Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pánikolok a vérvételen. Mit...

Pánikolok a vérvételen. Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Mindig is rosszul bírtam a vérvételt, de azért valahogyan túléltem. Néhány éve egyszer azonban sikerült annyira rosszul lennem, hogy el is ájultam. Pánikroham jött rám. Az a vérvétel AIDS teszt miatt volt. Azt gondoltam, hogy nem a tűtől, hanem a betegség lehetőségétől pánikoltam be. Szerencsére negatív volt a lelet.

Most alkalmassági vizsgálat miatt vettek tőlem vért. Nem is vettek sokat. De most is sikerült elájulnom. Még orvost is behívtak hozzám. Tudom, hogy semmi bajom nincs, amit a vérvétel kimutathatna, tehát most nem értem a pánikot.


Mi a teendő ilyen esetben? Csak benyugtatózva tudok elmenni vérvételre? És mindig kísérgetnie kell egy ismerősnek? Annyira ciki ez.

És ha minden évben lesz a munkahelyemen alkalmassági, akkor ezt minden évben eljátszom?

Minden reális megoldásra nyitott vagyok.



2016. máj. 11. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ritkán mész akkor ez amúgy normálisnak mondható. Van aki ájulós, én is az voltam, nem ciki, fel vannak erre készülve az ott dolgozók. Amióta pajzsmirigy beteg vagyok, gyakran járok, az elején 6 hetente kellett mennem, most 4 havonta. Megszoktam, eleinte kísérővel mentem, fekve vették le, hoztak vizet mert már bent fehér voltam stb, szóltam direkt mindig, aztán ahogy érzem hogy van erőm és lelkileg is oké, akkor ülve és azóta elmúlt a félelem. Csukott szem azért maradt :)
2016. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy nem vagyok beteg, ezért gondoltam, hogy nem fogok pánikolni. Mégis megtörtént. El is ájultam és hánytam is. Azért ez így nincs rendben.

Ha felvesznek erre a munkahelyre, akkor valszeg évente lesz alkalmassági. Előre reszketek. Gondolom ezt nem kéne. Ha mást nem, nyugtatóval megyek.

2016. máj. 11. 23:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Kèt feles pubi
2016. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem iszom. És éhgyomorra kellett menni. De szerintem legközelebb nyugtatóval megyek.
2016. máj. 14. 09:01
 5/5 anonim válasza:
Fél évente járnom kell, először nagyon féltem mindig, csukott szemmel összeszorított fogakkal vártam a végét, mostmár unottan ülök és csak lesem ahogy végigcsinálják... mostmár egyáltalán nem félek a tűtől, a kéztörésem után magamnak adtam be a vérhigító injekciót naponta, egy hónapon keresztül
2016. máj. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!