Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért következetesen bunkók a...

Miért következetesen bunkók a kisebb települések gyógyszertárosai?

Figyelt kérdés

Viszonylag sokat utazok országon belül, ha van nálam recept és útközben látok egy gyógyszertárat akkor kiváltom.

Gyulán, Békéscsabán, Debrecenben, a többi megyeszékhelyen nincs is semmi probléma, viszont tízezer vagy annál kevesebb lakosú településeken a gyógyszertárosok következetesen felháborodnak hogy miért nálunk akarom kiváltani a gyógyszert.

Pl egyik helyen odaadom a receptet, a gyógyszertáros felháborodva mondja hogy: "Hát azt látom hogy maga nem ide valósi! Miért itt akarja kiváltani a gyógyszert?!"


Komolyan olyanok mint a western filmekben: "Mi itten nem szeressük az idegeneket!" :D


Nem egyedi esetet írok, már több mint tíz éve rendszeresen ezt tapasztalom, Budapesten eddig egyszer fordult elő hogy beszólt egy patikus amiért rosszul mondtam egy gyógyszer nevét.



#gyógyszertáros #nemszeressükazidegeneket
2016. jún. 29. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érthetetlen, nem kérdezted meg, hogy ez miért gond?
2016. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem látok logikát abban,hogy azért lennének felháborodva,mert nem vagy helybeli. Szerintem tök mindegy nekik,csak forgalom legyen. Az meg szerintem személyiségfüggő,melyik patikus javít ki,ha rosszul mondod a gyógyszer nevét.
2016. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem, inkább ráhagytam, nem akartam vitatkozni vele csak kiváltani a gyógyszert. De nagyobb településeken érdekes módon nem problémáznak a máshol felírt gyógyszer miatt.
2016. jún. 29. 15:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Fura. Én kis településeken se tapasztaltam még ilyet itt az alföldön pedig többen voltam már. Kijavítani max úgy hogy visszakérdezte hogy azt? De csak mert félreérthető volt inkább.

Van amúgy akinek a kinézete sugallja hogy ellenőr kinézetű :D Nálunk anyukám ilyen, mindenhol kap számlát, ott is ahol én vagy tesóm pl nem! :D

2016. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez se kizárt. :D
2016. jún. 29. 16:03
 6/11 bensdorp ***** válasza:
100%

A fő kérdésedre talán az lehet a válasz, hogy olyan beosztottakkal találkozol ezekben a kistelepülési patikákban, akik nem szeretik a rendkívüli feladatokat, és nem realizálják, hogy a forgalomnövekedés a megélhetésük alapja, illetve akik nem olyan jó szakemberek, hogy az emberszeretet és a hivatástudat folyton a szemük előtt lebegjen. Kiégett gyógyszerészek, vagy csak asszisztensek. Ez a tendencia származhat a vidéki megszokásból és unalomból, a felettesi ellenőrzés hiányából, de akár lehet részedről véletlenek sora is. Ha valóban ilyen kérdést tesznek fel, az vagy elkeserítően rosszindulatú, vagy csak Te érzed támadónak. Nem lehet, hogy kíváncsiak a betérésed okára? Vagy hogy csak azt szeretnék, hogy el tudjanak látni gyógyszerrel, de mivel nem ott szoktad váltani, és nem szóltál előre, hogy az adott gyógyszer kelleni fog, így most tehetetlenek? Nem beléd kötni akarok, csak lehetőségeket fejtegetek.


A gyógyszer nevének kijavítása viszont más kérdés, sokkal egzaktabb választ tudok rá adni: a gyógyszerészek és gyógyszerkiadó asszisztensek jogszabályi kötelessége a gyógyszerek helyes megnevezésének megtanítása a betegeknek. Sajnos ezt sokan (ti is) sértőnek érzitek, pedig az a jó gyógyszerkiadó, aki a helyes megnevezéseket, kiejtéseket ismeri, és a helytelen használatra a laikusok figyelmét felhívja.

2016. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdező. Ez a megnevezés , hogy gyógyszertáros nem létezik. Az orvost is orvosnak hívod , akkor kérlek a gyógyszerészt is nevezd GYÓGYSZERÉSZNEK. Illetve egy patikába a gyógyszerészen kívül expediáló szakasszisztenssel is találkozhatsz , de ő sem gyógyszertáros. :)

Úgy gondolom , ennyi tisztelet azért kijár. Köszönöm.

2016. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, eztán csakis gyógyszerésznek hívom őket. ;)
2016. júl. 1. 23:10
 9/11 A kérdező kommentje:
ha már ők nem adják meg...
2016. júl. 2. 11:44
 10/11 anonim ***** válasza:

"ha már ők nem adják meg..."


Hiába, itt már Őfenséges-gyógyszerTÁROS-unk elhúzott a francba, hogy ne lássa, ill. ne jusson eszébe, hogy a történet ezen részét kifelejtette.


Ha magadnál van az eszed, ezentúl kivárod, amíg eldől, hogy az illető gyógyszerész, vagy gyógyszerTÁROS.

Az gondolom meg világos, hogy ez mi alapján fog eldőlni.

2017. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!