Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hasi ultrahang vizsgálat...

Hasi ultrahang vizsgálat előtt mennyi idővel nem szabad étkezni?

Figyelt kérdés
Holnap du. 1 órára kaptam időpontot hasi ultrahang vizsgálatra (kiszámíthatatlan időközönként visszatérő hasmenés okának keresésére). Sajnos már több mint egy hónapja kértem az időpontot, és nem írtam fel mindent pontosan, csak magát a dátumot+órát.. Az rémlik, hogy közvetlenül előtte pár órával nem lehet enni.. De mondjuk reggel 7 előtt még beleférhet?

2016. márc. 29. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

4 órával előtte már nem szabad enni.

Nekem azt mondták előtte, hogy inni sem szabad 2 órával a vizsgálat előtt és telt hólyaggal menjek.

2016. márc. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam, 6 órával a vizsgálat előtt már nem ehettem.
2016. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 6 órás éhezés kell. De kerüld a puffasztó kajákat most már. A vizsgálat előtt kb 2-3 órával menj pisilni utoljára és akkor még 0,5-1 L szénsavmentes vizet igyál meg. Nagyon fontos, hogy tényleg csak víz legyen, mert minden mástól működésbe lép az epehólyag és ha esetleg van kő, akkor azt már nem lehet olyan jól látni.
2016. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!