Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Létezik, hogy röviddel agyvérz...

Létezik, hogy röviddel agyvérzés után "kidobják" a beteget a kórházból, mikor még járni sem tud egyedül? Hogy tehetik ezt meg?

Figyelt kérdés

61 éves emberről van szó. (szülő)

Az utóbbi kb. 2 évben nem dolgozott, de előtte elég jelentős összegű TB-t befizetett.

2 hét telt el az agyvérzése óta, és úgy tűnik, jövő héten kiengedik, amitől nagyon félek, mert én dolgozom, és így sem keresek sokat.

Ha felmondanék, és a 28 ezres ápolásit kapnám, első hónapban éhenhalnánk.

Bentlakásos otthon nem jöhet szóba, mivel jelenleg segélyt kap, és már esélye sincs dolgozni az életben, tehát amíg el nem éri a nyugdíjkorhatárt, marad a segély.

Én a kis fizetésemből nem tudok egy otthont finanszírozni, de még egy ápolót sem, mert az alapból többet kérne el, mint amit én keresek.

Hogy teheti ezt meg a kórház, hogy egy magatehetetlen embert hazaküld, aki nem képes az önellátásra?

Sok helyen biztos van családi segítség, de nálunk pont nincs, és nem tudom, mihez kezdjek.



2016. jún. 13. 13:17
 1/10 anonim válasza:

Sajna ez nagyon szomorù :( kitartàst neked, remèlem rendbe jönnek a dolgok.

Valòszinüleg ha nincs anyud , vagy apud (bocsi nemtudom) èletveszelyben , akkor màr nem kötelesek benttartani. A helyzetedben tènyleg azlenne a legjobb ha maradhatna a korhàzban , nem tudsz beszèlni valakivel h bentmaradhasson legalàbb mèg egy ideig ?

2016. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Miért segélyt kap? Minél előbb meg kéne indítani a rokkantosítását. ha volt munkaviszonya akkor rokkant nyugdíjra jogosult ami kitart a nyugdíjazásáig. persze bizonyos évente felül vizsgálják.

Tessék összeszedni az összes leletet, háziorvostól szakorvosig, és a nyugdíjfolyósítónál elindítani az ügyet.

2016. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy több hónap, amíg önálletására képes lesz, de sajnos az is előfordulhat, hogy több év, vagy soha. Ezt agyvérzéses betegnél bele kell kalkulálni, a kórház nem fogja ilyen hosszú ideig ápolni, nincs is rá kapacitása. Ahogy megszűnt az életveszély, kiadják, hogy gondozzák tovább a hozzátartozók. Esetleg rehabilitációs intézetbe lehetne tovább utaltatni, nem tudom, van-e rá lehetőség, gondolom zsebbe nyúlós a dolog.


Sürgősen intézkedni kellene az rokkant nyugdíjazás elindításáról.

2016. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Háziorvost kérdezd meg, hogy van-e nálaok is lehetőség ingyenes házi beteggondozásra, van akihez naponta kijár nővér, családsegítő szolgálattal is vedd fel a kapcsolatot. Gyógytornász is van akihez ingyen kijár, ezt is érdeklődd meg.
2016. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Létezik, ha már nem igényel ellátást, akkor hazaküldik.

Apukámat is hazaküldték, ő otthon tornázott, kezét is erősítette ilyen gumigyűrűvel, és egy idő után teljesen rendbejött.

2016. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Létezik, ha már nem igényel ellátást, akkor hazaküldik"


Hát épp ez az, hogy igényel. Ha nem igényelné, én örülnék a legjobban, akkor otthon merném hagyni.


Szerencsére jó esély van rá, hogy felépüljön, mert beszél, és kezd járni is, csak még nem egyedül.

Néhány hétre még szükség lenne.


A leszázalékolással az van, hogy évekkel ezelőtt már leszázalékolták, de az csak 1-2 évig tartott. Amikor a kormány egy csomó embertől ezt megvonta, akkor ő is köztük volt. Akkor talált egy "munkát", nem is nevezhető munkának, egy alapítványhoz kellett bejárni, de munkaviszony volt, az a lényeg.

