Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért legyintgetnek rám...

Miért legyintgetnek rám mindenhol?

Figyelt kérdés

Mert egy fiatal lánynak semmi baja nem lehet. 30 éves vagyok, és a hipofízis adenómámmal sehol nem tudnak mit kezdeni, de az az érzésem, hogy nem is akarnak. Ó, hát egy kicsit ducika, hát fogyózzon. Az nem baj, hogy egy deka se megy le, sőt gyarapszik. Fogyózzon keményebben! Elmaradt a menstruációm, már többedik hónapja. Nem baj, így is lehet gyerek (hogy hogy? a kedves doktor úr mintha nem járt volna biológia órára) Ne féljen kedves, maga egészséges, nincs semmi baja, hogy fullad, az a plussz 15 kilójának köszönhető (ennyi a feleslegem) (nem a pajzsmirigyemnek, á...) És erre jött a kulcsmondat: maga még fiatal, nincs semmi baja!

Mert a fiataloknak nem lehet bajuk? Azon túl, hogy 8 éve megállapították az adenómámat, senki nem segít! Sokféle orvosnál voltam már: endokrinológus, nőgyógyász, idegsebész. Mind hazaküldött ezzel a mondattal. Az erőm pedig fogy, már 10 métert nem tudok úgy menni, hogy ne kellene leülnöm egy padra! Senki nem segít!!

(Sajnos az ilyenkor adható bromocriptint és norprolacot nem bírtam, azt nem is javasolták nekem, annyira erős mellékhatásai voltak nálam, ezért vagyok kezeletlen)


2016. jún. 30. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez van, ha nem mész magánrendelésre.
2016. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Onnan jövök,pont ma. Ezt kaptam 9 ezer forintért.
2016. jún. 30. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogyan fogyóztál? (Ha nem jött meg a mensid, akkor valószínűleg rosszul, azért kérdezem.) Meg úgy egyáltalán mit eszel.

Illetve anyukáddal milyen a viszonyod, milyen volt gyerekkorodban?

2016. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom, mire gondolsz. Nem úgy fogyóztam, hogy elmaradjon a menstruációm. Ez biztosan állíthatom, hogy teljesen kizárt.

Anyukám hogy jön ide?

2016. jún. 30. 16:44
 5/10 anonim ***** válasza:

IR-t néztek már? Inzulinterheléses vizsgálat, mert sokszor az ilyen betegségeknél vannak társbetegségek. Ha nincs vérzésed és hízol akkor valószínű a pcos aminek az oka az inzulinrezisztencia.

Labort, terhelést magad is csináltathatsz amit csak akarsz. Teljes női hormonsor, TSH, t3,t4 anti tpo, d-vitamin, 3pontos inzulin, koleszterin!

MensMentist (itt akárki) vagy kecskeméten Naszódy-t javaslom, ők ebben profik! Nem minden endokrinológus jó, sajnos ritka a hozzáértő.

2016. jún. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod kinyitni a szádat akkor maradj is kövér. Fogadjunk mindenhonnan úgy jöttél el hogy nem nyitotta ki a szád hogy márpedig ne szarjon le és te addig egy lépést nem mozdulsz még nem csinál valamit. Te vagy a hibás hogy senki nem segít mert elfogadod azt amit mondanak sőt ki is fizeted.
2016. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na,ez se igaz. Ha tudnád,mennyit vitáztam az orvossal,kérdeztem,érveltem,magyaráztam. Ő arra a kérdésemre,hogy bizonyos tünetek melyik hormon zavarától lehetnek,kb mi lehet a bajom,azt válaszolta,hogy hát azt csak a JóIsten tudja. Menjek haza,ő többet nem tud segíteni.
2016. jún. 30. 18:12
 8/10 anonim ***** válasza:
"Anyukám hogy jön ide?" - mert lelki téren a pajzsmirigy az anya és az anyaság.
2016. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Női ágon sokminden öröklődik amúgy, akár nagyitól is, régen pedig nem volt még pcos, pajzsmirigy alulműködés, IR így kezelve/nézve.


Azt javaslom keres másik team-et, akikről jókat írnak! Facebookon van egy PCOS/IR hitelesen csoport, ott tudnak is segíteni ebben!

2016. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hypophisis adenomám van, 28éves koromtól. Nem szabad betegségtudattal élni, de sokmindent lehet tenni. Pl kaptam olyan gyógyszert, amit nehezen írtak fel, mert azt mondták, hogy rövid időn belül felszedek 20-30 kg-t. Egy dekát sem hiztam, de leálltam az üdítőkkel, csoki, süti stb, nagyon meggondoltam mit eszek.

Azt írod nem tudnak a betegséggel mit kezdeni... ez nem igaz. Bár most nem szedek rá gyógyszert, de időnként labort néznek, ha kell újra kapok Bromocriptint. Addig jó, amíg nem kell komolyabb beavatkozás (műtét). Időnként Mri-re küldenek. Nagyon sok embernek van hypophisis adenomája, csak nem is tudnak róla, mert nem okoz panaszt.

Nekem is született gyerekem, és akit még ismerek hogy ilyen betegsége van, annak is van 3. Ő is diétázik.

2016. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!