Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bevállaljam a vastagbéltükrözé...

Bevállaljam a vastagbéltükrözést ezekkel a tünetekkel?

Figyelt kérdés

Van időpontom gyomor és vastagbéltükrözésre, előbbit még bevállalom, nem igényel semmi előkészítést.

Viszont gondolkodom, hogy utóbbit talán lemondom, addig még másfél hónap van.

Tünetek: már egy éve folyamatosan laza székletem van, hol hígabb, hol szilárdabb, de normálisnak nem nevezhető. Van hogy már pép jön ki. Nem véres, de néha narancssárga a wc papír.

Ezek mellett menstruációs gondok is vannak, alatta gyomorfájdalom, görcsös fájdalom, két oldali alhasi fájdalom ami nem görcsös. Egyszer volt láz is. Időnként hányinger, hányás. Az összes napon előfordulnak ezek, nem csak az elsőn. A laza széklettel együtt kezdődött ez. Néha hasmenés van mensrtuáció alatt, van hogy teljesen vizes hasmenés. Vannak jobb hónapok is.

Szerintetek kimutatna valamit a vastagbéltükrözés, mert ha negatív lenne, teljesen felesleges lenne.

Elvileg altatásban is lehet, de akkor be kell feküdni a kórházba több napra. Ha altatásban akkor is inkább az hashajtástól félek.



2016. ápr. 28. 13:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen, tükrözés a biztos és nincs mitől fêlned. Bódításba csinálták. Hashajtás se vészes mert előtte már diétázol pár napot. 22/N
2016. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem irni hogy csak napi 1x van széklet, de az laza.
2016. ápr. 28. 13:25
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem altatásban volt, egy napot kellett csak ott aludni a kórházban, nem többet. A hashajtástól meg nem kell félni. L/23
2016. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

lehet bódításban is kérni. tk rövid, felületes altatás dormicum inj-val.


csak a colonoscopia ad biztos infót arról, hogy mi van bent.

nem kellemes vizsgálat, sőt! de nekem pl inkább 10 colon, mint 1 gyomortükrözés. én utóbbit sokkal jobban megszenvedtem legutóbb.

2016. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát a bóditásban én nem bizom, vagy fájni fog nagyon vagy nem érzek semmit. Kockázatos.
2016. ápr. 28. 13:58
 6/20 anonim válasza:
0%

Én a helyedben kálmos teát innék , sok emésztési betegséget képes gyógyítani , Este kell egy csésze hideg (!!! ) vízbe beáztatni , 1 teás kanálnyit , reggel leszűrni és egész napra elosztva meginni .

Lehet , hogy segít , ártani nem árt mert gyógynövény

2016. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

de még mindig jobb egy "esetleges hatású" bódítás, mint a semmi.

altatásra nem mindenhol van lehetőség, nincs rá anesztézia. a bódításhoz elég az endoscopos személyzet, utána 2 óra ücsörgés, hogy kb kitisztulj, és lehet hazamenni.


nekem legutóbb nem hatott a dormicum. de feljebb írtam, még így is inkább a vastagbéltükrözés, mint a gyomor.

2016. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem és lehet kérni altatást, a kórház honlapján is fent van. De lehet nem is vállalom be, nem biztos hogy ez ok a vastagbéltükrözésre, mikor még vér sincs benne, napi 1x van és nem vizes hasmenés hanem csak pépes laza széklet és van amikor jobb.
2016. ápr. 28. 14:19
 9/20 anonim ***** válasza:

ez is ok. soha nem volt véres hasmenésem... de jobb, ha nem is várja meg az ember.

(csak találgatok: endometriózis is iránydiagnózis?)


rászánnia az embernek magát nehezebb, mint megélni a vizsgálatot.

volt már párszor... és úgy tűnik, hamarosan megint lesz egy.

én sem szeretném, ideges vagyok miatta, de ha kell, hát kell.

az orvosok nem szoktak hobbiból tükrözni. ha meg akarnak nézni belülről, annak oka van.

2016. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ha endometriózis és a tünetek alapján nagyon úgy néz ki hogy az, mert semmi másra nem hasonlitanak a tünetek, mint arra. És az a helyzet hogy egy vastagbéltükrözés nem biztos hogy kimutatja ezt.

Ezt csak műtéttel lehet kimutatni és hát az sem jobb, sőt lehet rosszabb, ott is van bőven hashajtás. Csak nem tudom, hogy akkor 4 litert kell-e meginni, a tükrözésnél meg biztosan annyit és félek hogy nem fog menni.

Macrogoll 4000 hashajtó az milyen?

2016. ápr. 28. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!