Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Munkahelyen eltörött a az...

Trackers kérdése:

Munkahelyen eltörött a az ujjam, jelenleg 100%os táppénzen vagyok már 2 hete. A cégnél mindenki biztosítva van. Meddig érdemes táppénzen maradni, illetve mennyit fizethet a biztosító?

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:

erről a munkáltatódat kérdezd vagy azt aki intézi az ilyen ügyeket. Nálunk is mindenki biztosítva van ma takarítónők is mivel vegyi gyárban dolgozunk és ott sajnos bármi előfordulhat.

Nekem egyszer a térdem sérült meg amikor a rossz helyre tett raklapba léptem és egy rossz mozdulat miatt a térdem kiugrott a helyéről. Akkor engem is elzavartak táppénzre, mondták hogy az orvosom döntse el meddig szükséges otthon maradnom a felépülésig. Szerencsére nem lett komoly bajom így a biztosító nem fizetett sokat a cégnek, a cég meg a fizetésemhez csapta hozzá amit fizetett mivel táppénzen csak alapbér jár így amit a biztosít fizetett azzal együtt volt meg a havi szokásos bérem igaz még 5 ezer forinttal többet kaptam pluszba és így meg is volt a bérem. Ezt azért csinálta a munkáltató hogy ha valaki baleset végett táppénzre kényszerül és nem nagy a baj akkor meglegyen a teljes havi bére ami szokott lenni és ők ebből kitudják termelni tehát mi megkapjuk azt ami jár. Ha komolyabb bajom lett volna akkor több járt volna nekem értelemszerűen.

2015. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!