Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fáj az anyajegy...

Mennyire fáj az anyajegy levétel? Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
irjatok akinek vettek már le, mindent tudni szeretnék ezzel kapcsolatban!
2008. szept. 24. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
én úgy tudom leégetik lézerrel..nem lehet kellemes mindenesetre, de kitartást kívánok
2008. szept. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem égetés volt, hanem kivágták. Maga a vágás nem fájt, de az a Lidocain, amit az enyajegy köré szúrkáltak be, na az fájt. Nekem a hátamról vették le, kb.5 perc volt az egész. Utána egy kicsit beszédültem, úgyhogy vigyél magaddal egy kis vízet, és pihenj egy kicsit utána. Én megkértem anyukámat, hogy jöjjön el velem, és nagyon jól tettem, mert nem bírtam hazavezetni, nagyon szédültem. Azért vágták ki, mert ha egy kicsi gyanú is van rá, hogy rosszindulatú lehet, akkor nem kockáztatnak, és vágnak, mert akkor gyökerestől távolítják el. Égetést ált. esztétikai okoknál alkalmaznak, mert ott a gyökér bent marad, és attól még kialakulhat bármi rosszindulatú dolog.

Remélem segítettem!

2008. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hogy lézerrel égesd le, meret ha van benne pigment és nem éppen a legjobb indulatu, akkor elrákosodhat, mivel nem az ép börben lesz eltávolitva. Csakis szike sajnos , igy biztonságos, és szövettani vizsgálattal, amugy 15 perc. érzéstelenitövel, és ambulánsan végzik, kivéve ha arcon van, akkor be kell feküdni hozzá. Én Bör klinikán dolgozom, ha eszedbe jut valami kérdezd csk meg , szivesen válaszolok.
2008. szept. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
bőrgyógyász mondta hogy mindenképp le kell vetetni mert veszélyesek szoval akkor sebészeti uton nem lézerrel fogom levetetni. amugy kettő van 1 a hátamon és 1 a hasamon. de nemrég szültem remélem nem baj ha várok vele pár honapot?!
2008. szept. 25. 22:37
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Ne várj vele, ha börgyógyász javasolta akkor, ne várj vele, nem kell befeküdni és azt tudd a szülés hormonális változásokat hoz, és a rosszindulatu, illetve azoknak az anyajegyek amiböl lehet rosszindulatu !! beinditja és hamarabb rosszabbá válhatnak, ezt jol fogadd meg , börgyógyászaton dolgozom, ne játsz vele, és csak is szike, és szövettan legyen belöle, hidd el minél hamarabb annál jobb!! Elrettentésként mondom, volt egy 22 éves nö / fél éve / talpán volt egy anyajegy, szült, majd fél év mulva emiatt halt meg, nem vetette ki , addig semmi nem volt az anyajeggyel, megszült és beindult valami, késön jött, kivették, de már késön áttétet adott !! és fél év mulva szegény meghalt, picigyerek maradt apukára sajnos, nagyon sajnáltam, és hallgass rám, vetesd ki azzal meg lesz oldva!!
2008. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
most jol rámijesztettetek. hétfőn az első dolgom hogy megkeresek egy jo sebészt és talán pár nap és le is veszi őket.
2008. szept. 27. 09:24
 7/14 anonim válasza:
38%

Nekem épp tegnap vették le az egyik anyajegyemet. Elég nagy volt. 6x8 mm-es a hasamon.

Először lefújták vmi hideggel. Gondolom fertőtlenítőszer volt. Utána kaptam lidokain injekciót. Több szúrást is éreztem. Aztán a doki nem várt egy percet se, hanem már vágta is ki a szikével. Utána összevarta. Azt mondta ha fáj szóljak, és ad fájdalomcsillapítót. Egész végig mondogattam hogy au, meg fáj stb. de nem nagyon zavarta. Csak megkérdezte, hogy ennyire érzékeny? Mindent éreztem. Azt mondta mindjárt kész, már nem kell fájdalomcsillapító. Amikor varrta akkor is éreztem minden szúrást, és ahogy húzta a "cérnát" a bőrömben. Nagyon rossz volt. Utána megcsomózta, levágta, és beragasztotta a sebet. Eléggé vérzett. Utána hazafelé nem mertem felegyenesedni, mert nagyon fájt. Este se fordultam arra az oldalamra. A buszon kicsit rosszul lettem hazafelé. Elszédültem. Le is kellett ülnöm miután leszálltam.

Ma is fáj, de már jobb egy kicsit. Holnap kell visszamennem. Megnézik és sztem jövő 7en szedik a varratokat és addigra meglesz a szövettani eredmény is. Nagy kalappal, ha még nem vagy túl rajta és sztem az elején szólj, h nem bírod a fájdalmat és kérj fájdalomcsillapítót.

2009. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
már tul vagyokr rajta és semmmit nem éreztem és utánna is csak 1 napig fájt, a szövetteanom jo lett
2009. febr. 6. 11:02
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem két napja vették le, a az injekciót lehet érezni kicsit de az sem vészes, maga a művelet az tényleg érzéstelen. Viszont lenne egy kérdésem, mennyi ideg nemlehet vele strandolni (vízbe menni) illetve napozni?
2010. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

szia!


Nekem vettek le kettőt,az injekció fájt eléggé,de kibírtam:)Vágták,de nem éreztem semmit,közbe dumáltam a dokival:DEgyiket az állkapcsom környékéről szedték le,én hülye meg persze hogy fehér pólóba mentem,viccesen néztem ki...abszolult nem fájt,se utána,se közbe, nyugi.Az injekció nem esett jól,de mondom,kibírható.

2010. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!