Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epehólyagot fogják kivenni...

Epehólyagot fogják kivenni laparoszkópiával. Ha valakinek volt ilyen, elmondaná, mennyi ideig tart, mikor kelhetett fel az ágyból, voltak-e fájdalmai műtét után, mikor kezdhetett-e dolgozni stb?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2016. máj. 21. 08:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mert teli van pici kövekkel és azt mondta 3 sebész, 1 háziorvos, hogy nincs más alternatíva és igen nagy az esély az elzáródásra.

Van más ötleted?

2016. máj. 21. 18:08
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Talintulli.


Ha az epehólyagban kövek vannak, az akadályozza az epe ürülését. Ez pedig görcsökkel jár. Ha lett volna epegörcsöd,másként nyilatkoznál. Az apró kövek rosszabbak, mint a nagyok, mert bekerülhetnek az epevezetékbe,elzárhatják azt, mely besárgulással, hasnyálmirigygyulladással járhat. Ekkor azonnali nagy hasi műtét kell, hosszú kórházi tartózkodassal. Ezt senki sem szeretné.Amúgy ha benn hagynák a hólyagot, s csak köveket vennék ki, akinek hajlama van, annál újból képződhetnek.

2016. máj. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12# Ezt teljesen érthetően írtad le. Eddig kerestem alternatívákat, de az írásod után belenyugodtam, hogy nincs más választásom, mert a fájdalmakkal sem akarok már lenni és izgulni sem akarok az elzáródás miatt.

Köszi neked is.

2016. máj. 22. 09:27
 14/16 anonim ***** válasza:

Én egy hétfői napon feküdtem be a kórházba. Este 6ig ehettem, éjfélig ihattam. Másnap dél körül vittek be, nekem másfél óra volt a műtét.

Katéter és beöntés nem volt, ez volt a 2 legnagyobb félelmem :D

Reggel kaptam egy frontint, szorongáscsökkentés gyanánt.

Szóvá olyan fél 2 körül toltak vissza a szobába, este 6kor már felkeltem mert pisilnem kellett. Nem akarlak megijeszteni de engem anyukám öltöztetett és amikor először fel akaram ülni én elsírtam magam a fájdalomtól, de lehet csak azért mert túl hirtelen akartam felülni.

Nekem az ágyból kikelés kínszenvedés volt, bár én túlsúlyos vagyok, biztos ez is közrejátszott. Az ágy végébe volt kötve egy hosszú fásli ami felért a kezemig, az első napon azzal húztam fel magam, így sokkal kevésbé terheltem meg a hasam. Utána a fásli körbejárt a szobatársaim között, annyira megirigyelték :) később már nem is maga a műtét helye fájt, hanem az a francos cső nyomott meg szúrt mindent odabenn, ha megmozdultam.

Csütörtökön jöttem ki a kórházból. Nem ajánlom hogy pár napon belül visszamenj dolgozni! Az elején még a levegővétel is nehéz, egy szimpla tüsszentéstől vagy egy köhögéstől is a sírógörcs kerülgetett...

Én a műtét utáni héten még pihentem, pedig szerdára (tehát 1 héttel a műtét után) már azt mondtam hogy simán el tudtam volna menni dolgozni, de a nadrág dereka nagyon birizgálta a hegeket, így csak következő héten hétfőn álltam munkába.

Ma jó hosszúra sikerült a válaszom :D bármi érdekel írj nyugodtan akár privátban is.

2016. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi. Már régen túl vagyok rajta.

Bementem reggel, 2 óra múlva műtöttek, két nap múlva BKV-ra szálltam és elmentem haza. Három nap múlva már dolgoztam. 1 hét múlva volt varratszedés. 10 napig vérhígítót kellett használnom. Manapság már mindent tudok enni. A zsírosabb dolgokat kerülöm csak vagy kevesebbet eszem belőlük.

2016. szept. 24. 20:19
 16/16 anonim ***** válasza:
Ki az a Talintulli? Azt sem tudja miről írkál (ráadásul sok helyen).
2016. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!