Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 26 éves nő vagyok, hónapok...

26 éves nő vagyok, hónapok óta hullik a hajam. Sajnos elől a homlokom felett látszik is. Voltam vérvételen de semmit nem mutatott ki. Ha hormonzavarom lenne azt kimutattatta volna a vérvétel? Vagy hová kell menni hormon vizsgálatra?

Figyelt kérdés
( Szültem már, a mensim minden hónapban van igaz nem dátumra pontosan jön meg de ilyen amióta az eszemet tudom )

#hormonzavar #hormonzavarvizsgálat
2016. máj. 13. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Sokkal okosabb lenne elmenni börgyógyászhoz, mert sem a vérvétel nem segít, sem hormonvizsgálatoknak nincs értelme.
2016. máj. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hormonális eltérés csak endokrinológus általi vérkép beutalón lesz látható.
2016. máj. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Endokrinológus készít hormon vérképet. Nekem is rettenetesen hullik a hajam és az endokrinológus megállapította, hogy pajzsmirigy problémám van, ami hajjhullást okoz. De sok más dolog is okozhat hajhullást... nekem ez volt. Már több éve szedek gyógyszert pajzsmirigyre és egyre kevesebbet hullik a hajam. :)
2016. máj. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt már megnézted , átgondoltad hogy hogy ápolod a hajad, fejed. Mert lehet hogy nem jó neki az a sampon, vagy bármi amit használsz. Esetleg a hajvasalástól is lehet, nem bírja. Hajfestéktől kezdve sok minden árthat neki. Ezeket gondold át vagy változtass rajta.
2016. máj. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sima vérkép nem mutatja ki ha hormonális probléma van, de az orvos tud kérni hormonvizsgálatot is. (Szóval a vérvétel kimutatná, ha kérték volna a vizsgálatot.)


Beszélj a háziorvossal, hogy szeretnél bővebb kivizsgálást és utaljon be a szükséges szakrendelésekre.


Hajhullást pajzsmirigy probléma, PCOS, gyulladás és akár vashiány is okozhat. Sokféle oka lehet.


Mondjuk a gyulladást a sima vérképen is látni lehetne, de ha az nincs akkor tovább kell vizsgálódni. Ne hagyd magad lepattintani! Addig járj az orvosok nyakára, míg nem foglalkoznak veled rendesen!


A hajhullásnak legtöbbször belső oka van. Mehetsz bőrgyógyászatra is, ártani nem árt, de ha fertőzés vagy irritáció lenne az oka, akkor annak lenne más tünete is. pl viszketés, hámlás, pirosodás. Erős hajfestés persze okozhat erős hajhullást, de olyankor a hajkárosodás elég egyértelmű, gondolom akkor nem kérdeztél volna.

2016. máj. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Koszi Mindenkinek a valaszt. Keddre kertem idopontot nogyogyaszhoz. Haziorvos lepattintott szo szerint kinevetett... Ugyhogy hiaba megyek hozza. Evek ota ugyanugy apolom a hajam ugyanazzal... Hogy hullani kezdett , kezdten el kokuszolajjal apolni ami sokat javitott a szerkezeten de nem gatolta meg a hullast... :(
2016. máj. 13. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!