Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akit műtöttek már altatással,...

Akit műtöttek már altatással, pár napos befekvésel, leírná hogy zajlik az egész folyamat?

Figyelt kérdés

Betegfelvételtől a hazajövetelig

Köszönöm



2016. jún. 4. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen jellegű műtéted lesz, mi lesz az előkészítése, ettől függ, hogy mikor kell bemenni. Van, amikor előtte egy nappal, van, amikor elég aznap.
2016. jún. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem 2 altatásos műtétem volt.

1, Orrplasztika

8ra mentem be, a nővér be kísért a szobába és pár papírt kitöltöttem addig ő elment és hozta a "benti" ruhámat . Bejött a sebész, köszönt megkérdezte hogy vagyok, ennyi. Majd elvitte a kitöltött papírokat én meg átöltöztem csak a fehérnemű volt saját a többit ők adták, mert a műtőbe csak abba lehetett "be feküdni".

Aztán jott az altató orvos, bemutatkozott és pár szót beszeltunk.

Majd ujra a nővér, egy nyugtató tablettát kaptam, amitől nagyon álmos lettem.

Kilenc elott picivel jott a nővér es egy beteghordó, segítettek fel feküdni a "tologatos"ágyra majd betoltak a műtőbe.

Ott a beteghordó átsegítette a műtő asztalra, kaptam egy kanult a jobb kezemre, közben a sebész és az altató orvos viccelődni próbáltak, de én elaludtam.

2 órakor ébredtem fel, mert fáztam és a noverhivot megnyomtam, jött és kertem egy takarót. Majd újabb fel óra múlva megint hívtam mert nagyon szomjas lettem, hozott inni.

4 órakor kimentem a mosdóba, kicsit rendbe hoztam magam, majd fel öltöztem. 5 órakor jott a férjem és az orvos, megbeszéltük hogy haza megyünk de megadta a mobilszámát ha bármi lenne, hívjuk mert az altatás miatt 24 órát legalább maradni kellene. Nem történt semmi, jól voltam és a kapott fájdalom csillapitot sem szedtem be.

2 és 14 nap után voltam kontrol vizsgálaton.

2. Epehólyag eltávolítás

10 te mentem be, nővér szobához mentem bejelentkezni. A nővér elkísért a szobaba és megint kaptam egy csomó papírt és én is átadtam a kért vizsgálatok eredményeit. Itt is kaptam "benti"ruhát de melltartó nélkül, csak a bugyi maradhatott, a felsőt elől kellett megkötni.

Majd jott a sebész, jopofiztunk sem fontosrol nem esett szó, majd az altató orvos is bejött és "ki kérdezett" az előző műtétről esetleges komplikációkra lett volna kiváncsi, majd mindkét doki el.

Jott a nővér és a beteghordó, itt injekciót kaptam a fenekembe, majd fel a hordagyra és le a műtőbe. Ott át segítettek a műtő asztalra, újabb kanul és injekció, majd alvás. 4 fele ébredtem vagyis ébresztett a nővér, hozott vizet.

Mivel belazasodttam maradnom kellett és csak másnap délelőtt Tudttam haza menni (hivatalosan 3 nap lett volna).

Milyen műtéted lesz?

2016. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Fogyás utáni bőrplasztika

2016. jún. 4. 19:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Én aznap reggel nem is tudtam hogy este műteni fognak.

Reggel sebészet, egyébként előző nap is voltam egy másik kórházban.

Ott történt vérvétel, nőgyógyászat, ultrahang. Délutánig ott voltam akkor közölte a doki, hogy nem mehetek haza, hanem irány az osztály. Mondta hová kell menni, ott várjak. Felmentem, vártam majd jött egy másik doki. Megnézett, majd egy nővér adott egy ágyat. Infúzió be, majd hozott valami löttyöt mert CT lesz két óra múlva. Meg is történt az is, azután döntötték el, hogy műtét lesz.

Lassan már este volt, jött az altató orvos, EKG utána, megint vérvétel.

Este 9-kor műtét. Először tablettát adtak, felfeküdni a tolóágyra, műtéti ruhát átvenni. Toltak fel, majd lift. Többire nem emlékszem, de utána még volt vénásan valami és maszk.

Utána arra emlékszem, hogy megakarok fulladni, mondták hogy nem fogok. Majd az ágyamban ébredtem fel, a sebi nagyon fájt. Adtak injekciót és fájdalomcsillapitót. Hányás az volt, ilyen barna szerű. De előtte szörnyű öklendezések voltak, az terhelte a sebit nagyit. Attól féltem hogy szétnyilik a sebi, szernecsére nem történt meg. Nem kelhettem fel egész éjjel, ágytál volt kétszer. Reggel felkelhettem. Másnap egésznap hányinger, reggel tea, napközben üres leves. Utána lévő nap hashajtás. Pépes étrend. Egy hétig voltam bent, keddtől keddig (2015.06.02-09) tehát egy éve ilyenkor bent feküdtem.

Ez vakbélműtét volt.

2016. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!