Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges ez? Lehet most...

Lehetséges ez? Lehet most hülyeségre gondolok? Kicsit félek! 16/L

Figyelt kérdés
Még régebben történt, hogy novemberben megemelhettem magam!! Azóta fáj a derekamnál a hátam és fájdalmas az emelés de fekvésre csökken a fájdalom. Kalapácsvető és súlyemelő vagyok mellette lovas iskolába járok és lovagolok. De a fájdalom miatt ezeket egy pár hónapja pihentetnem kell míg kiderül pontosan mi bajom!! Voltam röntgenen és azt írták a papíromra, hogy ""keskeny spina bifida látható az S1 segmentben"" amúgy a gerincem teljesen ép és a csigolyatestek és discusok épek és magasak. A csontszerkezetem is normális. Tudom, hogy ezt azt mutatja van egy nyílt csigolyám tudom hogy ezt jelenti. Csakhogy anyukám minden lehetőséget ki akart zárni egyes betegségeket teljesen ki is vizsgáltatott kiskoromban mert apumnak lumbágója van és volt már gerincferdülése is és a térdével is vannak bajok. A vizsgálaton mondták teljesen egészséges vagyok és egy nyílt csigolyám sincs... Na most akkor ő azt állítja hogy sérv... De ha a discusok normálisnak vannak írva akkor nem nagyon lehet.. vagy de?? Én ezek után arra gondoltam mivan ha amikor megsérültem a dobásnál akkor nem sérv alakult ki hanem berepedt az S1-es csigolyám?? Lehet hülyeségre gondolok de ezt találtam logikus ebben az esetben. Ha valaki teljes képet szeretne kapni hogy tudjon nekem válaszolni akkor leírom újra pontosan mi törtènt mivel ez már volt egy kérdésemben csak akkor még nem volt lelet se meg semmi csak gondolkodni tudtam mi bajom lehet!! És persze megköszönném a segítséget!!:))

2016. júl. 1. 23:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Valaki?? Senki?? :((( legalább írja valaki ide hogy igen hülyeségre gondolok!! :((
2016. júl. 2. 23:06
 2/5 anonim ***** válasza:

valaki már leírta, hogy mit csinálj gerincferdülésre

fáj gondolkodni?

2016. júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok!! Más a kérdésem......
2016. júl. 3. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:

minden hónapban megkérdezed, minden hónapban leírom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__7832..

A gerinced kezd S alakú lenni hátulról nézve, ezért fáj mindenhol.

Azért mert rosszul terhelted pár éve és azóta romlik.

Ha szeretsz sportolni, járj fitneszterembe ésszel, edzéstervvel.

Kiegészítésként:

Angolul van, de szerintem ő a legjobb gyógytornász:

https://www.youtube.com/user/JDCav24/videos

angolul a hát==back

törzsizom ==core

Ezeket nézd

A magyarokat felejtsd el.

2016. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A röntgen sajnos nem mindig elég pontos egy helyzet felismeréséhez. MRI vagy CT jobb lenne. A fájdalmat az is okozhatja, ha az izom megrándult és becsomósodott "bekötött". Ennek oldása manuális terápiával lehetséges, gyorsan hoz jó eredményt.

Sérv csak szerkezetében károsodott csigolya közti porckorong esetén lehet, ha az nincs, akkor más az ok.

Tüneti kezelés megkezdhető, ezzel egy időben, vagy ezután pontosítható a diagnózis is.


Üdvözlettel:

Pap Andrea, gyógytornász

2016. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!