Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező az üzemorvosi vizsgálat?

Kötelező az üzemorvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
1 hònapja dolgozok a munkahelyemen, irodai pozìciò, de mèg nem küldtek orvosi vizsgálatra. Az előző 2 munkahelyemen volt orvosi.vagy ez nem kötelező?
2016. júl. 2. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező, legkésőbb 3 hónapon belül. Én is a jelen munkahelyemen amikor felvettek nekem mondta a főnököm hogy az üzemorvoshoz később megyek, mert akkor több kollégámnak lesz esedékes és így éri meg akkor neki is meg az orvosnak is eljönnie, és akkor mondta hogy 3 hónap a türelmi idő. Persze kérdezte hogy van-e valamilyen betegségem, meg szedek-e gyógyszert mert ha valami lett volna akkor munka megkezdés előtt kell az orvosi vizsgálat.
2016. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőm 1 ève van egy bankban ès mèg nem volt orvosin, azt hittem nem kötelező de akkor rákèrdezek.
2016. júl. 2. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindegy, mert általában úgyse ér lófüttyöt se.

Vérnyomás lemér, táblát olvassa le, fogyjon le, kevés stressz, viszonalátásra.

Csak a jogszabály miatt csinálják.

2016. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a főnököm, azt mondta nincs orvosi vizsgálat. Van üzemorvosuk, de azt mondja az én munkakörömhöz nem lényeges elmenni orvosira.
2016. júl. 9. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan is van ahol 2-3 évente van orvosi vizsgálat illetve ha az előző munkahelyeden 1-1,5 évnél nem régebbi az orvosi vizsgálatot papírod nem küldenek el újabb vizsgálatra
2016. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!