Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs TB-m mehetek dokihoz?

Dorothy0108 kérdése:

Nincs TB-m mehetek dokihoz?

Figyelt kérdés

En tavaly májusban érettségiztem előrehozottan tehát 17 éves voltam. Mivel szeptembertől nem mentem suliba és januárba betöltöttem a 18at így megszunt a TB-m. Sajnos munkát még nem találtam viszont most orvoshoz kéne mennem viszont nem tudom hogy most így mehetek e és ha igen akkor ezt nekem ki kell e fizetnem! Sajnos semmit sem tudok ezzel kapcsolatban!

Köszönöm a segítséget!



2016. ápr. 29. 09:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

Mehetsz orvoshoz aztán kiszámlázzák neked. Jó drága lesz.

Azt se tudos, hogy havonta perkálnod kell ~7000 Ft-ot kb. hogy legyen TB-d? Különben a nav egyben kiszámlázza, nem lesz öröm!


De!

Regisztráld magad a munkaügyi központba, aztán ballagj be a járási hivatalba, ahol kérvényezed, hogy 1 évig fizesse az állam a TB-d. Ha nincs a neveden semmi, jó eséllyel megkapod.

2016. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Szüleidnek szólj,hogy fizessék utánad a TB-t,ha tehetik,míg nem dolgozol,havi 7000 Ft. Amúgy alapellátásra jogosult vagy,de semmi másra nem,tehát az fizetős lesz.
2016. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Voltam bent a munkanèlkülibe is végső elkeseredèsembe de nem mondtak semmit csak h majd ôk találnak munkát (persze nem)

Èn mondtam h nincs tbm de valahogy a hölgyet nem èrdekelte..

Most hála Istennek csak azt szeretném ha megvizsgálna az orvos ès írna fel gyógyszert! Gondolom ez az alap ellátás is

2016. ápr. 29. 09:43
 4/15 anonim ***** válasza:
19%

Mikor regisztráltattad magad a munkaügyiben?

Mikor kell legközelebb menned?

Kapsz valamilyen ellátást: álláskeresői segélyt vagy aktívkorú segélyt?

2016. ápr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem számlázzák ki. Ugyanúgy ellátnak, mintha biztosított lennél.

A TAJ számod érvényes, csak a jogviszonyod rendezetlen.

(ha nem jelentkeztél be TB fizetésre, még az is előfordulhat, hogy jelenleg a rendszerben jogosultként szerepelsz, vannak hiányosságok és hibák a rendszerben)


Függetlenül attól, hogy rendezett, vagy rendezetlen a jogviszonyod, ugyanúgy ingyenesen jogosult vagy az orvosi ellátásokra:


"Piros lámpa azt jelenti, hogy az ellátandó személy taj-száma érvényes, de a jogviszonya rendezetlen, azaz az ellátandó személy az OEP nyilvántartásában jogosultként nem szerepel. Ez esetben is megkapja a beteg az egészségügyi szolgáltatást, támogatottan kapja a gyógyszert, gyógyászati-segédeszközt, gyógyfürdőt (azaz nem téríttetheti meg a biztosító a beteggel az ellátás, gyógyszer, segédeszköz, gyógyfürdő árát), azonban a jogviszony, illetve a jogosultság rendezése érdekében a beteg köteles a kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervéhez fordulni."

[link]


"A piros jelzés ellenére sem tagadhatja meg az orvos az ellátást


A zöld lámpa azt jelenti, hogy a biztosítási szám érvényes, a jogviszony rendezett. Piros jelzés érkezik, ha a tb-szám érvényes ugyan, de a jogviszony rendezetlen, vagyis senki sem fizette a tébét a beteg számára. Fontos azonban, hogy az orvos ekkor sem tagadhatja meg az ellátást, és annak díját sem kérheti el a pácienstől, de arról köteles tájékoztatni, hogy probléma lépett fel."

[link]


"Mi történik akkor, ha valakinek rendezetlen a jogviszonya?


A jogviszony-ellenőrzés eredményétől függetlenül mindenki megkapja a szükséges egészségügyi ellátást. Amennyiben az ellenőrzés eredményeként kiderül, hogy a beteg jogviszonya rendezetlen – vagy „Piros lámpát kapott” , az OEP finanszírozott ellátás nyújtását akkor sem tagadhatja meg az egészségügyi szolgáltató (!), és nem téríttetheti meg a beteggel az ellátás (gyógyszer, segédeszköz, stb. teljes árát) költségét. Viszont a szolgáltató köteles egy, az OEP honlapjáról letöltött értesítő átadásával a betegnek tájékoztatást adni a jogviszony rendezetlenségéről, amennyiben belföldi jogállású személyről van szó.


A korábban megszokott átvételi nyilatkozat helyett csak egy, a jogviszony hiányának tényét közlő – az OEP honlapjáról letölthető – ÉRTESÍTÉS-t köteles a szolgáltató átadni a betegnek, ha nincs jogviszonya. Az értesítés nem része a betegdokumentációnak, és már nem kell aláíratni a beteggel.”



