Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit használjak a kórházban...

Mit használjak a kórházban betétet vagy vattát? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Védőnő szerint még fekszek az ágyban nem kel semmi,mert pelenkára fogok tisztulni. De ha megyek fürdeni,wc-re stb..mit csináljak? 37hetes vagyok és első babámat várom!

Előre is köszönöm.



2012. febr. 2. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésedet értem, de a magyarázatot alatta nem. Mi az, hogy "Védőnő szerint még fekszek az ágyban nem kel semmi,mert pelenkára fogok tisztulni"????

Ez alatt mit értesz? Hogy amíg fekszel, addig nem használnál semmit, csak akkor, amikor kimászol az ágyból?

A menzeszedet el tudod így képzelni? Gondolom nem. Na a szülés utáni vérzés még erősebb is lehet.

Nekem konkrétan extra betétem volt és még azt is óránként cserélnem kellett.

A legjobbak szerintem a Tena betétek, van ami kifejezetten szülés utánra van kitalálva.

A vattát meg el nem tudom képzelni, kinek jó használni. Főleg egy olyan érzékeny területen. A gátsebet ált. varrni szokták, biztos jó lehet, amikor beleragad a vatta...

2012. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 2-szer szültem császárral, és valóban jól mondta a védőnőd hogy míg a műtét után feküdnöd kell másnapig /hisz nem is tudnál mást :-)/, addig valóban egy vastag pelenkaszerű anyagon fekszel, gyakolatilag a nővérek segítik cserélni, mivel műtét után olyan óriásiak a fájdalmak hogy az is nehéz ha csak a fenekedet kell megemelned, de a nővérek ezt is segítenek, és közben kicserélik tisztára azt az anyagot amire vérzel, tisztára.


Később amikor már fel is kell kelned, akkor a betétet ajánlom, mindenképpen az e leghigiénikusabb. Sok vért fogsz veszteni ahogy tisztul a szervezeted, a betét azért sokat felfog (ajánlom a legjobb minőségűt és a legnagyobb nedszívót vedd), de a vatta nagyon hamar átvérzik. Így az ágyhuzatot is folyton át fogod vérezni.

Főleg ha esetleg simán fogsz szülni akkor alul a varrataidba beleakad, ragad a vatta az nem lesz túl kellemes.

Mindenképp betét.

2012. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem azt,hogy "védőnő szerint fekszek és tisztulok",hogy nem kel állitólag semmit sem be tennem nekem ő ezt mondta,hogy a kórházban ez a szokás. Én sem értem,hogy miért! Akkor szerinted olyan betétet használjak amit kifejezetten szülés utánra találtak ki?
2012. febr. 2. 09:37
 4/14 anonim ***** válasza:

A császár után alám is pelenkát tettek, mert nem mozdulhattam meg több órán keresztül. A rendes szülésnél szerintem nincs ilyen. A tenna ultra betét nekem tökéletes volt, elég volt, nem mozdult el. A mensi alatt én régen használtam vattát, de a betétre szavazok.

Persze kinek mi vált be. Egy barátnőm a gézbe csavart vattára esküdött.

2012. febr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Akkor mindenképpen betétet fogok majd használni!
2012. febr. 2. 09:39
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam, nálunk nem adnak pelenkát (nincs rá pénz), hanem a saját betéted gyűrik oda. Szerintem ez a Tena is egy nagy rakás ..... Amikor ilyen alvadt vér jön vagy nagyobb mennyiségű adag azt nem fogja fel az se. Én utáltam. És elég vastag is. Ha most mennék, akkor én sima betétet vennék és abból a legnagyobbat.
2012. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2 szer szültem és mindkétszer tilos volt bugyi+betétet felvenni szülés után, mivel valamennyire levegőznie kellett...

Amikor wc-re mentem, vagy felálltam, felvettem a már odakészített betétes bugyit, visszafekvéskor levettem. ennyi

2012. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Császár után alám is valami pelenkaszerűséget tettek, de pár óra után jöttek a nővérek és adtak rám bugyit két tenna betéttel.Felkelés után is betétet használtam!
2012. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

37-es vagyok

Akkor vigyél 2 féle betétet, tényleg egyénfüggő. Még az always éjszakait szokták ajánlani.

2012. febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban steril papír vattát kellett vinni, előre adtak egy listát róla.
2012. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!