Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikumot szedek felfázás...

Antibiotikumot szedek felfázásra. Utána mindenképp vennem kell helyreállítót vagy helyreáll magától a hüvelyflórám?

Figyelt kérdés

2013. okt. 25. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Antibiotikum mellett kell elkezdeni használni.

Ha utána veszel, akkor már lehet mindegy.

És hát valakinek meg se kottyan az antibiotikum, valakinek meg egyből kijön a hüvelygomba tőle.

2013. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Amíg szeded, minden nap egyél meg egy natur joghurtot.
2013. okt. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es!

Ahhoz baromi sok joghurtot és nagyon hosszú időn át kéne enni, hogy az hatással legyen a hüvelyflórára.:)

Az a gyomorban és a bélrendszerben hat, arra jó, hogy a bélflórát fent tartsa, de a hüvelyre nem lesz hatása.

2013. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Kedves hármas. A hüvelygomba önfertözésnél a gyomorból kerül át. Ígyhát a gyomorban fontos megelözni a candidiázist. Én a kaukázusi kefírt is ajánlom.
2013. okt. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"A hüvelygomba önfertözésnél a gyomorból kerül át"

Na, most mekkora hülyeséget írtál!:)

A hüvelygombát az ember vagy elkapja odalent, vagy a saját szervezetében kialakul.

És a saját szervezetben történő kialakulás egy antibiotikumos kezelésnél úgy néz ki, hogy a hüvelyben vannak jótékony baktériumok és valamekkora számban vannak gombák is. És ezek normál esetben egyensúlyban vannak. Amikor valaki antibiotikum szed, akkor az nemcsak a rossz, hanem ezeket a jó baktériumokat is kiírtja. És ilyenkor azok a gombák, amik természetesen megtalálhatóak a hüvelyben, azok túlszaporodnak, amik fertőzést, illetve gyulladást okoznak.

De ugyanez történik akkor is, ha valakinek legyengül az immunrendszere, vagy gyakran használ tampont, vagy éppen túlzottan ad az intim higiéniára.

Nem a gyomorból meg a belekből alakul ki. Hanem a hüvelyben alakul ki az antibiotikum hatására.

És éppen ezért kell helyileg, azaz a hüvelyben ilyenkor jó baktériumokat bevinni.

Előbb-utóbb ha valaki sok joghurtot, kefirt, vagy éppen probiotikumos készítményt szed, akkor az is odajut a hüvelybe, de ahhoz tényleg sokáig ilyen dolgokat kell enni és hogy azt rendbe tartsa, az legalább 1, de inkább 2 hónap.

A hüvelyflóra helyreállító készítmény pedig már 1 hét alatt, amíg tart az antibiotikumos kezelés, kifejti a hatását.

2013. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
és ha nem szedek hüvelyflóra helyreállítót? Mert már elkezdtem szedni az antibiotikumot... Minden esetben túlszaporodnak ezek a gombák, gyulladást okozva ezzel?
2013. okt. 26. 15:17
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha erős az immunrendszered és elég sok jó hüvelybaktériumod van, akkor nem feltétlenül lesz utána fertőzésed.

Ez nem mindenkinél jön ám elő.

Van aki szedhet annyi antibiotikumot és mégsem lesz semmi hátránya belőle.

De ha te éppen nem tartozol ezek közé, akkor könnyen előfordulhat, hogy 1-2 héten belül megjelennek a fertőzéssel járó kellemetlen tünetek.

De nálam pl. olyan is volt, hogy szedtem antibiotikumot és mellé párhuzamosan hüvelyflóra helyreállítót és mégis kijött ennek ellenére is a hüvelygomba.

2013. okt. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ja és a hüvelyflóra helyreállítót nem szedni kell, hanem a hüvelybe felhelyezni.

Amit szedni kell, az a probiotikum, ami a bélflórát védi. Mivel ott is vannak jó baktériumok, amik ilyenkor szintén ott is pusztulnak és annak a következménye, vagyis tünete lehet, a hasmenés, hányinger, puffadás.

2013. okt. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem írtam hülyeséget.


*mellé párhuzamosan hüvelyflóra helyreállítót és mégis kijött ennek ellenére is a hüvelygomba


látod mert a gyomrodra nem vigyáztál.


Kérdezönek: nem javaslom kockáztatni, mert nem egy egyszerü folyamat ám visszaállítani a helyzetet ha egyszer felborul, ha mást nem menjél le a boltba vegyél joghurtot/kefirt és egyed!

2013. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"*mellé párhuzamosan hüvelyflóra helyreállítót és mégis kijött ennek ellenére is a hüvelygomba


látod mert a gyomrodra nem vigyáztál.


Kérdezönek: nem javaslom kockáztatni, mert nem egy egyszerü folyamat ám visszaállítani a helyzetet ha egyszer felborul, ha mást nem menjél le a boltba vegyél joghurtot/kefirt és egyed!"


A gyomromra is vigyáztam, ugyanis soha nem szedek úgy antibiotikumot, hogy mellé nem szedek probiotikumot, sőt ennél a bizonyos esetnél konkrétan még élőflórás joghurtot is fogyasztottam!

És hidd már el nekem, hogy ha valaki eszik kefirt meg joghurtot, az csak a gyomorban, illetve a bélrendszerben hat egy adott pillanatban! A kefir magában édes kevés a hüvelyflóra helyreállításához!!!!!! Az akkor arra jó, hogy a bélflórát rendben tartja. De egyébként nézz utána, hogy egy antibiotikumos kezelésnél olyan mértékben sérülhet a bélflóra, hogy nincs annyi jótékony baktérium sem a kefirben, sem a joghurtban, hogy az magában elég legyen a helyreállításához. Olvasd nyugodtan szakemberek írásait, mert ezekre alapozottan írom azt, amit írok.

A joghurtok és kefirek inkább a fenntartáshoz jók. De helyreállításhoz inkább ajánlott a probiotikumos készítmény, amiben jóval több jótékony baktérium van, mint egy tejtermékben!

Amúgy akkor jó a hüvelyflóra védelmére a tejtermék, ha valaki joghurtba márt tampont és azt helyezi fel a hüvelyébe. Mert akkor a joghurtban lévő jótékony baktérium egyből a hüvelybe jut! Bár én ezt nem próbáltam és nem is fogom kipróbálni, de számtalan szakorvos pl. ezt a módszert is javasolja.

2013. okt. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!