Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem dolgozok, nincs tb-m...

Ha nem dolgozok, nincs tb-m fizetve akkor nem mehetek orvoshoz sem?

Figyelt kérdés

Nem is fogok dolgozni a jövőben sem ha ez számít. És nincs pénzem tb-t kifizetni, se magándokira.

Viszont hónapok óta iszonyatosan viszketek, kiütéses vagyok és a menstruációm 2 hetente jön meg. Nem tudom mit kezdjek ezzel házilag.


2016. márc. 30. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Nincs pénzed dokira,a havi kb 5000Ftos TBre sem,ami egyébként kötelező,és ha lebuksz,visszamenőleg is fizetheted, de még dolgozni sem vagy hajlandó elmenni,meg is érdemled,jó vakarózást, te kis igénytelenke!
2016. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
ja igen,és csak hogy a kérdésre is válaszoljak,nem, így nem mehetsz el orvoshoz
2016. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen elmehetsz orvoshoz, és menj is el.

Ott majd kapsz egy papírt, hogy tájékoztattak, rendezetlen a jogviszonyod. Az ellátást nem kell kifizetned, a NAV fog levelet küldeni az elmaradt járulékról. Erre kérhetsz részletfizetést, indokolt esetben akár teljes mérséklést is (én már adtam be ügyfelem fiának, elengedtek neki két évet)

2016. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Első, neked mi bajod? Szerintem neked meg egy pszichológus kéne ha ismeretlen embereket basztatsz a neten anélkül hogy bármit is tudnál az okokról.


A másik hozzászólónak köszönöm a választ.

2016. márc. 30. 12:50
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

"hónapok óta iszonyatosan viszketek"


szerinted ez nem igénytelenség?

2016. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Első, a TB most már több, mint 7000 forint havonta.
2016. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mióta igénytelenség ha valaki allergiás? Talán én tehetek róla? Pénzem meg nincs és ismerősök azt mondták így nem mehetek orvoshoz, de gondoltam megkérdezem már itt is. És ha kifizettetik velem visszamenőleg a tb-t akkor továbbra sem mehetek orvoshoz, mivel sose lesz annyi pénzem, még részletekben sem. Szóval keresek házi megoldást a gondjaimra. Valami csak beválik.
2016. márc. 30. 14:15
 8/17 anonim ***** válasza:

Értsd meg, hogy ha elmész, ellátnak ingyen, akkor is, eddig nem fizettél és ezután sem fogsz fizetni. Az orvosnak nincs joga elküldeni, csak tájékoztathat a rendezetlen jogviszonyról. Az ellátást sem számlázzák ki utólag.

Kérheted egyébként, hogy vállalja át a fizetést az önkorm, ha indokolt.

2016. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is allergiás vagyok, sőt voltam gombás is és voltam annyi eszem,hogy elmenjek dokihoz. Igenis igénytelenség.
2016. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Elmehetsz, de utána jön a csekk. Ismerős kórházba került és bizony a kórházi költség+előtte lévő elmulasztott évek+igénybe vett szolgáltatások + kamatok voltak a csekk mellé...

Viszont a viszketés valamilyen fertőzés ami fel is mehet a méhedig, a 2 hetente menstruáció meg vérszegénységet okoz.

2016. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!