Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » PCOS IR miatti kivizsgálást...

PCOS IR miatti kivizsgálást mikor érdemes elvégeztetni, ha progeszteronszintet is mérnek?

Figyelt kérdés

Áprilisban voltam nőgyógyászaton, ott a hüvelyi UH alapján a petefészkem PCO jellegű, továbbküldtek hormonvizsgálatra, ahol a vérzés 2. napján pont az LH kivételével mértek hormonokra. Ezzel a lelettel mentem egy másik nőgyógyászhoz, aki viszont nem hitte el (a lelet alapján...), hogy PCO-m lenne, ezért beutalót adott egy újabb hüvelyi UH-ra és terheléses vércukorszintmérésre (0., 60. és 120. perces glükóz, 60. és 120. perces inzulin) , ami mellett kérik az ösztradiol és a progeszteron szintjét is. 52-53 nap körüli a ciklusom, és ha most is tartja ezt a rendszert, a héten kellene megjönnie (hétfő). Mivel tudom, hogy más a progeszteron és az ösztradiol szintje a perióduson belül, mikor lenne érdemes elmenni a laborvizsgálatra és a hüvelyi ultrahangra, hogy hiteles eredmény szülessen és kapjak végre valami gyógyszert?

Az orvos, aki az első vizsgálatot végezte és PCO jellegű ováriumot állapított meg, a Diane35 szedését javasolta a továbbiakban, mert borzasztóan pattanásos és problémás az arcom az állam és az orcák környékén, viszont a második nőgyógyász, akihez mentem a leletekkel, azt mondta, ő nem fogja nekem azt felírni, tehát nem számítok arra, hogy fog. gátlók egyáltalán kapni fogok...



2016. júl. 24. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha progeszteront is mérnek, akkor a ciklus második felében kellene menni, mondjuk vérzés előtt egy héttel. De igazából ha csak 52-53 naponta van vérzésed, akkor kb. felesleges progeszteront nézetni, mert ha van is ovud, ritkábban, mint kellene. Inkább menzesz alatt kellene LH-t is nézetni a többi hormon mellett, meg persze nem kellene kihagyni belőle az andorgéneket sem (tesztoszteron, shbg, dheas), ha nem néztek eddig, akkor prolaktint, TSH-t, 17-OH progeszteront.

A hüvelyi UH-ra mindegy, hogy mikor mész.

2016. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, azért is nem értem a nőt, aki először küldte a levett vért a laborba, hogy az LH kivételével az androgéneket (tesztoszteron, DHEA-S) és a többi hormont (prolaktin, FSH, TSH) mérték, miért nem jelölte be a mérését, pedig egyrészt a javaslatban is benne van, másrészt látta, hogy PCO gyanúja miatt lenne fontos... Így konkrétan teljesen felesleges volt elmennem, nem mellesleg most akkor nem kellett volna másodszorra mennem és az egészet elölről kezdeni.:(

Egyébként nagyon köszönöm a válaszod :) Így akkor megyek holnap a laborba és az UH-ra is.

2016. júl. 24. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!