Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegbiztosítás önerőből...

Betegbiztosítás önerőből fizetése?

Figyelt kérdés
Jelenleg munkanélküli vagyok, voltam az adóhivatalba és azt mondta a hölgy hogy kell egy papír mikortól hagytam abba a munkát tehát bizonyítanom kell! Most akkor az előző hónapot is behajtják rajtam? Vagy a hölgy félre értet engem, mert neten azt írták csak adó,taj,lakcím illetve személyi kártya kell?
2016. júl. 7. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, behajthatják és kell a papír hogy munkanélküli vagy, regisztráltál a munkaügyibe a munkaviszony megszűnésekor és a papír a felmondásodról. Másnap be kellett volna regisztrálni és bemenni, mert onnantól nincs tb-d. Ekkor tudják átvállalni ha ha pl a kereset a háztartásodban nem éri el az egy főre eső minimumot és regisztrált is vagy. Ha pedig nem ítélik meg szociális alapon akkor magadnak kell fizetni és a NAV-nál befizetni az elmaradást is.
2016. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!