Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez mindenhol így megy?

Ez mindenhol így megy?

Figyelt kérdés
A sebészeten nálunk úgy van , hogy behívnak 4-5 embert az orvoshoz , az orvos szólít egy embert , egy függönyt elhúznak de mindenki hallja közvetlen , hogy az illetőnek mi a baja, mert alig pár méterre van tőle. Meg egy másik városban is úgy volt , hogy mentem mellultrahangra de mire én bementem már volt ott egy nő és csak egy függöny volt ott, és mindent halottam , hogy mi volt a baja , meg egy kicsit be is lehetett látni. Szerencsére én már az utolsó voltam és és így már nem állt ott a függöny mögött senki. Amikor voltam az orvosnál , illetve ezen a vizsgálaton még kisebb voltam , de most már engem zavarna ha 4-5 ember ott hallaná , hogy mi bajom van. Ilyenkor mondhatom az orvosnak azt , hogy küldje ki a többieket?

2015. febr. 10. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs így.
2015. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ki akarod zavartatni a többit, akkor megduplázódhat a várakozási idő... Ha nem tudod kinek diagnosztizálja a baját a doki, akkor miért zavar?
2015. febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De épp ez az , hogy tudom meg más is tudja , ha én megyek be. Írtam h egyszerre hívják be azt a 4-5 embert meg ,hogy mindent lehet hallani.Meg olyan sok nem lenne a várakozási idő. Csak annyi lenne , hogy miután kimegy valaki az asszisztens feláll és szólítja a következőt. Ez max. csak fél perccel lehet .
2015. febr. 10. 22:38
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló. Sebészetre egyesével hívnak be mindenkit. Szívultrahangon volt úgy, hogy mikor valakit vizsgált az orvos, addig mi pár méterre vetkőztünk, de kinn. Nem láttuk mi zajlik benn,mert volt ajtó, igaz, résnyire nyitva volt. Itt a nőket és férfiakat külön hívják be. Tehát behívtak 20 nőt, addig a férfiak kívül várták, hogy végezzenek a nők. Ezért nem zavart, meg hát idős nénikéket nem hiszem, hogy érdekli a cicim. :D

Nemrég gyógytornára jártam és függönyök mögött kezeltek betegeket. Csak engem látott mindenki, aki jött és ment, hogy hogy csinálom a gyakorlatokat az ágyon. Az se zavart, csak kicsit kellemetlen volt. Mikor rám szóltak, hogy jobban emelgessek, akkor néha nevették a nénikék a függöny mögött. Így nem volt vészes, kuncogtam én is.

Nem hiszem,hogy aki orvoshoz megy, azt a te problémád érdekelné. Ha kényes dologról lenne szó,úgyis úgy mondaná neked az orvos, hogy más ne hallja. De nem hiszem, hogy kiküldené a többieket. Ők is azon vannak, hogy haladjon a sor, ha ezt kérnéd inkább olyasmit gondolna, hogy "jajj haladjunk már".

2015. febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok az utolsó.

Ha nagyon zavar, hogy más is hallja, és van rá lehetőséged (bár nem tudom milyen vizsgálatról van szó pontosan), de el tudsz menni magánrendelésre is. Na ott tuti nem lenne ilyen probléma.

2015. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem értem miért jönnek a magánnal. Azt hittem ez alap dolog mindenhol, hogy orvosi titoktartás és ne hallja meg 4-5 nő az öltözőben a gondomat. A szívultrahang is nálunk időpontra van, csak én, meg a doki, meg az asszisztens van ott, semmi néni, bácsi, az öltözőben.
2015. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálatok. De nálunk például nem.
2015. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De nem hiszem, hogy kiküldené a többieket. Ők is azon vannak, hogy haladjon a sor, ha ezt kérnéd inkább olyasmit gondolna, hogy "jajj haladjunk már".

Igen persze mindenki azon van . De mivel kisvárosban lakok(sok az ismerős "mindenki ismer mindenkit" jelleg) így nem lenne jó ha visszahallanám , "hogy jajj XY-nak ez a baja" . Ha kínos témáról lenne szó annyira halkan úgy se tudná mondani ,hogy más ne hallja max. csak akkor ha a fülembe suttogna.

2015. febr. 10. 22:51
 9/13 anonim válasza:
Nálunk is ez a jellemző sajnos. Én fogorvosnál voltam és míg a fogamat csinálta, addig benn ültek azok akiket zsibbasztott. És hát nagyon zavart. Főleg, hogy folyik az ember nyála...fúú.. Pedig nagyvárosban élek, a rendelő is igényes, nem gondoltam volna. Sebészetre mikor mentem ott is volt benn más páciens. Amúgy ja, ha nem tetszik akkor menj valami magánrendelőbe, jogok ide vagy oda, ha sokan vannak akkor haladni kell. Ez már csak ilyen úgy látszik.
2015. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Találtam egy betegjogot.(hamarabb is megnézhettem vna ) Ez választ ad a kérdésemre. Azért köszönöm , hogy válaszoltatok. :)


Az orvosi titoktartáshoz való jog



25. § (1) A beteg jogosult arra, hogy az egészségügyi ellátásában részt vevő személyek az ellátása során tudomásukra jutott egészségügyi és személyes adatait (a továbbiakban: orvosi titok) csak az arra jogosulttal közöljék, és azokat bizalmasan kezeljék.

(2) A betegnek joga van arról nyilatkozni, hogy betegségéről, annak várható kimeneteléről kiknek adható felvilágosítás, illetve kiket zár ki egészségügyi adatainak részleges vagy teljes megismeréséből.

(3) Az érintett beteg egészségügyi adatait annak hozzájárulása hiányában is közölni kell, amennyiben ezt

a) törvény elrendeli,

b) mások életének, testi épségének és egészségének védelme szükségessé teszi.

(4) Az érintett beteg hozzájárulása nélkül a beteg további ápolását, gondozását végző személlyel közölni lehet azokat az egészségügyi adatokat, amelyek ismeretének hiánya a beteg egészségi állapotának károsodásához vezethet.

(5) A betegnek joga van ahhoz, hogy vizsgálata és gyógykezelése során csak azok a személyek legyenek jelen, akiknek részvétele az ellátásban szükséges, illetve azok, akiknek jelenlétéhez a beteg hozzájárult, kivéve, ha törvény másként nem rendelkezik.

(6) A betegnek joga van ahhoz, hogy vizsgálatára és kezelésére olyan körülmények között kerüljön sor, hogy azt beleegyezése nélkül mások ne láthassák, illetve ne hallhassák, kivéve, ha a sürgős szükség és a veszélyeztető állapot esetén ez elkerülhetetlen.

(7) A betegnek joga van megnevezni azt a személyt, akit fekvőbeteg-gyógyintézetbe történő elhelyezéséről, egészségi állapotának alakulásáról értesíthetnek, illetve joga van bármely személyt ebből kizárni. A beteg által megnevezett személyt a fekvőbeteg-gyógyintézet köteles értesíteni a beteg elhelyezéséről és annak megváltoztatásáról, valamint egészségi állapotának jelentős mértékű változásáról.

Betegjogi képviselő adatai

2015. febr. 10. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!