Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bevállaljam a vastagbéltükrözé...

Bevállaljam a vastagbéltükrözést ezekkel a tünetekkel?

Figyelt kérdés

Van időpontom gyomor és vastagbéltükrözésre, előbbit még bevállalom, nem igényel semmi előkészítést.

Viszont gondolkodom, hogy utóbbit talán lemondom, addig még másfél hónap van.

Tünetek: már egy éve folyamatosan laza székletem van, hol hígabb, hol szilárdabb, de normálisnak nem nevezhető. Van hogy már pép jön ki. Nem véres, de néha narancssárga a wc papír.

Ezek mellett menstruációs gondok is vannak, alatta gyomorfájdalom, görcsös fájdalom, két oldali alhasi fájdalom ami nem görcsös. Egyszer volt láz is. Időnként hányinger, hányás. Az összes napon előfordulnak ezek, nem csak az elsőn. A laza széklettel együtt kezdődött ez. Néha hasmenés van mensrtuáció alatt, van hogy teljesen vizes hasmenés. Vannak jobb hónapok is.

Szerintetek kimutatna valamit a vastagbéltükrözés, mert ha negatív lenne, teljesen felesleges lenne.

Elvileg altatásban is lehet, de akkor be kell feküdni a kórházba több napra. Ha altatásban akkor is inkább az hashajtástól félek.



2016. ápr. 28. 13:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
írok privát, úgy egyszerűbb.
2016. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Te milyen 4 literről beszélsz?
2016. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
annyit kell meginni. Négy tasak hashajtó por és egy tasakot egy literben feloldani és azt meginni egy óra alatt, aztán a következő órában a következő adagot.
2016. ápr. 28. 15:25
 14/20 anonim ***** válasza:

Altatásban nem ajánlják sok helyen. Én nem is vállaltam volna, nem tudok szólni ha fáj vagy gond van...

Endometriózist nem mutatta ki.


Hashajtó megivásával nem volt baj. Sok rémtörténetet olvastam interneten, stresszbe voltam miattuk, de jobban megviselt a gyomortükrözés.

2016. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem 2 tasakot kellett meginni, mindegyiket kb. 2 deci vízben. :O
2016. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mindenhol másképp van akkor.
2016. ápr. 28. 19:45
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 litert kellett.
2016. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi panasszal nem vállaltam volna be, véres széklet és fájdalom miatt viszont muszáj volt. 4 tasak hashajtót kaptam, 4x 1 l vízben kellett feloldani.
2016. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
hát még le lehet mondani.
2016. ápr. 28. 20:52
 20/20 anonim ***** válasza:
Mindenképpen emésztési zavarok állnak a dolgok mögött. Lehet most negatív leleted lenne a tükrözés során de később ebből probléma lehet.. fekély, divetikum, polipok, gyulladások és ne adj isten daganat. Menj el.
2016. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!