Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MINDENKI! Ha valakit látnátok...

MINDENKI! Ha valakit látnátok össze esni az utcán mit tennétek?

Figyelt kérdés

kérlek előbb írjátok meg a válaszotokat és ezt csak utána olvassátok. googlezni nem ér, arra vagyok kíváncsi magatoktól mit tennétek.


-

ha neadj isten felmerülne bennetek hogy a tag nem csak elájult hanem esetleg hírtelen halált kapott tudnátok mit kell tenni?

-



2016. máj. 17. 14:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Már elnézést, de mégis mit kéne itt googlezni? Segítenék neki, ezt a google nélkül is megmondom.
2016. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hívnám a mentőket. Azt kétlem, hogy hozzá mernék nyúlni.
2016. máj. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mentőt hívnék azonnal, meg is várnám, még akkor is, ha sietek. Ha azt látom, hogy megállt a szíve, akkor a Staying alive ritmusára szívmasszázs. Aztán vagy sikerül, vagy sem. Ja, meg nyilván kiabálnék, hogy segítség emberek, hívjanak orvost vagy ilyesmi.
2016. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#1 Pont azért kérdeztem mert arra voltam kíváncsi hogyan segítenél neki


#2 ha valakinek összeomlik a keringése akkor bár nagyon rendes tőled hogy ott maradsz a beteggel de ha láthatóan nem lélegzik akkor 4-5 percen belül elkezd elhalni az agya az illetőnek a mentők meg kb 15-20 perc alatt szoktak kiérni. szóval ha azon nyomban segítesz tehát pl felméred hogy lélekzik e az ember vagy sem, de előtte megszólítod, megrázod és látod hogy ki van ütve, esetleg megnézed a pulzusát. ettől mind csak a kezed lesz piszko amit megtudsz utána mosni. viszont ha nem kezdesz el szívmasszázst nyújtani neki mint ahogy #3 írta akkor amég kiérnek a mentők szó szerint 3 szor is meghal

2016. máj. 17. 14:53
 5/20 anonim ***** válasza:
Én ezt láttam a Csuja Imrés videóban, hogy a Staying alive-ra kell nyomkodni a mellkasát. Na, mindegy, akkor szabad a gazda...
2016. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#5 igen az a legjobb amit tehetsz. meg esetleg ordítasz valakinek hogy nézzen körül hátha van kéznél egy automatikus defibrilátor amit csak fel kell rakni az emberre és automatikusan felméri a helyzetet és javasolja a sokkolást ha tényleg arra van szükség. de jobb híján a stayin alive-ra nyomkodás a legjobb amit tehetsz
2016. máj. 17. 15:07
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok


Igen, világos, hogy jó eséllyel nem tudnák már megmenteni, de ettől még ez az igazság, akkor minek írjak mást? Fogalmam nincs, hogy reagálnék egy ilyen helyzetben. Nyilván szeretnék segíteni, de jó eséllyel nem mernék szívmasszázst csinálni, ennyi. Nem akarom azt hazudni, hogy persze szívmasszázs meg minden, amikor valószínűleg leblokkolnék annyira, hogy nem menne.


Teljesen nem vagyok elcseszett egyébként, a szomszédomhoz például bemásztam a kerítésen, bementem a koromfekete füstbe és eloltottam a méteres lánggal égő fazekat, majd áramtalanítottam a tűzhelyet :) De az ilyen félholt embereknek nyújtott elsősegély már azt hiszem meghaladja a képességeimet :(

2016. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Tapasztalatoü szerint magasrol tesznek ra az emberek, mi van a masikkal! 14 evesen (gyerek voltam!) elajultam egy forgalmas, teli vasutallomason, szanaszet tortem az arcom, basz0tt ram mindenki, siettek a vonathoz gondolom... azt sem tudtam hol vagyok...

Masik, boltban rosszul lettem, elajultam, lefektettek, hoztak vizet.

Ugyanez, de ott csak kivittek a bolt ele, hogy ne ott rontsam a levegot... ha nem jon arra ismeros, akkor meg is dogolhettem volna toluk.

Nem szoktak segiteni.

Ugy vannak vele, hogy drogos, vagy reszeg, kit erdekel..

Kozben egyik sem...

2016. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
30%
Mennek tovabb van nekem eleg bajom igy is, pl hogy letezem
2016. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Odamennék hozzá, természetesen. Még úgy is, hogy utálom az embereket/idegeneket, de nem lenne szívem otthagyni őt. Főleg ha látom, hogy komoly a baj. De persze.. hogyha valami kétes alak esett volna össze, hát nem is tudom... Akkor kétszer is meggondolnám, hogy odamegyek-e. Ki tudja, hogy nem-e színjáték volt az összeesés! Szóval érted... de ha nincs ilyen megérzésem, akkor odamegyek és megkérdezem, hogy mi történt, jól van-e, hívjak-e mentőt...


Nem, nem tudnám sajnos, ebben nem vagyok jó. Újraéleszteni sem tudok, pedig láttam már egy párszor, hogy kell csinálni. Hívnám a mentőket.

2016. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!