Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezzel a tünettel még ma...

Ezzel a tünettel még ma orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

Csütörtökön voltam fogorvosnál, ahol 3d ct felvétel készült, és kiderült, hogy egy ciszta van az egyik fogam gyökerénél. A doki azt mondta, hogy ő ehhez nem nyúlna, nem bántaná, inkább éves szinten kontroll alatt tartaná, mert egészséges fog alatt van, viszont menjek el a felvétellel egy fül-orr-gégészetre.

Ma délután elkezdett zsibbadni az arcbőröm azon a részen, és még most is tart. Gondolom a ciszta nyomja az idegeket. Ezzel még ma menjek a kórházi ügyeletre, vagy várjak keddig a rendelésig? Fájni nem fáj, csak a bőröm bizsereg.



2016. máj. 14. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, merre laksz, de minden megyében vagy nagyobb városban van fogorvosi ügyelet. Megkeresném a legközelebbit, ha baj van, oda tudnék menni. De telefonon őket is meg lehet kérdezni, mit tegyél?
2016. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen apropóból készült a 3d felvétel erről a területről?

Mi volt a panaszod?

2016. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy éreztem, mintha néha fájna az egyik hátsó fogam, és elmentem dokihoz vele. Nem talált lyukas fogat, ezért javasolta, hogy csináljunk vagy panoráma röntgent, vagy 3d ct-t. A 2. lehetőséget választottam, mert azon jobban látható, jobban behatárolható a baj. És ekkor derült ki a ciszta.

A felvételt megkaptam cd-n, de nem tudom, ilyenkor foglalkoznak-e velem a kórházban. Sajnos év elején volt szerencsém hétvégén bemenni szaruhártya gyulladással, de elhajtottak, hogy mit képzelek magamról, hogy hétvégén bemegyek.

2016. máj. 14. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:

De jó. a teljes fogsorról lehet ilyet készíteni? Mennyibe került?

Szóval van panaszod, mégis azt javasolta, hogy viseld el a fájdalmat? Érdekes...

2016. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt javasolta, hogy mutassam meg fül orr gégésznek, mert ő nem bántaná az ép fog miatt. Az egyik fognyakam kilátszik, az volt érzékeny, de most az indíthatta be a cisztát is, amitől zsibbadok valószínűleg.

Igen, teljes fogsorról lehet ilyet készíteni, 15 ezerbe kerül, ami csak pár ezerrel drágább, mint egy panoráma, és sokkal többet mutat.

2016. máj. 14. 20:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk 3500 vagy 4000 Ft a panoráma Bp. belvárosában, úgyhogy ennek négyszerese a ct, de azért köszi.


Szerintem a cisztát le lehet szívni oldalról, ínyen keresztül, szóval nem is értem, mit mond a dokid, hogy az ép fog miatt ne kezdjetek vele semmit.... :S Főleg ha fáj.

2016. máj. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem ha nem terjed a zsibbadás, és csak kis területet érint, főleg ha reggelre elmúlik, nem kel elmenni. De a szüleiddel konzultáld meg azért.
2016. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ilyen cisztat fel tud dolgozni a szervezet, simán felszívódhat.
2016. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!