Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már valaki közületek,...

Volt már valaki közületek, aki a betegjogi képviselőhöz fordult? Lett valamilyen eredménye?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem egyszerű az eü-s dolgozók helyzete,ezért úgy gondolom,hogy sokkal türelmesebb és empatikusabb vagyok is velük,mint pl.egy banki ügyintézővel.

Ugyanakkor úgy gondolom,hogyha 20 év után van vmilyen egészségügyi problémám,és 6 hét várakozás után,az eredeti időponthoz képest 120 perc csússzással a rendelőbe kerülök,akkor egy minimális emberi hangvételt és kölcsönös tisztelet elvárható..


Szóval érdemes e a betegjoghoz fordulni?


2016. márc. 17. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Írásban fordultam hozzá. Válaszra sem méltatott. Amiatt, mert kicsi gyermekkel ortopédiára küldött a gyerekorvos, és 2 hónap alatt nem tudtak még időpontot sem adni, az volt hétről hétre a válasz, hogy telefonáljak jövő héten, mert be vannak telve és egy hétre előre adhatnak csak ki időpontot.

A te problémádat megértem egyébként, csak hozzáfűzném, hogy sajnos az egészségügyben már szinte minden dolgozó be van fásulva. Túlterheltek, a fizetés szánalmas, fentről folyamatos a csesztetés és megalázás, másik oldalról meg nagyon sok az a fajta beteg, aki a nővért cselédnek tartja, azt hiszi, szállodában van, vagy lényegében nem is igazán szorulna ellátásra, csak a lelki mélypontját abban éli ki, hogy "beteget játszik", vagy így próbál figyelmet kicsikarni, vagy a betegségét felhasználja egy játszmához.... Csúnyán hangzik, tudom, de sajnos ez, főleg Budapest környékén egyre általánosabb. Mentőt hívnak, mert menstruációs fájdalmuk van, 4 napja fáj a torkuk, a nagypapa útban van otthon és valamilyen indokkal kórházba kell dugni pár napra stb. És sajnos az ilyenek miatti fásultságot a normális és tényleg beteg emberek szívják meg.

2016. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy veled bunkó volt, de lehet, hogy utána egész este forgolódott az ágyában amiért veled bunkó volt. Megértem, hogy rossz volt, talán megalázó, de írok kicsit a másik oldalról is.


Egy egyszerű példa, ami hónapokkal ezelőtt történt (írhatnék mást is, de most ez jutott eszembe).

Gyerektraumatológián dolgozom.

Sok volt a beteg, mindenki legalább egy órája várt. Az orvos behívta a beteget, azt mondta mindjárt jön, majd elviharzott. Eltelt 2 perc, 5 perc, 10 perc és a doki még sehol. Mondtam anyukának, hogy:

- ne haragudjon, azt mondta az orvos, hogy mindjárt itt van, ha megteszi, hogy kifárad a váróba, akkor gyorsan utánanézek merre ment.

Azt mondta, hogy keressem meg az orvost, mert siet. Mondom rendben, csak menjen ki a váróba, mert sajnos nem hagyhatom egyedül az ambulancián, míg nem vagyok itt.

Jó, de ő siet.

Mondom oké, megértem, az a cél, hogy előkerítsem az orvost, csak picit csücsüljenek ki.

Anyuka fölcsattant: nem az lenne a korrekt ha az küldene ki, aki behívott?

Mondom ő most nincs itt, de őt próbálnám megkeresni ha kicsit együttműködőbb lenne, tudom, hogy siet, nem akarom hátráltatni, de nem maradhat itt ha én nem vagyok itt.

Szó szót követett, a végén én voltam a büdös bunkó amiért segíteni akarok, majd természetesen megkaptam, hogy miért dolgozom ilyen helyen ha ennyire nem bírom...

Majd előkerítettem az orvost, akiről kiderült, hogy megállítottak egy beteggel kapcsolatban, mert segítség kellett (tehát ő sem a fenekét vakarta).


Ezt csak azért írom le, mert:

1. Utána akárhogyan is próbáltam magam tartani, órákon keresztül nem tudtam senkire mosolyogni vagy bájologni, ami egy gyerek traumatológián egy ijedt, sérült gyerek esetében szinte kötelező. Arról nem beszélve, hogy napokig lelkiismeret furdalásom volt, hogy mit ronthattam el.