Mit tehet az orvos vagyis az egészségügyi szolgáltató?

A beteget ellátja – ugyanúgy, mint eddig – ugyanakkor figyelmezteti arra, hogy a nyilvántartás szerint rendezetlen a jogviszonya. A beteg írásban is tájékoztatást kap a szolgáltatótól, hogy mit kell tennie ilyenkor. Hangsúlyozandó, hogy a beteg jogviszonyának hiánya miatt az OEP nem szankcionálja az egészségügyi szolgáltatót. A szolgáltató abban az esetben számíthat büntetésre, ha nem ellenőrzi a jogosultság meglétét."

[link]


A munkaügyi hivatalnak nem feladata, hogy a TB jogviszonyodat rendezze, nem kötelességük a rendezésről tájékoztatást adni (a normálisabb ügyintézők megteszik)


Ha szociális szempontból rászorulónak minősülsz, kérelmezheted, hogy a járási hivatal rendezze a TB-d.

Ennek feltételeit megtalálod a szociális törvényben (fenn van a neten)

Ha nem minősült rászorulónak, be kell jelentkezned a NAVhoz egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre

Itt megtalálod a nyomtatványt és a részletes tájékoztatót:

[link]

2016. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

"A munkaügyi hivatalnak nem feladata, hogy a TB jogviszonyodat rendezze, nem kötelességük a rendezésről tájékoztatást adni (a normálisabb ügyintézők megteszik) "

Dehogyis! Ha valaki a munkaügyi kp-ban kapja az ellátását, akkor a biztosítása is rendezve van, mert ez is e rendszer velejárója.

Az ügyintézőnek kötelessége - lenne - minden tájékoztatást megadni a kliensnek, a tb-ellátással kapcsolatosan is.


Ha valaki a munkaügyi hivatalnál már nem jogosult pénzbeli ellátásra, de továbbra is marad regisztrált álláskeresőként, akkor az Önkormányzatánál igényelheti az aktívkorúak ellátását. Ha megadják, akkor a tb-je ekkor is rendezve van.

2016. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Kedves paragrafusokat kimásoló ember !

Ellátják,persze....de csak alapellátásra jogosult.

Ne légy már olyan okos,kérlek.

Magyarán nem kap meg minden kezelést és szakellátást.

2016. ápr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

A kérdésben ezt írja a kérdező:

"Mivel szeptembertől nem mentem suliba és januárba betöltöttem a 18at így megszunt a TB-m. Sajnos munkát még nem találtam"

Azaz nem volt munkaviszonya, nemhogy 360 nap, de 1 nap sem, így nem kap a munkaügyitől ellátást, így teljesen egyértelmű, hogy a TBjét sem rendezik. (ha munkaügyis tanfolyamra járna, azt valószínűleg írta volna)

Mivel nem kapott álláskeresői járadékot és az 1 éves regisztráltsága sem lehet meg (2015 júniusban érettségizett), így az önkormányzattól még akkor sem igényelheti az aktív korúak ellátását, ha rögtön a tanulói jogviszonya megszűnését követő napon regisztráltatta magát a munkaügyiben (jobban mondva igényelheti, csak nem kapja meg)


"Az ügyintézőnek kötelessége - lenne - minden tájékoztatást megadni a kliensnek, a tb-ellátással kapcsolatosan is."

Nem, nem kötelezettsége. Annyi a kötelezettsége, hogy közölje, hogy a regisztráltsága alapján jogosult-e az eü. ellátásokra, vagy sem. Ezt valószínűleg elhangzott(mintegy mellékesen a szokásosan eldarált szövegben)


ma 11:45-es!

Ne irkáld már a hülyeségeidet, amiket még egy Blikk hírértékű idézettel sem tudsz alátámasztani!

Minden olyan orvosi ellátásra jogosult ingyenesen, amire a biztosítottak, vagy eü.ellátásokra jogosultak. (pénzbeli ellátást nem kaphat: táppénzt)

Tehát jól írja az általad fikázott, de a jogszabályokat értelmezni tudó válaszoló.

2016. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Mehetsz, nem számláznak.

Ma voltam bőrgyógyászaton (nem alapellátás) és nem kellett semmit fizetni, számlát sem adtak, csak szóltak, hogy piros a TAJ számom, rendezzem.

Pedig megvizsgált, gyógyszert is írt fel, azt is kedvezményes áron váltottam ki (rajta van a blokkon a teljes ár is, meg a kedvezményes ár is, amit én fizettem)

2016. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%
Nyugodtan menj orvoshoz, ellátnak ingyenesen, de jelenteniük kell a NAV felé azt, aki nem biztosított és ők behajtják rajtad utólag is a havi díjat, ezért jobb ha NAV-nál bejelentkezel, kitöltöd a nyomtatványt, kapsz csekket és befizeted a járulékot, vagy ha rászoruló vagy az Önkormányzat átvállalja és kifizeti helyetted.
2016. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!