Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógyszerész utasíthatja...

Gyógyszerész utasíthatja vissza a felírt gyógyszer kiváltását valamilyen gyanuval ill. felhívhatja a kezelőorvost?

Figyelt kérdés

Veletek történt már ilyesmi? Volt hogy gyanusnak talál a patikus és nem akarja kiadni a vényt, vagy fel akarja hívni az orvost vagy rendőrséget? Ilyen megeshet?

Azért kérdezem mivel apám orvos és adott nekem régebben pár receptet lepecsételve hogy allergia gyógyszert tudjak venni, és mostanában nemtudok aludni és gondoltam felirok magamnak Sanvalt, vagy Xanaxot. Ő nem helyeselné és nemis szeretném ha megtudná, és tartok tőle hogy elutasítaná a patikus, vagy fel akarná hívni a kezelőorvost. Mennyire veszik komolyan az ilyen gyógyszereket Magyarországon? Vagy simán kiválthatom szerintetek? A vény maga teljesen eredeti és a pecsét is van rajta meg aláírás is.



2016. márc. 17. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, tulajdonképpen vényt akarsz hamisítani ?
2016. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, nemtudom hogy jogszabályok alapján annak minősül-e, de igazi rendes vényekről van szó, amiken van aláírás, pecsét, tajszám meg az adataim csak nincs rá felírva gyógyszer. Én szoktam beírni rá az allergia gyógyszerem. Egyetemre járok apámmal nemtudok mindig találkozni hogy felírja. Mindig igy csinálom már 2 éve és soe volt gondom. Az érdekel mi lenne ha allergia gyógyszer helyett a fent említett gyógyszereket írnám fel.
2016. márc. 17. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Semennyire nem veszik komolyan... Sajnos amúgy!

Váltottam már ki Xanax-ot, mert a fogorvosom kérte hogy gyökérkezelés előtt vegyem be (nagyon pánikoltam) de semmi nem volt, egy kérdés sem.

Anyósom a családban mindenki (nagyszülők, após) nevére íratja a frontint magának (ő nem szedhetné, mert vérnyomása az egekben, de ő amúgy epegörcsre szedi, nem tudtuk megértetni, hogy mentális görcsös állapotra van) és havi 1-2dobozzal vált ki egy helyen..

2016. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A patikusnak nem az a dolga, hogy mérlegelje, hogy neked vajon az adott gyógyszerre van-e szükséged vagy sem. Az az orvos dolga. És mivel a patikus azt gondolja, hogy orvos írta fel neked a receptet, nem fogja megkérdőjelezni a dolgot.

Ennek ellenére nem gondolnám, hogy magadnak kellene ilyen gyógyszereket írogatnod, pláne nem Xanaxot. Elég durva függőséget okoz, ráadásul az alvás minőségét is rontja. Akkor már inkább a Sanval, de erről sem gondolnám, hogy önkényesen kellene magadnak írogatnod és adagolnod. Ha apukád orvos, szerintem igen is simán elbeszélgethetnél erről vele. Ha meg nagyon nem értitek meg egymást, akkor fordulj pszichiáterhez a problémáddal, ő majd ír fel gyógyszert, nem kell sunnyognod. Első körben meg mondjuk kipróbálhatnál valamilyen gyógynövénykészítményt.

2016. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészek, patikusok ilyesmivel nem nagyon foglalkoznak. Amit jelenteni szoktak az pl az extrém nagy mennyiségű gyógyszer vagy különböző tudatmódosítók.

Viszont egy OEP ellenőrzés során simán lebukhattok, hisz rendben, hogy apukád kiadott üres recepteket, de ezeket hivatalosan mind vezetni kell a rendszerbe, tehát ha találnak egy ellenőrzés során pl egy Xanax recept kiváltást, aminek sehol sincsen nyoma, azzal megüthetitek a bokátokat mindketten.

Szerintem inkább próbálkozz valami gyógynövény tartalmú, recept nélküli gyógyszerrel, hátha használ. Nem kéne egyből ilyen keményebb cuccokhoz nyúlni.

2016. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!