Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be van dugulva a fülem, mit...

Be van dugulva a fülem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kicsit megfáztam, és a fülem bedugult belül váladékkal, és nagyon nem akar kijönni, kicsit fáj is, mi a teendő?
2010. ápr. 9. 09:14
 1/3 anonim válasza:
76%
Szerintem menj fül orr gégészhet, majd ő megmondja! Főleg ha tele van váladékkal, ne húzd az időt!Nagyon sok szövődménye lehet!
2010. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fogd be az orrod,majd fújj egy nagyot úgy hogy a szád közben zárva van,így préselj levegőt a középfül járatba! Ismételgesd többször,ha nincs eredmény pár perc múlva ismételd meg.Előbb-utóbb ki fog pattanni egy pattanó hang kiséretében.Használj orrcseppet és ha van infralámpád azzal melegítsd a füledet,ez oldja a váladékot így könnyeben kipattan.
2010. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
na leirom az én kálváriám : 6 hete kezdődött az egész, kicsit fájt a torkom vártam pár napot és nem javult, zöldes-sárgát fújtam az orromból igy gondoltam elmegyek házi orvos helyett rögtön gégészhez, itt követtem el az első hibát szerintem,mert a háziorvos felirt volna antibiotikumot amire szükségem lett volna és pár nap múlva semmi bajom sem lett volna.De nem igy lett.Mivel pollenallergiám van a gégész azt mondta hogy normális a zöld fújás az orromból, holott tudtam hogy nem az mert 20 éve vagyok allergiás és az vizszerü amit amiatt fújok,egyértelmüen arcüreg gyulladásom volt, azt mondta az orvos sós vizet szivogassak fel az orrlyukamon,azért ez is nonszensz.Természetesen rosszabbodott az állapotom,néhány nap múlva bedugult a jobb fülem a hallásom nagy mértékben csökkent, aztán a bal fülem is és süket lettem kishijján teljesen,hallottam a saját lélegzetem és olyan volt mintha a vizben lennék elmerülve és onnan próbálnék beszélni,mivel én magam hangosnak hallottam belül igy halkan beszéltem és nem értették a szavam, én meg nem hallottam őket,nem is gondoltam hogy süketnek lenni ilyen rossz ! Másodjára munkaszüneti napok miatt a kórház ügyeletére mentem,gondoltam ott majd segitenek mert nyomás éreztem már mindkét fülemben és örület kezdett rajtam elhatalmasodni,nem hallottam telefon csöngést és kapucsengőt sem stb.. A kórházban természetesen medikus volt aki nem irhatott fel antibiotikumot gondolom igy utólag,pedig már nagyon szükségem lett volna rá , égetően ! Elmondta hogy fülkürt hurutom van,sosem hallottam még ilyen betegségről. Noname orrcseppet irt a papiromra meg algoflexet vény nélküli dolgok ahelyett hogy rendes gyógyszert kaptam volna. 5 nap után semmit nem javult az állapotom zöldes-barnás letapadt orrváladék,elkezdett fájni a homlokom is megijedtem, házi orvosom felé vettem az irányt,természetesen nyári szabadságon volt 1 hónapig,helyettesitő orvos azt sem tudtam ki ez,mondom neki hogy mi van hetek óta ebben vagyok azt mondja inhaláljak kijöttem a sodromból mondtam neki hogy gyógyszerre van szükségem most már antibiotikumra, felirt furoceffet 5x2 reggel-este egy nap után éreztem a javulást 3.napra kidugult az egyik fülem sirtam az örömtől nem vicc.Mire segithetett volna teljesen elfogyott a gyógyszer gyorsan telefonáltam a háziorvosnak hogy kell még gyógyszer javulásnak indultam,azt mondja nem irhat fel többet amig nem látott gégész,úristen megint gégészhez kell menni ? Harmadik gégész felé vettem az irányt a 13.kerületbe egy hölgy volt,elmondtam neki a sztorimat hogy gyakorlatilag a kollégája miatt tartok itt de semmi gond csak azért jöttem hogy furoceffet irjon fel és itt sem vagyok,megnézett azt mondja nem kell antibiotikum jó lesz az orrspré meg az orrcsepp,és közölte hogy savós középfülgyulladásom van most már ?! Egy hét múlva visszajöttem úgy hogy ismét nem hallottam egyik fülemre sem mindkettő be volt dugulva megint, mondtam neki hogy a türelmem határán vagyok Adjon antibiotikumot !!! Azt mondja van egy antibiotikum ami széles spektrumu és gyors javulást hoz,na mondom nagyszerü, azt mondja csak egy mellékhatása van, szokott sportolni mondom szoktam,mert ezzel nem lehet mert achilles in szakadást okozhat ! (anyád) Akkor köszi de nem kérem ! Tudtommal van még ezer másik antibiotikum nem ? De ez a legjobb mondja,,mondom nem kell ! Furoceff jó volt miért irt fel azt ? Azt mondja felirhatom most is mondom két dobozzal nehogy kevés legyen,felirta nagy nehezen basszus,ez döbbenetes amúgy..Két nappal később kidugult az egyik fülem,3 napra a másik ami már 3 hete volt tompa megfújtam az orrom úgy hogy befogtam és óriási pukkanás után 80 százalékot hallottam a jobb fülemre is.Most ott tartok hogy beszedtem az egész gyógyszert közben csepppentettem is orrcseppet vagy 10 napig használtam az orrsprét is,nincs szaglásom perpillanat nem érzem az ételek izét, csak remélem hogy regenerálódik az orrom,a bal fülemre teljesen hallok hálistennek, a jobb fülemre 85-90 százalékban, ma reggel például a jobb fülem be volt dugulva 6.hétben vagyok csak jelzem, és erőteljesen megfújtam az orrom és kidugult a jobb fülem,hurrá, de olyan mintha lenne benne valami folyadék belül,ezt nem is mondtam hogy végig az utóbbi 3 hétben olyan volt mintha folyadék lenne a füleimben amikor lehajoltam folyt belül ha felálltam visszafolyt ez is őrjitő amugy.Szóval most itt tartok,elfogyott a gyógyszer beszedtem mind, 10 napig,jobb fül 85-90 százalékos hallás, bal fül teljes szerencsére , szagokat nem érzek,és remélem nem esek vissza !!! Hát ennyi..
2016. aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!