Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Életmentő nőgyógyászati...

Életmentő nőgyógyászati műtéteknél is valóban van kötelező tarifa?

Figyelt kérdés

Egy daganatos ismerős mesélte , hogy elküldték onkológiai konziliumra , ahol több orvos is megvizsgálta , és ahol a vizsgálat végén közölték vele , hogy minimum 150 000 lesz a nőgyógyászati beavatkozás .

Ez valóban így működik ? Ha esetleg valakinek nincs pénze az mehet a temetőbe ?



2016. máj. 5. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha bemész a kórházba, megműtenek, mivel a tb fizeti. Ő gondolom nem oda ment, vagy szimplán nagyot akart mondani, mivel sztk-n ilyen esetben se kell fizetni.
2016. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nincs, olyan nem létezik, hogy valakit nem műtenek meg, pláne onkológiai ellátás részeként, ahol eleve legalább 5-6 szakma (és orvos) együtt dolgozik. Amit el tudok képzelni ezen esetben az az, hogy az ismerősöd egy adott orvoshoz ragaszkodott, aki közölte ennek az árát (ti. ő műtse). Más számomra nagyon hihetetlen, ha mégis, akkor betegjogi képviselőt kell keresni azonnal.
2016. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tarifája csak a választott orvosnak vagy a magánintézménynek van.

beteg vagy, bemész, megműtenek. és jó esetben még sokszor így is figyelembe veszik, hogy a beteg melyik orvoshoz szeretne kerülni. legalábbis nálunk.

2016. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat , mertem remélni , hogy ilyen jellegűeket fogok kapni !

Szóval azért merült fel bennem a kétely , mert egy másik beteg , egy rokonom amikor sebészi beavatkozásra kellett , hogy sor kerüljön , tőle az volt az első kérdés , hogy van e sebésze már , mert ha nincs akkor menjen a sebészeti osztályra és válasszon magának valakit . Esetleg megtörténhetett , hogy ajánlottak egy két nevet . Ez valóban így történt , mert akkor ott én is jelen voltam . Tehát voltaképpen ez is egy választott lehetőség volt . Szerencsére jól választottunk és fizetni sem kellett ,még hála pénzt sem , bár azért adtunk elismerésünk jeleként ajándékot . Hihetetlen de ez az orvos nagyon örült az ajándéknak , mert gyűjtő volt . Ne nagy dolgokra gondoljatok .

A másik pedig az , hogy a szülészettel kapcsolatosan hallani olyanokat , hogy azok is tarifásak .

De ha igazatok van , akkor elvileg annak sem szabad , hogy tarifás legyen . Én csak a választott orvos témát nem értem igazán . Az embernek így is úgy is választania kell a fentebb említett gyakorlat alapján . Mi a különbség választott és választott orvos , azaz tarifás és tarifa nélküli között ? Talán az , hogy az egyik a körzeti a másik pedig egy másik körzetbe tartozó ?

2016. máj. 6. 07:08
 5/7 anonim ***** válasza:

A szülészetben azért terjedt el ez a gyakorlat, mert a szülész soron kívül, munkaidején túl jön be, hiszen a szülés nem időzíthető (most hagyjuk a szélsőséges és megdöbbentő eseteket, mint ok nélkül indított szülés meg programcsászár). Bár nem szívlelem a nőgyógyászokat több dolog miatt, azt viszont el kell ismerni, bármennyire is fáj, de érthető, hogy ingyen nem fog készenlétben állni és mondjuk felállni a karácsonyi vacsi mellől. Ezt meg kell fizetni (csak legálisan kéne tenni).


A sebészeteken meg a gyakorlattól függ, valahol valóban választhat a beteg az orvosok közül, és inkább a személytől függ, hogy fizetős a dolog vagy sem. Ez megint csak azért terjedt el, mert a magyarok általában akkor érzik magukat biztonságban, ha Dr. habil XY PhD főorvos úr műt, és nem a szakorvosjelölt, mert "az biztos nem olyan jó". Elég sokat járok műtőben, és pontosan ugyanazok az emberek műtik egy nap a börtönből érkezett vakbelest, mint a keményen jattoló beteget. A különbség annyi, hogy az egyik helyen a főorvos úr asszisztál és a szakorvosjelölt az operátor, a másik esetben fordítva. De a börtöntöltelék esetén is volt olyan, hogy helyet cseréltek, mert egy bizonyos része a beavatkozásnak nem ment úgy, ahogy kellett volna. A kórházakban a szakorvos felel a szakvizsgával nem rendelkezőkért, nem hagyják őket magukra semmilyen esetben! Csak az átlag ember azt hiszi, hogyha őt a szakorvosjelölt műti, akkor biztos fordítva köti össze a beleit, mert senki már nem néz rá... Sajnos ez egy nagyon rossz gyakorlat, mert sok főorvos a pénz reményében nem engedi műteni a fiatalokat. Külföldön (ahol nincs választott orvos meg hálapénz) a fiatalok sokkal többet műtenek felügyelet mellett(!) mint az idősebb szakik. Utóbbiak a bonyolult műtéteket végzik, amikhez nagy tapasztalat kell - természetesen ezekbe is bevonják a fiatalokat.

2016. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magánkórházban nyilván megvan a tarifa. Állami kórházban a TB fizeti, még akkor is ha ragaszkodsz egy orvoshoz. Én is így voltam, kértem a nőgyógyászom, ha megoldható Ő műtsön és megkérdeztem ki a szokás ilyenkor anyagi téren. Azt mondta, van biztosításom, a TB fizeti. (Állami kórház) És azt is, hogy Ő még soha nem kért pénzt műtétért. Az már rajtam múlott, hogy műtét után adtam neki egy általam eldöntött kisebb összeget, de csak azért mert én akartam, és nem Ő kérte. Daganatműtét volt egyébként.
2016. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon jó , hogy ezeket leírtátok , mert körvonalazódik már a kép .

Sajnálatos , hogy sok orvos kivándorol , akik meg maradnak halálra vannak terhelve .

Nos igen , szóval az is jó lenne , ha nem kellene ragaszkodnunk egyes orvosokhoz , hanem alappá válna , hogy mindegy kinek a keze alá kerülünk , mert mind jól felkészült egyén és jó lenne a hálapénzt is elfelejteni már , helyette valami sokkal értelmesebbet és kevésbé megalázót vezetni be , mint pl magasabb fizetés , vagy egyszerűen egy olyan morál , ami arról szólna , hogy mindenki végzi csak a dolgát .

2016. máj. 7. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!