Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházban hogy használják...

A kórházban hogy használják az ápolók a betadine-t lemosásra?

Figyelt kérdés

Milyen hígításban?

Előre bekeverik egy napra vagy mindig az adott beteg lemosása előtt?

Ha előre: nem "romlik" meg a betadine (=nem csökken a fertőtlenítő ereje)?


2016. júl. 19. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Rácsöpögtetik a bőrre vagy belemártanak egy vattás végű pálcikát és azt érintgetik a bőrhöz.

Töményen.

Nem keverik be előre. Így kapható. A lejárati ideig használható. A lejárat rajta van. Addig nem csökken a fertőtlenítő ereje.

2016. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet, nem fogalmaztam egyértelműen. Nem sebkezelésre, hanem nagy felületek lemosására gondoltam. Pl.: ágytálazott vagy pelenkázott beteg lemosásánál vagy katéter előtt. Csecsemőknél vizeletzacskó felhelyezése előtt. Ott is töményen?
2016. júl. 19. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ágytálazott", pelenkázott embereknél nem használnak Betadint, csak ha van valamilyen sérülés a bőrön. A székletet, vizeletet szappanos-vizes szivaccsal mossák le, rosszabb esetben sima vízzel.

Katéterezéskor is más fertőtlenítőt használnak, nem Betadint.

Csecsemőknél a vizeletes zacskó felhelyezése előtt sem Betadinnal fertőtlenítenek. Rossz esetben csak ráhelyezik a gyűjtőzsákot a gyermekre, de előfordul, hogy egy bébi törlővel előtte letörlik a felületet, aztán helyezik fel a zacsit.

2016. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Itt betadine-t használnak katéter és vizeletzacskó előtt is. A szemem előtt csinálták, de elfelejtettem megkérdezni, hogy hígítva vagy töményen. Szükségem lenne az infóra, de remélem, személyesen nem lesz alkalmam jó darabig megkérdezni (értsd: nem kerülünk újra kórházba).
2016. júl. 20. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:
2016. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A betegtájékoztatóval rendelkezem.

Az ápolói gyakorlatot kérdeztem konkrét esetben.

Mivel szerinted arra nem is használják, pedig igen, nem vagy hasznos. Köszöntem.

2016. júl. 20. 12:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ápolói gyakorlatot elmondtam, miszerint nem használják.

Az, hogy ilyet láttál, az nekem furcsa.

Honnan tudhatnám, hogy a tájékoztatóját elolvastad? Nem kell mindjárt bekapni az embert.

Csak azért másoltam be a linket, hogy tájékozódhass és nem azért, hogy leszúrj egy segíteni akarót.

A betegtájékoztatóval rendelkezem.

Az ápolói gyakorlatot kérdeztem konkrét esetben.

Mivel szerinted arra nem is használják, pedig igen, nem vagy hasznos. Köszöntem.

2016. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ill. a tájékoztatóban ott van a hígítási utasítás is. Ezt kell betartania mindenkinek, ha ezt akarják használni.

Ha nem ezt veszik figyelembe, akkor csak az intézmény dolgozói tudnak arra választ adni, hogyan is hígították.

2016. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!