Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Agyi CT vizsgálatot hol lehet...

Agyi CT vizsgálatot hol lehet csináltatni beutaló nélkül?

Figyelt kérdés

Sokat fáj a fejem,csak szűrés miatt szeretném megcsináltatni,hogy megnyugodjak,nincs nagyobb baj.Az sem baj,ha fizetős magánrendelő cimet tudtok adni.

Előre is köszönöm!


2008. szept. 24. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Agyi CT nem hiszem hogy van magánrendelöbe, oda azért nem kell beutaló, mert oda már az illetékes klinika, vagy rendelö küld és elöjegyzéssel müködik. Több hetet kell várni ha nem sürgös a dolog, de nem lehet hogy csak a vérnyomásoddal van baj ?
2008. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is kell keresned egy maszek neurológust, aki elintézi az időpontot, de nem CT-re hanem valószínű MR-re fog küldeni..én voltam..Az Mr vizsgálat díja, ha nem támogatott 130 ezerről indul.., a CT ennél jóval drágább.

Csak a szűrés miatt felesleges ennyit fizetned..én megkértem a körzetit, hogy utaljon be a neurológiára, fejfájásklinikára...(PÉCS)-bementem és megcsinálták a vizsgálatot is..

2008. szept. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te akarod diagnosztizálni magad? CT-re biztos nem lehet beutaló nélkül menni. És CT-vel (önmagában) nem biztos hogy kiderül, mitől fáj a fej. Pl. ha a nyakadban kopás van emiatt is fájhat a fejed, nem hiszem hogy a CT-n kimutatható, de van még egy csomó más is, ami miatt fájhat. Fogamzásgátló pl. arra érzékenyeknél okozhat migrént. Egy sima depressziónál sem fogsz látni semmi szervi elváltozást a CT leleteden. Nagyobb városok kórházaiban van fejfájás centrum. Háziorvos beutal, és ingyenes, és nemcsak CT-t néznek.
2008. szept. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Árak is benne vannak.

2010. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Voltam mindenhol, de semmi eredmény a fejem hányásig fáj, főleg a szülés óta jobban.

Most elvoltam egy neurológusnál, aki azt mondta migraines rohamok és nem lehet látni az Mr-en és CT-n sem, csak ha azt éppen a görcsrohamkor csinálják-nos ez időpontkérésre nem megy, mert tuti akkor pont nem fáj.

Erre adott egy gyógyszert Triptagram 50mg -nos ez bejött, de ha gyengébban fáj, akkor a cataflam-V is elég!

Ezeket csak neurológus tudja felírni.

Remélem azért nem komoly a gond ami már lehet el is múlt.

Azt is mondta semmit ne egyek-igyak, amiben van nátrium-benzoát tartósító, mert az felerősíti a tüneteket.

2010. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy még most is válaszoltál.Egyábként nekem is szülés óta jobban fáj,bár előtte is nagyon fejfájos voltam.Már jártam fejfájás klinikán,nálam is semmi különös,max.a nyaki csigolyámon láttak kopásokat,ettől is fájhat.Rendszeres étkezés,mozgás,no stressz..Ezeket ajánlották,mert ezek hiánya is kiválthatják
2010. ápr. 20. 11:01
 7/7 anonim válasza:

A 2/6-os válaszadó írása úgy ahogy van BAROMSÁG!

Az MR vizsgálat díja Pécsen, amit ő is említett 30.000 Ft-tól indul, nem 130.000 Ft-tól, az ő írásával ellentétben a CT vizsgálat ennél nem drágább, hanem jóval olcsóbb, a koponya CT vizsgálat konkrétan 10.000 Ft. Ezek natív árak, azaz kontrasztanyag nélkül, MR esetén ez az ár 30.000-70.000 Ft között mozoghat, CT vizsgálatnál pedig 10.000-20.000 Ft a tól-ig határ.

2013. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!