Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki volt már CT illetve MR...

Valaki volt már CT illetve MR vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Mit szoktak csinálni amikor valakit CT-nek?? Tényleg kell ilyen festék injekcio?? Az milyen érzés ??

És mit szoktak MR vizsgálaton??

Mindkettőről szeretnék tudni!!



#vizsgálat #félelem #CT #mágneses rezonancia #Computer Thomografia #érdeklődès
2016. jún. 4. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettőn voltam.

A CT-n attól függ, hogy kell-e a kontrasztanyag, hogy mit vizsgálnak. Nem nagy cucc, egyetlen tűszúrás az egész, egy melegség tölt el és olyan érzés, mintha bepisilnél. Nyugi, nem pisilsz be ténylegesen, csak a kontrasztanyag ezt az érzetet váltja ki belőled.

Az MR neccesebb, ott lefekszel és betolnak egy elég szűk csőbe, adnak a kezedbe egy gombot, ha rosszul vagy, azt kell megnyomni. Az MR kb 20-45 percig tart, attól függ, mit néznek, a CT olyan 10-25 perc max.

2016. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Igazából a hátam fogják megnézni, mert úgy tűnik sérvem van!! De még pontosan nem tudom melyikre kell majd mennem ezért kérdeztem mind2-t!! A hátnál kell majd kontrasztanyag??

2016. jún. 4. 15:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Véleményed szerint melyik az úgy mond "kellemesebb"??
2016. jún. 4. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:

háti gerincnél nagy valószínűséggel nem kell kontrasztanyag, legalábbis csak igen ritkán alkalmazzák. Ha adnak akkor az sokszor nem a hátaddal van összefüggésben, hanem valami mással.


Ennek az az oka, hogyha vénásan adod a kontrasztanyagot, az nem fog bejutni a gerincvelőbe, a gerinc vizsgálatok legnagyobb részénél pedig pont az lenne a lényeg, hogy a gerincvelő érintettségét lássuk.

Van olyan, hogy közvetlenül adunk kontrasztanyagot a gerincvelőbe, de ez elég ritka vizsgálat, mert a betegnek is jóval kényelmetlenebb (lumbálpunkcióval kell beadni a kontrasztanyagot) és a kockázatai is magasabbak. De az orvosok sem annyira szeretik mert nekik meg kell hozzá lumbálni a beteget, utána fektetni kell kell egy jóideig a beteget, külön jó drága kontrasztanyag kell hozzá, stb... Ilyen vizsgálat általában csak gerincvelői daganatoknál merül fel, sérvnél nem tudok róla, hogy csinálnának ilyet.


kényelem szempontjából a CT biztos jobb, mert rövidebb a vizsgálat, meg nem zajos. Az MR viszont nem jár sugárterheléssel.


egy képalkotós/MR operátor

2016. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!! :)
2016. jún. 4. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!