Előtte meg vállalkozott, arra írtam, hogy elég sok tb-t fizetett. De nem is ez a lényeg.

Most ha meg is ítélik neki a rokkantnyugdíjat, az több hónap, és az ellátása addig sincs megoldva.

Van ilyen házi gondozás, de abban van személyes tapasztalatom, hát hagyjuk... a "gondozók" aláíratják a papírt a gondozottakkal, és ennyiben ki is merül a munkájuk. Ez az önkormányzati gondoskodás...


Megpróbálok beszélni az orvosával, de teljesen hihetőnek tartom, amiket leírtatok, hogy az egészségügy nem nézi az embert, oldja meg, ahogy akarja. Elszomorító, hogy ez így működhet.

2016. jún. 13. 14:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék okoskodni csak elmondom a mi megoldásunkat hátha segít.


Az én nagymamám ugyan nem agyvérzést kapott de izomsorvadása van azaz tolókocsis és saját maga még a kezét is alig tudja megemelni. Sajnos nagyapa meghalt rokonok nem segítenek mi pedig nagyon messze lakunk. Mi úgy oldottuk meg hogy mivel egy hivatalos nővér szerintünk is túl drága mi kerestünk a környéken megbízható nem idős de nem is fiatal asszonyokat akik vagy foglalkoztak már ilyesmivel vagy csak épp munkanélküliek vagy hasonló na nem is lényeg. Sikerült találnunk egy hölgyet, meg lett próbálva menne-e neki a dolog (a nagymamámat a kocsiból az ágyba tenni és vissza) Bevált a hölgy kedves megbízható (nem elsőre találtuk meg előtte volt másik 2 akik nem váltak be) Most ő gondozza a nagymamát, sokkal olcsóbb a nagymamámnak is tetszik hogy van kis társasága nem csak jön egy ápoló megcsinálja amit kell és lelép mindezért dupla annyit kérve. Az emelgetés mellett ellátja (ételt főz,segít amit tud,tüzel ha kell) Bocsi kicsit hosszú lett és talán értelmetlen is a lényeg hogy nem éri meg az ápoló ha teheted vagy mered csináld azt amit mi, lényegesen olcsóbb és jobb is szerintem. (nálunk a legrosszabb ami volt hogy az egyik hölgy tüzifát lopott):( Remélem segítettem :)


(kioktatást nem kérek vagy hasonlókat! Köszi.)

2016. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam már rá, nem rossz megoldás, ha van ilyen ismerős, és biztos olcsóbb, mint egy szakképzett ápoló.

Kis faluban lakunk, ahol vannak ugyan munkanélküliek, de azok léhűtő, semmirekellő emberek, akikre ezt a dolgot nem bíznám rá.

Persze lehet egy csomó olyan ember, aki hirtelen eszembe sem jut, mindenképp számba kell venni ezt a lehetőséget is, meg majd gondolkodok, hogy ki jöhet számításba.


Nem tudom, miért írtad oda, h kioktatást nem kérsz, nem hiszem, hogy bárkit bántottam volna az írásaimmal, nem is jut eszembe, nem ezért írtam ki a kérdést. Szívesen veszem a hozzászólásokat.

Köszönöm mindenkinek.

2016. jún. 13. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy olyan orvosi ellátást nem igényel, ami miatt szükséges lenne a kórházi bentfekvés, viszont ha van a kórháznak utógondozója, un elfekvő, akkor ott talán lehet ne még 1 hónapot. Kérdezd meg az orvostól.
2016. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi a kioktatásos dolgot nem rád értettem csak már túlságosan megszoktam hogy ezen a oldalon mindenki csak lehurrog és kioktat ezért már külön oda kell írni hogy ilyesmit nem kérek. Bocsi még egyszer.
2016. jún. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!