsz tudni.
2010. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ.Ha tulsúlyos vagy akkor nem normális.De maga az állapot sem az hiszen a túlsúlynak később komoly következményei vannak.Ha nem vagy tulsúlyos akkor nem igazán tudom mert 120 a normális vérnyomás de én a 140-en nem mondanám még magasnak.2 perc mozgás az nem veszi annyira igénybe a szervezetet.
2010. ápr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
két perc alatt, ugy 60 szor nyomom le az egyik lábbammal, szoval 120 szor nyomom mindkét lábammal, és nem vagyok elhizva.
2010. ápr. 3. 12:28
 4/4 anonim válasza:

Nem lesz bajod. A max pulzus az 220 mínusz az életkor.

Ha 2 perccel a taposás után 140 a pulzusod, az több dolgot jelent: 1. túlságosan felmegy a pulzusod kis terheléstől is (tehát lehet, hogy a taposás végén, a csúcspontnál 190 volt) 2. nagyon lassan csökken a pulzusod a terhelés után (nekem futás közben sem nagyon megy 156 fölé - csak sprintnél - de ha megállok kb. 30-40 mp alatt lemegy 100 alá). Mindkét előbbi dolog arra utal, hogy nem vagy valami fitt, de ez nagyon sokat tud fejlődni, ha elkezdesz sportolni.

Nem tudom, az otthoni Barbie-taposógépekkel ez milyen szintig vihető el, amikor még érdekelt a pulzuskontroll, akkor pulzusmérő órával futottam naponta kb. 50 percet, amióta úgy gondolom, amióta találtam hatékonyabb és szórakoztatóbb sportot, nem foglalkozom edzés közben a pulzusommal, de mondjuk amúgy sem volt soha magas se a vérnyomásom, se a pulzusom.

2010. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!