SOS. Semmit sem tudok a szakmai érettségiről? A szakközépiskolában 2017-től kötelező szakmai érettségi valóban csak emelt szintű lesz? Ez fog +50 pontot érni?

Figyelt kérdés
Közgazdasági szakközépiskolába járok jelenleg, 2017-ben érettségizek, elvileg ez egy komplex érettségi lesz 5 szakmai tárgyból (pénzügy, számvitel, statisztika, gazd.ismeretek, jogi ismeretek) ezzel elvileg munkakör betöltésre alkalmas bizonyítványt kapunk. 1 év múlva érettségi és jelenleg nincs egy minta feladatsor sem... és még emelt szintű is lesz? Hogy mi?
2016. márc. 5. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Úristen, hát honnan veszed, hogy csak emelt szintű lesz?! Mért lenne?!

Itt ki tudod keresni a közgazdasági alapismeretek (elméleti gazdaságtan ill. üzleti gazdaságtan) vizsgakövetelményeit és leírását. [link] Nincs odaírva, hogy új, tehát ugyanilyen vizsga jelenleg is van. Fönn vannak a régi tesztek. Semmi jel nem utal arra, hogy ez jövőre más lesz. Közgazdasági alaismeretekből fönn vannak a korábbi tesztek. [link]

[link]

2016. márc. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1 éve ezzel nyomaszt minket a suli összes tanára. Innen gondoltam.

Köszi a választ! :)

2016. márc. 6. 11:06
 3/12 A kérdező kommentje:

"Az ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyak érettségi követelményei még nem jelentek meg, ezért ezeket a jogszabály még nem tartalmazza."


Szóval, még nincs semmi róla.

2016. márc. 6. 11:08
 4/12 anonim ***** válasza:

A kérdező jól tudja a problémát, a mostani 11-dik osztályosok az elsők, akik az új képzési rendszer szerint érettségiznek. Közgáz esetén a régi rendszer úgy nézett ki, hogy 2 év alapozó tantárgy (ez nem változott), 11-12. osztályban pedig 2 tanátárgy: elméleti gazdaságtan és üzleti gazdaságtan, a diákok utóbbi 2 közül választották ki, hogy miből érettségiznek.

A mostani rendszerben viszont 11-12. osztályban 3 szakmai tantárgy van: pénzügy, számvitel és statisztika. Ez a 3 egyébként a korábbi üzleti gazdaságtan anyagának nagy részét teszi ki, az elméleti gazdaságtan pedig eltűnt, illetve részben beépült a 9-10-es anyagba. Ha minden igaz, jövőre nem lesz ilyen opció, hogy a közgázosok választhatnak, hanem a 4 év anyaga lesz összerakva az érettségiben.

Én tanárként küzdök ugyanezzel a helyzettel, semmilyen tájékoztatást nem kapunk, nincsenek mintafeladatok, nem tudjuk, hogy fog kinézni jövőre az érettségi. A legtöbb, amit tehetünk, hogy a minisztérium által kiadott tanmenet szerint haladunk, mindent megtanítunk, és bízunk abban, hogy minél előbb kiderül, milyen lesz az érettségi, és akkor jövőre már tudunk rá gyakorolni a tanórákon.

Az emelt szinttel kapcsolatban olyan információim vannak, hogy jövőre valószínűleg nem vezetik be, tehát nem lesz köztelező a szakmai tárgyból emeltezni (azt viszont bevezetik, hogy az egyetemi felvételihez valamiből már muszáj lesz egy emelt érettségi valamiből), de ez nem biztos, valós tájékoztatást ebben a kérdésben sem kapunk.


A kérdezőnek annyit tanácsolok, hogy vedd komolyan mindhárom jelenlegi tantárgyat, biztos, hogy valamilyen formában mindegyikre szükség lesz az érettségin!

2016. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Akkor nem csak a mi tanárainknak nincs infója, erről a csodálatos érettségiről. Igen, tanulom a gazdasági tárgyakat, de olyan igazságtalan az egész (mint minden az életben)... Még egy nyamvadt mintafeladatsor sincs.. azt sem tudjuk mi lesz inkább benne ..elmélet vagy gyakorlat? És arról ne is beszéljünk, hogy mi így lényegében nem 5, hanem kb 9 tantárgyból érettségizünk.

Azt még hozzáteszem, hogy 2012-ben kezdtem a középiskolát (nyelvi előkészítős osztályban) és akkor még szó sem volt ilyen komplex érettségiről.. menet közben derült ki..és most látom, hogy akikkel kezdtünk (ők sima 4 évfolyamos osztályban)mennyivel jobban jártak.. :(

2016. máj. 15. 12:07
 6/12 anonim válasza:
Szia! Teljesen átérzem, velem is ugyanez van! A vicc az, hogy nem is ilyenre jelentkeztem és az első év után nyögték be, hogy sorry, nincs többé külker pénzügy van, mindegy, hogy mire jelentkeztél anno. Kb SEMMIT, SEMMIT nem tudunk az érettségiről. Minden tanár húzogatja a választ, hogy nem tudja mit tanítson és mi lesz a érettségiben, s igen! Emelt szintű lesz, nincs választás! Komolyan fontolóra vettem, hogy másik iskolába egyek erre az utolsó évre, ha kell. 4 osztálytársam megy el eddig. Barátnőmnek 12.-ben 6 tantárgya volt, nekem 17 lesz :)
2016. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
* húzogatja a vállát, bocsi, nem tudom, hogy írhattam el ennyire :D
2016. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egy cipőben járunk :(

Sajnos az én városomban nincs másik olyan suli, ahova átmehetnék, meg hát nem is szeretnék...Csak nagyon dühítő az egész..

2016. júl. 26. 10:58
 9/12 anonim válasza:
Ez az! Felhaborito es semmit nem tesznek ellene. Bezzeg ha valamelyik okos gyerekerol lenne szo maskepp alnanak hozza, de mit erdekli oket az atlag ember:) Komolyan nem tudom mi lesz, minden kedvem elment ettol a szaktol, csak a kettes legyen meg.
2016. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is most érettségizem, tavaly nagyon pánikoltam, de már eltörölték. Kötelező az érettségi, de választható, hogy emelt vagy középszintű. Kinn vannak a feladatsorok is, volt olyan tanárom, aki nem tudott megoldani egy emeltes feladatot ... Viszont a szakmát megkapod középpel is, tehát érdemes elgondolkodni.
2016. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!