Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elfelejtettem, hogy antibiotik...

Elfelejtettem, hogy antibiotikumot szedek és ittam utána. Lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés

2016. jún. 11. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy komoly bajod lesz, ha nem ittal ra tul sokat, vagy tul tomenyet . igyal sok vizet, egyel valamit, ami higitja a veredben az alkoholt, es aludj egy jot. szemelyes tapasztalatom szerint ez segit. nekem is volt mar ilyenre pelda, mondjuk nem ittam ra tul sokat, de azt a keveset is jobban megereztem, a gyogyszer miatt.
2016. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bele van írva a betegtájékoztatóba, hogy nem szabad mellé inni? Ha nincs, akkor nem.
2016. jún. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ittam sokat, de egy négy centissel koccintottunk. Eddig semmi szokatlant sem tapasztaltam.
2016. jún. 11. 22:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Semmi jelentősége.
2016. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
2016. jún. 11. 22:43
 6/8 anonim válasza:

Az alkohol kiüti az antibiotikumot. Egyszeri italozás nem rontja el a kúrát, de ha minden nap "kell" igyál, akkor inkább ne is szedd a gyógyszert!

(nyugtatókra/antidepresszánsokra ráinni életveszélyes lehet)

2016. jún. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, ennek be tudod linkelni valamilyen tudományos alátámasztását, vagy csak úgy hallomás alapján meg vagy győződve róla? Én ugyanis két antibiotikum betegtájékoztatóját is megnéztem, és semmi ilyenről nincs szó bennük. Márpedig ha lenne ilyen, akkor arról a betegekeket tájékoztatni kellene.

A nyugtatókról, antidepresszánsokról pedig egy fél szó se esett a kérdésben.

2016. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az alkohol kiüti az antibiotikumot."


Miért is?


"A hatóanyagok tekintetében azonban valóban létezik egy pár fajta antibiotikum, amelyek rosszul reagálnak az alkoholra, ilyen a metronidazol, a tinidazol és a sulfamethoxazol/trimethoprim. Ezek a gyógyszerek blokkolják az egyik fő csatornát, melyen keresztül az alkohol lebomlik, s ezért az acetaldehidek gyors felhalmozódását eredményezik. Ez az a vegyület, amely a másnaposság kellemetlen tüneteinek nagy részéért felelős. Így lehetséges az, hogy ilyen típusú antibiotikumok szedése közben akár egy pohár sör is ájulást és hányást okozhat.


Ezeket az antibiotikumokat azonban csak a legritkább esetben írják fel, specifikus fertőzések esetén, és nagy valószínűséggel az orvos és a gyógyszerész minden esetben felhívja a figyelmet arra, hogy szedésük közben kerülni kell az alkoholt. Az összes többi fajta antibiotikum esetében nincs bizonyíték arra, hogy mérsékelt alkoholfogyasztás bármi bajt okozna, de ez persze nem jelenti azt, hogy jó ötlet betegen lerészegedni, hiszen az ital hatása tényleg erősebben mutatkozik egy beteg szervezetben.


Az orvosok azt tanácsolják, hogy betegen hanyagoljuk a nagyobb alkoholbevitellel járó tivornyákat, mert az alkohol okozta kiszáradás a lázzal együtt, amely a szervezetünk védelmi reakciója a fertőzésre, komolyan fenyegetheti az egészségünket, emellett pedig lassabban is gyógyulunk."

( [link]


Igen, szóval keményen napi szinten inni nem jó dolog betegen, de az alkohol nem "üti ki" az antibiotikum hatását.

2016. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!