Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Segítség! Értelmi-testi...

Segítség! Értelmi-testi fogyatékosságaim ellenére nem kapok szociális ellátást. Hogyan tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Én egy húszas éveit járó fiatal vagyok. Gyenge szellemi képességeim miatt életemet sajnos magányosan töltöm a számítógép előtt gebedve. Nehéz felfogásom mellett borzasztó rossz memóriám van. Kommunikációm, gondolkodásom lassú, nehézkes. Mentális problémáimon kívül fizikailag is akadályozva vagyok a normális életvitelben, munkaképességem jelentősen korlátozott. A magány, anyagi kilátástalanság, depresszió és a tehetetlenség többször is a halálvágy irányába sodort, ahogyan most is. Folyamatosan próbálkoztam társaságot szerezni, de a rengeteg elutasítás csak megerősítette bennem a másságomat, feladtam. Ma már tudom, hogy fel nem ismert értelmi sérülésem van. Ez még nem is lenne akkora probléma, ha tartalmas életet élnék. Abszolút nincsenek emberi kapcsolataim, anyagi hátterem biztosítása nincs megoldva, hajléktalanság vár rám, ami az életem végét jelentené. Mivel az orvosok sem törődnek a problémámmal, végső elkeseredettségemben írom le ide ezeket a sorokat, hátha valami csoda folytán valaki tud segíteni. Emberek között szorongok, feszült vagyok, különösen, ha meg kell szólalni, így már egy bolti bevásárlás is nehéz számomra, munkavállalás pedig egyenesen elképzelhetetlen, amivel szintén próbálkoztam, természetesen sikertelenül. Pszichiátrián zárt osztályos kezelésre küldtek, amit nem mertem vállalni a szorongásaim miatt, ezen kívül semmilyen más lehetőséget nem ajánlottak fel. Egy célom van az életben, boldog, biztonságos életet élni, de ettől egyre csak távolodok. Szeretetre és törődésre vágyom mint mindenki más, de borzasztóan szenvedek. Kb. ezen a kérdésen bukik vagy áll az életem, mert egyszerűen nem tudom kihez, hová tudnék segítségért fordulni. Vannak segélyszervezetek, esetleg szakemberek, akik ilyen esetekre vannak specializálódva? Egyedül nem tudom intézni ezeket a ügyeket, így mindenképpen segítségre szorulok. Szívesen fogadok mindenféle ötletet, segítséget. Lehetőleg privát üzenetben jelezzétek. A sértő, nem építő jellegű hozzászólásokat kérem hanyagoljuk. Köszönöm.


kulcsszavak: értelmi szellemi mentális sérülés fogyatékos feledékenység egészségügyi orvosi ellátás depresszió



2016. máj. 28. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Kizárt, hogy értelmi fogyatékos légy, ezt a szöveget 70 IQ alatt nem írtad volna meg. Márpedig ez az értelmi fogyatékosság kritériuma.
2016. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti, hogy nem értelmi fogyatékosság, így azok nem tudnak írni.

Depresszió, szorongásos betegség, mentális gondok, de nem értelmi fogyatékosság.

2016. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Olvasgass itt és meglátod, nincs neked szellemileg semmi bajod. Itt sokkal rosszabb értelmi képességű emberek vannak aki még egy értelmes mondatot se tudnak megfogalmazni. Se ékezet , se pont ,se vessző és ha írunk nekik még le is anyáznak. Ne engedd el magad, másnak se könnyű az élet. Keress barátot bagy barátnőt és meglátod hogy van értelme mindennek.
2016. máj. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"fel nem ismert értelmi sérülésem van"


A világon semmilyen értelmi sérülésed nincs, egyszerűen depressziós vagy, alacsony az önértékelésed (innen ez a teljesen abszurd önostorozás), és szociális fóbiád van. A gondolkodásod meg kommunikációd egyszerűen azért lassú és nehézkes, mert ha helyzet van, teljesen megbénít a szorongás. Az értelmeddel ettől még semmi probléma nincsen, egyáltalán nem gyengék a képességeid.


Írok neked privit is.

