Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Munkaviszony megszűnése és a...

Mari53 kérdése:

Munkaviszony megszűnése és a nyugdíról szóló határozat megérkezése közötti időben mi van a TB-vel? Jár-e ingyenes orvosi ellátás?

Figyelt kérdés
Június 2-án megszünt a munkaviszonyom, még aznap beadtam a NYUFI-hoz a papírokat, hogy kérem a nyugdíj megállapítását június 3-tól. Csak egy olyan papírt kaptam, hogy átvették az iratokat és majd küldenek határozatot. Tehát munkaviszonyom már nincs, de nyugdíjas még nem vagyok. Rendes (korhatárt betöltött) nyugdíjat igényeltem.
2016. jún. 6. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Június 3-tól nyugdíjas vagy, független attól, hogy még nem kaptál határozatot, tehát jár az ingyenes ellátás.
2016. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előző író válaszát ki egészíteném. A munkaviszony megszűnése napját követően, még 45 naptári napig jogosult vagy a TB alapú ellátásra. Ez a 45 naptári nap azért van, mert ennyi idő az átfutási ideje annak, hogy a TB töröljön mint aktív "Zöld" rendezett taj kártyájúként. Tehát ha megszűnik a munka viszonyod akkor, 45 naptári napod van arra, hogy rendezd a TB-t / taj kártyádat. Azzal hogy be adtad a nyugdíj kérelmedet, azzal már el kezdted rendezni a TB-ed és vele együtt a taj kártya jogviszonyát. Nem és nem kell agodnod, mert ha valamiért mégis ki csúsznál a 45 napból, akkor is a nyugdíj folyósító szervtől kapott papírral tudod igazolni, hogy meg kezdted a TB-d rendezését.
2016. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!