2. Ilyen és ehhez hasonló betegből minden napra több is jut, szépen elosztva teljes műszakra, hogy meg legyen a kihívás.

El fogom viselni ezt évekig és innen akarok nyugdíjba menni? Biztos, hogy nem. A mostani iskolából kiesett fiatalokat nem ilyen fából faragták. Semelyik nem viseli el hosszútávon, és még nem találkoztam olyannal aki 5-8 évnél tovább tervezne az eü-ben maradni.


Aláírom, hogy van akinek zsigeri kényszer, hogy szemétkedjen másokkal, de sokan vannak akikkel úgy találkozik a beteg, hogy előtte valaki a lelki nyomorát éppen rajta töltötte ki. Az egészségügyi dolgozó is csak ember, nem jókedvében nem ad időpontot vagy várat 120 percet. Ez számára is éppen olyan frusztráló és borzasztóan rosszul esik és Te nem tudhatod, hogy pl aki előtted volt bent, az nem-e küldte az édesanyjába folyamatosan, az egész vizsgákat alatt (ilyen is van). Nem tehetnek a jelen helyzetről és nem is tudnak rajta változtatni és senki nem bírja mosolyogva tűrni ha lábtörlőnek használják, pláne ha szándékosan provokálják, mert sajnos olyan betegek is vannak szép számmal akik imádnak mindenhol/mindenért feljelentgetni orvost, ápolót, takarítót...


Szóval lehet, hogy egy áldott jó embert találtál meg élete legrosszabb napján és pont a Te feljelentésed lesz az, amiért ő is azok sorába kerül akik elhagyják az országot.

Gondold meg érdemes-e.

2016. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,értem,amit írsz.

De sok más embernek sincs magas/magasabb fizetése mégis ha nem végzik jól a munkáját,akkor minimális számonkérés van.

Én például ha így beszélnék egy ügyféllel senkit nem érdekelne,hogy milyen magánélete problémám van,mennyi a fizetésem,a főnököm biztosan elővenne.

És sajnos az is probléma,hogy az eü-s a betegjogot "feljelentésnek" gondolják,holott egy mentori dolognak kellene lennie igazából,mely az ő munkájukat is segíthetné.

Mivel 8 10 percesként a második beteg volt,az első beteg pedig egy kedves idő hölgy volt,akivel előtte bezsélgetettem és lényegében receptet íratott,nem hiszem,hogy ő húzta fel.


Tudod,engem csak a zavart,hogy reumatólógiai problémám van,és az orvos még csak meg sem akarta nézni az értintett lábamat.

És bizonyára igazad van,de ugyanez az orvosom fórumokat olvasgatva látom,hogy saját ügyeleti idejében fix százezres tarifákért műti a betegeket.Ha erről talán csak tisztességesen adna egy számlát,akkor lehet nem itt tartanánk..

Messzire visz,a lényeg,hogy sajnos a betegjog nagyon gyerekcipőben van itthon

2016. márc. 18. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát többek közt ez a fizetés téma is elég érzékeny pont, mert akárhányszor szóbakerül, hogy menjünk tüntetni, javítsuk a szinvonalt stb. mindenki ugrik, hogy "cöcöcö, ilyen olyan trágya ellátás és még ezek akarnak fizetésemelést?". Nem. Általában a kérések közt nem szerepel a fizetésemelés, vagy ha igen, akkor is utolsó helyen. A fizetés a legkissebb problémája egy eü-s dolgozónak. A legnagyobb gond a szinvonal, mert ezt nem csak a beteg érzi meg. Tojok én a fizetésemre. Ezerszer boldogabb lennék ha nem kellene mindennap minimum 20x sajnálkoznom a több hónapos előjegyzés miatt, vagy azért mert órákat kell várni egy röntgenre pedig 10 perc alatt végezni lehetne csak megint meghalt a gép. Ha nem kéne néznem ahogy anyuka egyhuzamban az 5. éjszát virrasztja át egy széken a gyereke mellett, vagy ha nem kellene lassan kb naponta xserélni a gipszeket, mert olyan a minősége, hogy magától szétporlik... Egyszerű példák a mindennapokból, amiket néznünk is fáj. Nem érdekel a fizetésem, csak legyen végre rend.
2016. márc. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!