Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak én érzem ugy hogy siralma...

Csak én érzem ugy hogy siralmas ami az egészségügyben folyik?

Figyelt kérdés
sajnos mostanában elég sokat betegeskedem mütétem is volt. Ami a korházakban van az siralmas jo hogy még infuziot nem a betegnek kell vinni. de a egyes növérek betegekhez ivalo hozzáállása is borzalmas. ha nincs kedve a beteggel foglalkozni minek ment növérnek?

2016. jún. 25. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a betegek 99% a saját bôrén érzi.
2016. jún. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nővér unja, hogy egy osztályra ketten vannak és mindig mindenkinek van valami baja, az orvosok helyett is dolgoznak, mert az orvos nem marad itt, mert szinte az infúziót is a beteg viszi, ahogy mondod.

Lopás és sport helyett az egészségügyet is támogatni kéne, de ez mostanság kimerül a béremelés ígéretében, ami kvázi semmit nem old meg. Ugyanúgy eszköz- és gyógyszerhiány lesz, az orvos kimegy külföldre, a nővér meg bár picivel magasabb bért kap, még mindig az orvos helyett dolgozik és nem győzi.

Kedve lenne foglalkozni a beteggel, ha lenne rá ideje.

2016. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen siralmas, nincs elegendő orvos, nincs megfelelő mennyiségű ágy és gyógyszer, mellette a fizetések is siralmasak.

Édesanyám nővér, van hogy nincs kesztyű, van hogy nincs gyógyszer, pár évvel ezelőtt amikor nem műanyag tálcán hozták az ételt nekik kellett mosogatni a betegek után.

Ha az ember nővérnek megy, nem azért teszi, hogy két infúzióbekötés között elmossa egy teljes osztály edényeit.

Szerintem kisebb városokban még ma is így működik.

2016. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyobb városokban és a fővárosban is, pl gyerekosztályokon (ahol jellemzően azért még jobban figyelnek a kis betegekre), ott is egy szem nővér keni meg a 25 gyereknek a reggeli vajas kenyeret és igen, mosogat is utánuk. Mellette meg ugye minden nővéri, és egyéb orvosi feladatokat is ellát (amiről papírt íratnak vele, hogy vállalja érte a felelősséget ha hibázik!). Arról nem beszélve, hogy a magyar beteg még mindig telefonos ügyeletnek nézi a kórházakat, tehát a telefon még éjszaka is 5 percenkét csörög valami banális dolog miatt. Mellette lásd el a beteget úgy, hogy odafigyelsz rá.

Gyakorlatilag lehetetlen küldetés hárul a nővérekre, emiatt omlik össze a rendszer és fásul bele a leg aranyszívűbb ember is.

2016. jún. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!