2016. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokban hasonlítunk... vissza kéne menned a pszichiátriára, gyógyszerekkel próbálkozni, azok segítenek amíg szeded. Sokan mondják hogy ez nem megoldás... pedig pont hogy az, olyanoknak mint te is vagy. Gyógyszer nélkül lehetetlen normális életet élned egyelőre (de később ez is változhat). Emellett nem árt egy pszichológus is akivel időnként elbeszélgetsz. Helyre lehet hozni a dolgokat.
2016. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Márpedig csak a pszichiátriai segítség tudja megoldani a problémádat, a szakember, aki erre van specializálva, a pszichiáter. Ehhez a te akarod és közreműködésed kell, másképp nem megy. Keresd fel újra a pszichiátriai gondozót. Az ő segítségükkel el tudsz jutni a normális élethez.

Értelmi fogyatékosságról pedig nem tudom, miért beszélsz, ezt magad se gondolod komolyan!

2016. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valahogy számítottam arra , hogy akadni fog aki szerint ha így meg tudtam fogalmazni a szöveget, akkor nem lehetek értelmi fogyatékos. De hogy mindenki ezen a véleményen legyen, arra nem. Nekem egy ilyen szöveg megírása órákba telik! Többször átolvastam és átfogalmaztam, mire elnyerte a végső alakját. Rengeteget agyaltam rajta, rendesen meg kellett erőltetnem magam, hogy viszonylag értelmes mondatokat alkossak. Nem is csoda hisz humán és nyelv tárgyakból többször is buktam, annak ellenér, hogy tanultam. Ezt a kommentet is már legalább negyed órája fogalmazom. Tehát a látszat csal! Ha valaki megpróbálna személyesen elbeszélgetni velem vagy chatelni neten, akkor megtapasztalná azokat a dolgokat amit itt próbáltam elmagyarázni. Nem csak fekete és fehér az élet, azaz ha valakit nem ítélnek IQ teszt alapján értelmi sérültnek, attól még lehet az. Egy teszt nem tudja megállapítani hogy az adottságaiddal mennyire vagy képes boldogulni az életben. Van aki kisegítőbe jár és boldogan éli az életét, mert mondjuk lehet nem tud két számot öszeadni, de szociális adottságai nagyon jók (ami szerintem a legfontosabb), ami ellensúlyozza a gyengeségeit. Cseszhetem a viszonylag igényes megfogalmazást, ha élőben nem tudok kommunikálni, felfogni a dolgokat. Szóval igen is teljesen komolyan gondolom amit írtam. Másoknak úgy tűnik ez önsajnálat, önostorzás, önbecsülés hiánya, pedig nagyon nem. Aki átéli ezeket, az érti, a többi nem. Igazából abban reménykedtem, hogy ráakad erre a kérdésre egy-két szakember, esetleg hasonló helyzetben lévő emberek. Elfogadom ezt a nem megértést is, csak előrébb nem jutok vele az fix. Mindegy, hát ha mégis.. Legvégső esetben fordulnék pszichiáterhez, de rettegek tőle. Pszichológusom ebben az évben adta fel az értem való küzdelmet egy év után, nem tudott segíteni, mert nem lelki eredetű a problémám, hanem szellemi. Még annyit hozzáfűznék, hogy IQ teszten is erősen átlag alatt teljesítettem, közel a 70-hez, de ha a valódi életképességet vizsgálták volna, valódi élethelyzetekben, akkor az közelítette volna a nullát!, már pedig az élet nem IQ teszt alapján mér fel, sem az emberek! Ez kb. olyan mint amikor valaki a diplomájával vág fel, miközben vannak nála jóval sikeresebb, okosabb szakmunkások, nem egy papír teszi az embert azzá, aki, hanem a jelleme.Szóval lehetne vitatni a képességeimet, de itt most nem vitatkozni szeretnék, sem nevetségessé tenni magamat, hanem segítséget, tanácsot, szakember ajánlást kérni. Szerintem fölösleges azt firtatni, hogy van-e sérülésem. Ezt a választ is jóval több mint egy óra alatt írtam meg!
2016. máj. 28. 23:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy éfo hiába olvassa át... Hidd el, 17 éve tanítom őket.
2016. máj. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be egy házaiállatot vagy többet! Az fog adni sok szeretetet az élethez pl egy kutyus :)
2018. márc. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, az állatok valóban sok szeretetet tudnak adni, egyelőre ez nem megoldható, mivel nagy anyagi ráfordítást igényelnek, lakásba pedig nem való.
2018. márc. 18. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!