Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kezdő/már praktizáló orvosok...

Kezdő/már praktizáló orvosok és rezidensek! A ti véleményeteket lennék kíváncsi, arról, ami a mostani egészségügyben folyik. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a cikket olvastam és -nem érint- de mélyen felháborodtam. Ti hogy élitek meg? Mentek? Maradtok? Miért? Mi a véleményetek az oktatásról? Rezidensképzés, röghöz kötés..minden érdekel!

Hogyan élitek ezt meg? Lehet, hogy sok a kérdés, de felháborít, hogy ennyire nem fizetik meg az orvosokat..

Előre is köszi a válaszokat.



2012. máj. 16. 16:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit elírtam a kérdést, mert akadékoskodott a gyik, hogy nem használhatom a "szeretném" szót a kérdésben. Eredetileg úgy hangzott volna, hogy "A ti véleményeteket szeretném megtudni".
2012. máj. 16. 16:17
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagyok még rezidens, csak orvostanhallgató, remélem nem baj, ha hozzászólok.

Iszonyatosan szánalmas az egész eü sajnos. Nincs elég dolgozó, így rengeteg a túlóra, ügyelet, fizetés nuku, eszköz nuku.

Hiába próbálná meg az ember végezni a munkáját, ha még az alapvető felszerelései sincsenek meg hozzá. Egy betegre alig jut pár perc, közben kint ordít a többi, hogy mennyit kell várni. Ami persze jogos is, csak nem feltétlen az orvos tehet róla.

A kormány meg csak az eü dolgozók ellen uszítja a népet. Nagyon azt látom, hogy az egész szar helyzet a dolgozókra van rákenve.


Amikor elkezdtem az egyetemet, akkor még nagyon úgy voltam vele, hogy mindenképpen maradok. Ott volt a tojáshéj a seggemen, sosem kellett magamat eltartanom, fingom sem volt róla, mit is jelent havi 100 ezerből megélni. Persze az eü-be se nagyon láttam bele, hiszen klinikai tárgyunk egy darab sem volt.

Most harmadéves vagyok, van egy kis belgyógyászat, sebészet.

Most látom csak igazán, hogy mennyire rossz a helyzet.

Most kezdek rájönni arra, hogy én nem arra esküdtem/esküdök majd fel, hogy magamat tönkretegyem másokért. Nem érzem magam semmivel sem többnek, vagy különbnek más embereknél, de úgy érzem, hogy ha már ennyit tanulok, ráadásul olyan munkát végzet majd, ami a társadalom számára hasznos, akkor fizessék meg. Az egyetem baromi drága még államilag támogatotton is, mellette nem tudok dolgozni, rengeteg stressz. Nem egy évfolyamtársaimon már most látom, hogy egészségügyi gondjai vannak a suli miatt.


Nem vagyok hülye, tudom én is, hogy nem várhatunk el nyugati szintű fizetést.

Nem is azt várom, hogy milliókat fizessenek.

De nevetségesnek tartom azt, hogy míg tesóm programozó szak után 200 ezret kap kézhez kezdőként, addig unokatesóm a 6 év orvosi után 100 ezret.


Persze ilyenkor jön az, hogy "de a hálapénz". A legtöbb ember nem hálapénzből akar megélni. Nem öreg néniktől akarom kikuncsorogni az összekuporgatott nyugdíjukat. Azt szeretném, ha normális fizetést kapnának az eü dolgozók, és eszükbe se jusson a hálapénz.


Az évfolyamtársaim többségén is azt látom, hogy mindenki menne külföldre. Bevallom, ha nem javul a helyzet, én is kimennék. Lehet nem örökre, de legalább egy időre, míg pénzt gyűjtök. Szeretnék családot, gyereket, de ennyi pénzből nem lehet.


És az a baj, hogy ha így haladunk, csak a "rosszabbak" maradnak itt.

Azok, akik nem elég okosak ahhoz, hogy külföldre menjenek, meg azok, akiknek van pofájuk a hálapénzből élni.

Meg persze néhány önfeláldozó mártír, aki nem tudja itt hagyni a szeretett országát. De bizony ebből kevés van.

2012. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még jöhetnek válaszok!

Természetesen nem gond, hogy válaszoltál..

A rengeteg stressz...elhiszem, én "csak" mérnöknek tanulok, stresszből itt is akad bőven. Az is evidens, hogy egyetem melletti meló -még nekem- is szinte lehetetlen :(

Sajnálom, hogy itt tart ma Magyarország.

2012. máj. 16. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Egyébként örülök neki, hogy téged is felháborít a dolog. Sajnos nagyon azt érzem, hogy leginkább csak az érzi át a problémánk, aki eü-s, vagy a családjában van eü-s.

A többiektől jön a "fogd be a pofád, másoknak is szar", "minek mentél orvosira?" meg "Fizesd vissza, amit kifizettünk neked!!!!!!" szövegek jönnek...

2012. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Uhh. Én pont az orvosoktól nem sajnálnám a pénzt (értem ezalatt azt, hogy államilag támogatott suli. Úgy vagyok vele, hogy orvosira és mérnöknek nem az megy, aki egy potya diplomát akar. Ergo...

Érdekes, nálunk a családban sincs eü-s, először a rezidensképzéses dolgokon akadtam fent, aztán néztem picit utána, és ezért érdekel a személyes tapasztalat. Amúgy mindenki aki elvégzi az orvosit, le a kalappal. Nekem biztos nem menne :) (pedig én sem büfészakos vagyok és nem mondom magam butának :) )

2012. máj. 16. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!