Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy csinálják műtéteknél az...

Hogy csinálják műtéteknél az altatást?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy altatás közben lehet érezni a műtéti beavatkozással járó fájdalmakat?

2016. máj. 23. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2x műtöttek, egyiknél sem éreztem.


az első sürgősségi császár volt. infúzió (és így a branül is) már bennem volt, mire a műtőbe toltak. maszkon kaptam kis oxigént, mert eléggé magam alatt voltam. aztán mondták, hogy lassan, nyugodtan lélegezzek, mert elaltatnak... legközelebbi emlékem, hogy várunk a liftre.


Második epeműtét volt. Itt is megkaptam a branült, majd elém tették a maszkot, és mondta a doki, hogy mindjárt aludni fogok. Emlékszem, bűvöltem a műtőlámpát, és mantráztam, hogy "nem fogok elaludni, csak azért sem fogok elaludni, nem fo..."

Következő emlékem, hogy kifelé zsilipelünk, és baromira fáj, és nincs hangom, nem tudok fájdalomcsillapítót kérni.

2016. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Altatásnál nem hogy nem érzel semmit, de nem is emlékszel semmire, akkor se, ha éreztél volna. Háromféle anyaggal altatnak, és néha gázzal is, de nem az elején. Először oxigént kapsz, hogy ha leáll a szíved, több idő legyen az újraélesztésre. Aztán fentanylt, ami nagyon erős fájdalomcsillapító, (és a heroinistákat szoktatják le vele a függőségről). Aztán midazolam-ot, ami nyugtató és amnéziát okozó szer, (a kivégzéseknél használják Amerikában). Végül a propofolt, ami maga az altató szer, teljesen kiüt. (Ettől halt meg Michael Jackson.) Ezek ha nincsenek pótolva, 15 percig hatnak kábé. Szükség szerint a propofolt pótolják, vagy izoflurán nevű altatógázt adnak, hogy ne ébredjél fel a műtét végéig véletlenül se. Szóval aggódni nem érdemes :)
2020. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!